Kontakt

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 857 30 71
e-mail: gci@mszczonow.pl

Kalendarz

8.12.2021

Imieniny

Marii, Wirginii, Makarego

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • (fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.)

Mszczonowski udział w konferencji E-COOP

4 października w Warszawie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego odbyła się konferencja regionalna pod wspólnym tytułem „E-COOP – Cyfrowe środowisko współdziałania”, w której uczestniczył. m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Podczas spotkania omówiono m.in. projekty M@zowszanie, a także polskie projekty z dziedziny społeczeństwa informacyjnego wdrażane na terenach wiejskich. Marszałek Adam Struzik w swoim wystąpieniu podkreślił, że Samorząd Województwa Mazowieckiego aktywnie wspiera wszelkie przedsięwzięcia mające na celu zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu.  Wyraził również nadzieję, że projekt ECOOP przyczyni się do zrównoważonego rozwoju cyfrowego całego regionu.
 „ECOOP – Cyfrowe środowisko współdziałania” to projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Międzyregionalnej INTERREG IVC przez trzynastu partnerów z dwunastu krajów Unii Europejskiej. Inicjatorem i liderem przedsięwzięcia jest francuski Departament Gironde, a jego uczestnikami – obok Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – jednostki samorządu terytorialnego i instytucje publiczne. Celem przedsięwzięcia, które rozpoczęło się w styczniu 2012 r., a potrwa do końca 2014 r., jest wymiana doświadczeń oraz rozwój nowych koncepcji wsparcia rozwoju społeczeństwa informacyjnego na terenach wiejskich oraz małych miast.
Projekt ECOOP zmierza do wypracowania i sprawdzenia w praktyce nowego modelu wsparcia rozwoju społeczeństwa informacyjnego na terenach wiejskich. Model ten powinien wykorzystać i pokazać potencjał Internetu jako środowiska, w którym rodzą się nowe inicjatywy, oraz jako platformy dla współdziałania lokalnej społeczności. „Cyfrowe środowisko współdziałania” odnosi się właśnie do specjalnie przygotowanej przestrzeni cyfrowej, która byłaby przeznaczona dla wszystkich użytkowników i umożliwiałaby im współdziałanie w ramach różnych profili, potrzeb i projektów. Obejmuje ona także lokalne usługi, w szczególności te, które są częściowo lub w całości projektowane i świadczone przez użytkowników, należących do danej społeczności.
Wśród prezentowanych na konferencji przykładowych polskich projektów z dziedziny społeczeństwa informacyjnego znalazła się także prezentacja przedstawiona przez Beatę Sznajder, kierownika GCI w Mszczonowie zatytułowana „Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie – dobre i złe doświadczenia z budowy społeczeństwa informacyjnego w praktyce”. W prezentacji zawarte zostały podstawowe informacje dotyczące celów i zadań realizowanych przez GCI, osiągniętych wyników, realizowanych projektów, prowadzonych szkoleń oraz czynniki sprzyjające rozwojowi centrum oraz bariery i problemy, które pojawiały się w czasie 9-letniej działalności mszczonowskiego GCI.
Obok mszczonowskiego GCI podczas konferencji zaprezentowane zostały także projekty – „eUsługi w Gminie Wiskitki”, „Wsparcie Centrum Kształcenia na Odległość” ( gmina Naruszewo) oraz projekt „Latarnicy”, który zreferował Józef Orzeł, Wiceprezesa Stowarzyszenia Miast w Internecie.
Czwartkowa konferencja była świetną okazją do zapoznania się z dorobkiem innych gmin w dziedzinie informatyzacji oraz budowy podstaw społeczeństwa informacyjnego, a także do wzajemnego skorzystania z doświadczeń innych gmin w celu wypracowania jak najlepszych rozwiązań w przyszłości.

drukuj (Mszczonowski udział w konferencji E-COOP)

  • autor: Rafał Wasilewski
  • (fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.)
  • (fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.)
  • (fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.)
  • (fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.)

« Wstecz

Sprawdz serwis - linki

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

14111

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów

pokaż na mapie
Centrala tel.: +48 46 857 30 71

fax: 46 857 11 99

e-mail: gci@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 08.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - GCI Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.