Kontakt

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 857 30 71
e-mail: gci@mszczonow.pl

Kalendarz

17.10.2017

Imieniny

Lucyny, Wiktorii, Ignacego

Wyszukiwarka

Treść strony

 • Zapraszamy na występ – Stanisław Tym i kabaret Rewers w MOK!

Zapraszamy na występ – Stanisław Tym i kabaret Rewers w MOK!

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na występ Stanisława Tyma i kabaretu Rewers, który rozpocznie się 26 listopada o godz. 17.

 • Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza na Zabawę Andrzejkową

Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza na Zabawę Andrzejkową

Ochotnicza Straż Pożarna w Mszczonowie serdecznie zaprasza na Zabawę Andrzejkową, która rozpocznie się 25 listopada 2017 r. o godz. 20 w sali OSP. Szczegóły na plakacie.

 • Uroczyste otwarcie wystawy modelarskiej

Uroczyste otwarcie wystawy modelarskiej

W dniu 11 października w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów dokonano uroczystego otwarcia wystawy makiet dawnego i przyszłego Mszczonowa. Powstały one na zajęciach modelarskich, które w wakacje prowadziło Gminne Centrum Informacji.

 • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 • Zapraszamy do udziału w projekcie „Tradycyjny Sad”

Zapraszamy do udziału w projekcie „Tradycyjny Sad”

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Tradycyjny Sad”, który realizowany jest w partnerstwie z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia i Polską Akademią Nauk. Ma on charakter rywalizacji międzyszkolnej i swoją tematyką obejmuje promocję wiedzy dotyczącej starych odmian drzew owocowych.

 • Zapraszamy na premierę książki o zdrowiu

Zapraszamy na premierę książki o zdrowiu

Serdecznie zapraszamy na premierę książki „Zdrowie bez ograniczeń. Jak nie chorować i bić rekordy długowieczności”, która odbędzie się 15 listopada 2017 r. o godz. 17:30 w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. 

 • Zapraszamy na mecz KS Mszczonowianka!

Zapraszamy na mecz KS Mszczonowianka!

W dniu 14.10.2017 r. (sobota) godz. 12:30 odbędzie się na boisku w Mszczonowie  mecz o mistrzostwo IV ligi mazowieckiej południe pomiędzy KS Mszczonowianka a Broń Radom. Zapraszamy!

 • Spotkanie autorskie z Alekiem Rogozińskim – UWAGA – ZMIANA...

Spotkanie autorskie z Alekiem Rogozińskim – UWAGA – ZMIANA TERMINU!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Alekiem Rogozińskim, które rozpocznie się 19 października 2017 r. o godz. 17:00 w jej mszczonowskiej siedzibie. Pisarz jest autorem poczytnych powieści kryminalnych np. „Do trzech razy śmierć” i „Jak Cię zabić, kochanie?”.

 • GCI zaprasza na bezpłatne szkolenie!

GCI zaprasza na bezpłatne szkolenie!

Trwają zapisy na bezpłatne szkolenie „Pierwsze kroki w biznesie”. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń oraz zamieszkiwanie na obszarze objętym programem rewitalizacji miasta.

 • Zapraszamy na bezpłatne szkolenie komputerowe!

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie komputerowe!

Firma SYNTECO sp. z o. o. zaprasza do zapisów na bezpłatny kurs komputerowy w ramach projektu „ECDL – udany start”, który jest w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej.

 • Mszczonowski Dzień Seniora

Mszczonowski Dzień Seniora

W pierwszą sobotę października, w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, odbyła się niecodzienna uroczystość, zorganizowana przez lokalny Zarząd Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dzień Seniora był okazją, żeby uhonorować zacnych jubilatów, rozstrzygnąć konkurs kulinarny oraz zachęcić nestorów do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

 • Jak korzystać z fontanny

Jak korzystać z fontanny

Niedawne wydarzenia pokazały, że nie dla wszystkich wszystko jest  oczywiste. Wandale zniszczyli fontannę w parku przy ulicy Sienkiewicza. By nikt nie miał wątpliwości do czego służy fontanna i jak należy z niej korzystać, zachęcamy do zapoznania się z regulaminem korzystania z fontanny. 
jp, GCI

 • Zapraszamy na wystawę ilustracji do książek dla dzieci!

Zapraszamy na wystawę ilustracji do książek dla dzieci!

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wystawę ilustracji do książek dla dzieci autorstwa Ali Anny Murgrabi. Wystawa czynna od 6 do 31 października w Małej Galerii MOK. Finisaż odbędzie się 28 października o godz. 15. Serdecznie zapraszamy!

 • Zapraszamy na seminarium dla organizacji pozarządowych i...

Zapraszamy na seminarium dla organizacji pozarządowych i grup działaczy!

Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS oraz Mariański Ruch Inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych i Kuźnia Inicjatyw "Wiskitki.org" serdecznie zapraszają grantobiorców FIO Mazowsze Lokalnie oraz  wszystkie aktywne grupy i organizacje  na seminarium edukacyjne w dniu 16 października  2017 roku w godzinach 15.45 – 19.30 w Żyrardowie (RESURSA, ul. 1 maja 45).

 • Koperta, która może uratować życie

Koperta, która może uratować życie

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszczonowie  można otrzymać „Kopertę Życia”. Przeznaczona jest dla osób starszych, samotnych i chorych. Koperta wydawana jest bezpłatnie. Jej głównym zadaniem jest usprawnienie pracy zespołów ratownictwa medycznego. Niejednokrotnie może uratować życie.

 • GCI zaprasza na wystawę modelarską!

GCI zaprasza na wystawę modelarską!

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza do obejrzenia dwóch makiet Mszczonowa, które wykonali uczestnicy zajęć modelarskich. Pierwsza z nich przedstawia miasto z okresu II wojny  światowej, a druga – w przyszłości.

Sprostowanie

W związku z informacją zawartą w artykule „Rozpoczęli siódmy rok studiów”, która ukazała się w „Życiu Żyrardowa” (3.10) oraz „Głosie Żyrardowa i Okolicy” (4.10) dotyczącego inauguracji roku akademickiego Mszczonowskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku, przepraszam wszystkich, członków oraz sympatyków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żyrardowie.

 • Jesienne Targi w Szepietowie

Jesienne Targi w Szepietowie

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Nadleśnictwo Rudka pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców gminy na Jesienne Targi Ogrodnicze „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” i Targi Leśne „Las i My”, które odbędą się 7-8 października w Szepietowie. 

 • Spotkanie autorskie z Alekiem Rogozińskim

Spotkanie autorskie z Alekiem Rogozińskim

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Alekiem Rogozińskim, które rozpocznie się 18 października 2017 r. o godz. 17:00 w jej mszczonowskiej siedzibie. Pisarz jest autorem poczytnych powieści kryminalnych np. „Do trzech razy śmierć” i „Jak Cię zabić, kochanie?”.

 • Zapraszamy na Dzień Seniora do MOK!

Zapraszamy na Dzień Seniora do MOK!

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na Dzień Seniora, który rozpocznie się 7 października o godz. 16 w sali kinowej. W programie m.in. rewia w wykonaniu grup działających w MOK, rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego oraz wieczorek taneczny.

 • Ostrzeżenia PSP przed sezonem grzewczym

Ostrzeżenia PSP przed sezonem grzewczym

W związku z nadchodzącym okresem grzewczym strażacy przypominają o podstawowych prawnych obowiązkach właścicieli, zarządców oraz użytkowników budynków wynikających z Prawa Budowlanego oraz przepisów przeciwpożarowych. W trosce o własne bezpieczeństwo należy, przede wszystkim dokonać przeglądów i ewentualnych napraw.

 • „Zabawa uczy i doskonali” w Miejskim Przedszkolu

„Zabawa uczy i doskonali” w Miejskim Przedszkolu

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego Miejskie Przedszkole w Mszczonowie rozpoczyna realizację projektu „Zabawa uczy i doskonali”. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie 765 527,93 zł, z czego kwota dofinansowania, to aż 612 137,93 zł (79,96%).

 • Zapraszamy do udziału w VI Świątecznym Biegu z Termami...

Zapraszamy do udziału w VI Świątecznym Biegu z Termami Mszczonów!

Termy zapraszają do udziału w VI Świątecznym Biegu, który odbędzie się 17 grudnia 2017 r. o godz. 11. Szczegółowe informacje na plakacie promocyjnym.

 • Promocyjne bilety Term dla emerytów, rencistów i seniorów!

Promocyjne bilety Term dla emerytów, rencistów i seniorów!

Termy Mszczonów zapraszają do skorzystania ze zniżkowych biletów dla emerytów, rencistów i rolników. Promocja potrwa od 1 października do 31 marca. W dni robocze koszt wejścia na Termy, to 5 zł/h. Serdecznie zapraszamy! Szczegółowe informacje na plakacie promocyjnym.

 • Operowa gala w Grodzisku Mazowieckim

Operowa gala w Grodzisku Mazowieckim

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Koncert Wiedeński odbędzie się 9 października o godzinie 19.

 • Szkolenie dotyczące naborów wniosków!

Szkolenie dotyczące naborów wniosków!

LGD „Ziemia Chełmońskiego” zaprasza na szkolenie dla osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą na obszarze LGD lub rozwinąć już istniejącą. Spotkanie odbędzie się 13 października o godz. 9:30 w sali kinowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury (Mszczonów, ul. Warszawska 33).

 • LGD „Ziemia Chełmońskiego” zaprasza do udziału w naborach...

LGD „Ziemia Chełmońskiego” zaprasza do udziału w naborach wniosków o dotacje!

Lokalna Grupa Działania informuje, że w II połowie października 2017 r. planuje ogłoszenie naborów wniosków dla osób chcących otworzyć działalność gospodarczą na obszarze „Ziemi Chełmońskiego” lub rozwinąć istniejącą.

 • Sadownicy składają wnioski o odszkodowania

Sadownicy składają wnioski o odszkodowania

Trwa przyjmowanie wniosków  w sprawie odszkodowań za tegoroczne, wiosenne przymrozki. Pomoc obejmie producentów drzew i krzewów owocowych oraz truskawek. Specjalista przyjmuje w Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie (ul. Żyrardowska 4).

 • Wystartowała IX edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

Wystartowała IX edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

Wystartowała IX edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka” – największego programu edukacyjnego o tematyce bezpieczeństwa skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych.  Zapraszamy szkoły z całej Polski do udziału w tym bezpłatnym programie.

 • Projekt „Bliżej Rynku Pracy” dla osób niepełnosprawnych

Projekt „Bliżej Rynku Pracy” dla osób niepełnosprawnych

Fundacja Edukacji Nowoczesnej zaprasza dorosłe, nieaktywne zawodowo osoby z orzeczonym stopniem  niepełnosprawności zamieszkałe na terenie województwa mazowieckiego do  udziału w kolejnej edycji bezpłatnego projektu „Bliżej rynku pracy" –  współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób  Niepełnosprawnych.

 • IV NOCNY MARSZ ŚLADAMI STRZELCÓW KANIOWSKICH 1939 – 2017

IV NOCNY MARSZ ŚLADAMI STRZELCÓW KANIOWSKICH 1939 – 2017

Tegoroczna edycja Nocnego Marszu Śladami Strzelców Kaniowskich odbyła się w dniach 15-16 września, tradycyjnie na trasie Puszcza Mariańska - Żuków - Mszczonów. Marsz był częścią składową obchodów 78. rocznicy Bitwy Mszczonowskiej.

 • List prezesa KRUS w sprawie składek na ubezpieczenie...

List prezesa KRUS w sprawie składek na ubezpieczenie społeczne

Prezes KRUS informuje, że w związku z poniesionymi stratami w wyniku wystąpienia wichur i nawałnic w 2017 r. możecie ubiegać się w ramach obowiązujących przepisów ustawy O ubezpieczeniu społecznym rolników z uwzględnieniem przepisów O pomocy de minimis w sektorze rolnym o udzielenie pomocy w opłaceniu składek w formie odroczenia terminu płatności i rozłożenia ich na dogodne raty, a także w formie umorzenia ich w całości lub w części, składając indywidualny wniosek w Oddziale Regionalnym/Placówce Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego właściwym/ej terytorialnie dla miejsca położenia gospodarstwa rolnego.

 • Nowa Agencja Pocztowa

Nowa Agencja Pocztowa

Zapraszamy do korzystania z usług nowej Agencji Pocztowej – Mszczonów, ul. Warszawska 20.
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8-18, sobota 9-13

 • HOŁD ODDANY BOHATEROM BITWY MSZCZONOWSKIEJ`39

HOŁD ODDANY BOHATEROM BITWY MSZCZONOWSKIEJ`39

W tym roku minęło 78 lat od zwycięskiej Bitwy Mszczonowskiej. 11 września 1939 roku na ulicach Mszczonowa żołnierze 31 pułku Strzelców Kaniowskich odnieśli zwycięstwo nad oddziałami XVI Korpusu Pancernego Wehrmachtu.

 • GCI Osuchów nieczynne!

GCI Osuchów nieczynne!

Informujemy, że z uwagi na prace modernizacyjne filia GCI w Osuchowie będzie w najbliższym czasie NIECZYNNA. Kontakt z p. Rafałem Kwaczyńskim możliwy za pośrednictwem Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie – osobiście lub pod nr telefonu – 46 857 30 71.

 • Zrobili selfie, dostali nagrody

Zrobili selfie, dostali nagrody

Emanuel Wróblewski i Szymon Wróblewski zostali laureatami pierwszej edycji konkursu „Selfie z mszczonowskimi izbami w tle”. Nagrodami były akcesoria do selfie.

 • Odwiedzili warownię Wikingów

Odwiedzili warownię Wikingów

Ponad dwudziestka uczestników wakacyjnych zajęć modelarnia oraz rysowania komiksów wyjechało na wycieczkę. Dzieci zwiedziły warownię Wikingów Jomsborg w Warszawie.

 • Zakładka Ostrzeżenia METEO

Zakładka "Ostrzeżenia METEO"

Na stronie internetowej gminy Mszczonów w zakładce Ostrzeżenia METEO będziemy zamieszczać aktualne komunikaty meteorologiczne.

 • Powstanie komiks o Mszczonowie

Powstanie komiks o Mszczonowie

Przez wakacje trwały zajęcia rysowania japońskich komiksów manga. Uczestniczy uczyli się trudniej sztuki rysowania postaci, wyrażania emocji, ruchu. Z organizowanych przez Gminne Centrum Informacji zajęć skorzystało kilkanaście osób.

 • Makiety na ukończeniu

Makiety na ukończeniu

Mszczonów z okresu II wojny światowej oraz Mszczonów przyszłości. Uczestnikom zajęć modelarni zostały ostatnie detale, by ukończyć obie makiety Mszczonowa. Nagrodą za udział w zajęciach będzie wycieczka do wioski Vikingów.

 • Mszczonów pamięta o wybuchu Powstania Warszawskiego

Mszczonów pamięta o wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 r. dokładnie o godz. 17:00 wybuchło Powstanie Warszawskie – jeden z największych zrywów wolnościowych w historii Polski.

 • Jedziesz rowerem? Jesteś pieszym? BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE!

Jedziesz rowerem? Jesteś pieszym? BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE!

Większość ludzi jest przekonana o swojej nieśmiertelności - wydaje im się, że nic złego nie może ich spotkać. O tym, jak zgubne jest to myślenie, przekonało się z pewnością już wiele osób. Szczególnie tych, które jadąc rowerem lub poruszając się pieszo po drodze, nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 • Powiedzieli sobie TAK

Powiedzieli sobie TAK

Niezwykle miło nam poinformować, że w sobotę (15.07) nasza koleżanka Ola Skoneczna powiększyła grono mężatek. W kościele w Lutkówce wraz z Kamilem Kacprzakiem wypowiedzieli słowa przysięgi.

 • Początek warsztatów modelarskich

Początek warsztatów modelarskich

We wtorek, 11 lipca, Gminne Centrum Informacji rozpoczęło zajęcia w ramach swojej kolejnej propozycji wakacyjnej. Tym razem dzieci i młodzież uczestniczyć będą w warsztatach modelarskich, prowadzonych przez Aleksandrę Skoneczną i Dagmarę Bednarek – pasjonatki historii oraz składania pojazdów.

 • Rozpoczęcie warsztatów rysowania mangi

Rozpoczęcie warsztatów rysowania mangi

Wakacje zawsze są czasem, w którym lokalne instytucje próbują zachęcić dzieci i młodzież do porzucenia komputerowych i telewizyjnych ekranów. Jedną z letnich propozycji Gminnego Centrum Informacji w tym roku są warsztaty rysowania japońskich komiksów manga.

 • Mszczonów w TVP3 Warszawa

Mszczonów w TVP3 Warszawa

We wtorek (3.07) ekipa TVP3 Warszawa odwiedziła gminę Mszczonów. Materiał zbierano między innymi w Izbie Historii Ziemi Mszczonowskiej, Termach oraz OSP Wręcza. Reportaże można było zobaczyć na żywo w sobotę (8.07) na antenie TVP3 Warszawa w programie „Pozdrowienia z Mazowsza”.

 • Pierwsza pomoc tonącemu - infografika

Pierwsza pomoc tonącemu

Według Światowej Organizacji Zdrowia 450 tysięcy osób rocznie umiera wskutek utonięcia. W ubiegłym roku w Polsce odnotowano 520 wypadków tonięcia, w wyniku których uratowano jedynie 16 osób, a 504 utonęły. W Polsce do największej liczby utonięć dochodzi w rzekach, a najczęstszą okolicznością jest kąpiel  w miejscach niestrzeżonych. Jak podają statystyki policyjne, od początku kwietnia tego roku utonęło już 117 osób.

 • SONDA: Mszczonowianie na wakacjach

SONDA: Mszczonowianie na wakacjach

Gdzie i jak mszczonowianie spędzają wakacje? Z jakich atrakcji na terenie gminy korzystają? O jakich marzą? Zapytaliśmy o to mieszkańców.

 • Stypendia Burmistrza rozdane

Stypendia Burmistrza rozdane

Aż siedem tysięcy złotych trafiło do czwórki uczniów z terenu gminy Mszczonów. Co roku otrzymują je szczególnie uzdolnieni uczniowie. Symboliczne czeki oraz upominki wręczył uczniom Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa, Łukasz Koperski, przewodniczący Rady Miasta oraz Barbara Gryglewska, przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.

 • LGD „ZIEMIA CHEŁMOŃSKIEGO” ZAPRASZA - ZAPISZ SIĘ DO...

LGD „ZIEMIA CHEŁMOŃSKIEGO” ZAPRASZA - ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” z siedzibą w Żabiej Woli działa na terenie trzech powiatów: grodziskiego, sochaczewskiego i żyrardowskiego,  a swoim zasięgiem obejmuje 10 gmin,  w tym również teren Ziemi Mszczonowskiej.

 • Kolejny udany Festiwal Świętojański

Kolejny udany Festiwal Świętojański

W piękną niedzielę, 18 czerwca, odbył się czwarty już Festiwal Świętojański organizowany przez Gminne Centrum Informacji w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

 • XXI Jarmark Mszczonowski - utrafiony jak „w oczko”

XXI Jarmark Mszczonowski - utrafiony jak „w oczko”

Na tegorocznym miejskim święcie nie brakowało atrakcji. Festyn był tym razem dwudniowy. Sobota tradycyjnie obfitowała w propozycje artystyczne oraz niezapomniany show dzieci i młodzieży z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

 • Jubileusz 60-lecia Klubu Sportowego „Mszczonowianka”

Jubileusz 60-lecia Klubu Sportowego „Mszczonowianka”

Sport jest niezwykle ważny w życiu człowieka. Zasadę tę wyznają z pewnością wszyscy ci, którzy 11 czerwca towarzyszyli Klubowi Sportowemu „Mszczonowianka” podczas uroczystości 60-lecia organizacji.

 • Historia motoryzacji w Mszczonowie

Historia motoryzacji w Mszczonowie

Kilkadziesiąt niezwykłych aut i motocykli w niedzielę (11.06) zawitało do Mszczonowa. Odbył się IV Zlot Pojazdów Zabytkowych. Wśród motoryzacyjnych perełek był, między innymi, trabant, którym jeździł kiedyś Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa.

 • Samorządowcy zmierzyli się na murawie

Samorządowcy zmierzyli się na murawie

Rzuty karne, szybkie kontry i zwroty akcji. Mecz samorządowców z Mszczonowa kontra samorządowcy z Żyrardowa był emocjonujący do ostatniej minuty. O zwycięstwie nie zdecydowały nawet rzuty karne.

 • Wolne miejsca w przedszkolu i oddziałach przedszkolnych

Wolne miejsca w przedszkolu i oddziałach przedszkolnych

Więcej informacji bezpośrednio na stronach internetowych placówek:

 • Sprawozdanie z działalności GCI podczas obrad XXXIX sesji...

Sprawozdanie z działalności GCI podczas obrad XXXIX sesji Rady Miejskiej

We wtorek, 30 maja 2017 roku, odbyła się XXXIX sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali informacji o bezrobociu na terenie gminy oraz sprawozdania z działalności Gminnego Centrum Informacji. W trakcie obrad przyjęto także szereg uchwał dotyczących m.in. miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, zmian budżetu oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Szkoła podstawowa dla rodziny i integracji

Szkoła podstawowa dla rodziny i integracji

Tegoroczny, mszczonowski czerwiec będzie z pewnością miesiącem wielu imprez plenerowych i wydarzeń zorganizowanych dla mieszkańców.

 • Dzień Dziecka z grą Superfarmer

Dzień Dziecka z grą Superfarmer

Podczas tegorocznego Dnia Dziecka uczniowie mszczonowskiej Szkoły Podstawowej mogli wziąć udział w niezwykle ciekawej inicjatywie.

 • Żydowskim szlakiem z uczniami Zespołu Szkół

Żydowskim szlakiem z uczniami Zespołu Szkół

W słoneczny wtorek, 16 maja, odbył się niecodzienny spacer. Przedstawicielki Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej, Aleksandra Skoneczna i Dagmara Bednarek, zabrały na niego uczniów mszczonowskiego Zespołu Szkół wraz jego dyrektor, Marianną Sosińską.

 • Mszczonowska Noc Muzeów

Mszczonowska Noc Muzeów

W sobotę, 20 maja, w całej Polsce odbyła się XIV edycja ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Co roku w akcji bierze udział ponad 100 miast w całym kraju. 

KONDOLENCJE

Głęboko poruszeni, z wielkim żalem żegnamy

Śp.

Alicję Szustkiewicz

będącą nieocenionym źródłem wiedzy podczas tworzenia

Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

Rodzinie i Bliskim

składamy wyrazy najgłębszego współczucia

Dyrektor i pracownicy Gminnego Centrum Informacji

 • Rozpoczęcie kolejnej edycji zajęć umuzykalniających

Rozpoczęcie kolejnej edycji zajęć umuzykalniających

Z początkiem marca rozpoczęła się kolejna edycja zajęć umuzykalniających prowadzonych przez Gminne Centrum Informacji w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. W nowym roku kolejna grupa uczestników zaczęła naukę na siedmiu instrumentach: gitarze, akordeonie, keyboardzie, flecie poprzecznym, saksofonie, pianinie i perkusji. 

W nocy 19 stycznia odszedł na zawsze nasz drogi Kolega - Rafał Wasilewski. Przez sześć lat pracował w Gminnym Centrum Informacji,  współredagując Gminny Biuletyn Informacyjny „Merkuriusza Mszczonowskiego”. Był świetnym dziennikarzem. Artykuły do Merkuriusza pisał w latach (2009-2015). Wcześniej pracował w redakcji „Głosu Żyrardowa i Okolicy”. Prawdziwy profesjonalista. Do pracy podchodził rzetelnie i odpowiedzialnie. Dał się  nam poznać jako oddany przyjaciel. Zawsze można było na nim polegać. Nigdy nie zawiódł.

 • Podsumowanie pierwszej edycji zajęć umuzykalniających w...

Podsumowanie pierwszej edycji zajęć umuzykalniających w Izbie Maklakiewiczów

Już od 2015 roku Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów ponownie rozbrzmiewa muzyką tak, jak w czasach, gdy kamienicę tę zamieszkiwał znany, mszczonowski ród. Właśnie od tego czasu w budynku IPRM prowadzone są bezpłatne zajęcia umuzykalniające dla mieszkańców gminy Mszczonów.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

4518

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów

pokaż na mapie
Centrala tel.: +48 46 857 30 71

fax: 46 857 11 99

e-mail: gci@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - GCI Mszczonów. Wszelkie prawa zastrzeżone.