Kontakt

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 857 30 71
e-mail: gci@mszczonow.pl

Kalendarz

8.12.2021

Imieniny

Marii, Wirginii, Makarego

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Otwarci na wiedzę – konkurencyjni w pracy” przykładem dobrych praktyk

Mszczonowski projekt „Otwarci na wiedzę – konkurencyjni w pracy” został ostatnio przedstawiony i opisany jako jeden z kilku wyróżnionych projektów na Mazowszu w drugim wydaniu biuletynu „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”. W numerze tym autorzy przedstawiają ludzi, miejsca i inicjatywy, które mają szczególne znaczenie dla rozwoju kapitału ludzkiego oraz przyczyniają się do pełniejszego wykorzystania zasobów pracy, które pozytywnie wpływają na wzrost konkurencyjności Województwa Mazowieckiego. W biuletynie znalazły się przykłady dobrych praktyk, z których warto czerpać wiedzę na temat wsparcia pozyskanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
- W ramach Poddziałania 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw realizowany jest projekt „Otwarci na wiedzę – konkurencyjni w pracy” , który jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby społeczno-gospodarcze. W ramach tego projektu mieszkańcy gminy Mszczonów podnoszą swoje kompetencje zawodowe, stając się m.in. bardziej świadomymi swoich atutów i konkurencyjnymi pracownikami na rynku – pisze m.in. we wstępie do biuletynu Elżbieta Szymanik, Z-ca Dyrektora ds. PO KL Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.
Strony 10 i 11 biuletynu zostały poświęcone mszczonowskiemu projektowi. W artykule wymienione są m.in. wszystkie panele szkoleniowe, z których mogli lub nadal mogą korzystać beneficjenci ostateczni projektu, gdyż nadal jest on w trakcie realizacji. A były to m.in. szkolenia językowe (od poziomu podstawowego do zaawansowanego),  certyfikaty kompetencji komputerowych na różnym poziomie, kursy przedsiębiorczości, prowadzenia kadr, księgowości czy też kursy zawodowe pozwalające zdobyć np. prawo jazdy kat.C lub C+E lub uprawnienia magazyniera. Autorka artykułu trafnie zauważa też, że odpowiednie kwalifikacje, które mogą zdobyć uczestnicy w/w kursów, otwartość na dokształcanie się, elastyczność w poruszaniu się na rynku pracy oraz związana z tym skłonność do poszukiwania i zdobywania nowej wiedzy mogą bardzo skutecznie przeciwdziałać wykluczeniom społecznym. Artykuł zwiera również wypowiedzi kursantów, którzy podkreślają potrzebę organizowania takich szkoleń, gdyż dzięki nim mają możliwość rozwijani swoich dotychczasowych umiejętności lub zdobywania zupełnie nowych, potrzebnych na rynku pracy kwalifikacji. Nie bez znaczenia jest też fakt profesjonalnego doboru kadry prowadzącej kursy, jak i to, że większość szkoleń odbywa się na miejscu, co jest znacznym ułatwieniem dla kursantów.
Łącznie wsparciem projektowym objętych zostanie 290 osób, a całkowita wartość projektu przekracza kwotę 1,5 mln złotych.
Niezwykle satysfakcjonujący jest fakt zauważenia i pokazania jako przykładu dobrych praktyk właśnie mszczonowskiego projektu, a także zwrócenie uwagi na jego znaczenie w szerszym, społecznym aspekcie. Wszystkich zainteresowanych tematem zachęcamy do zapoznania się z całą treścią artykułu w biuletynie Fundusze Europejskie dla Mazowsza nr 2/2012, dostępnym w siedzibie GCI przy ul. Żyrardowskiej 4.

drukuj (Otwarci na wiedzę – konkurencyjni w pracy” przykładem dobrych praktyk)

  • autor: Rafał Wasilewski

« Wstecz

Sprawdz serwis - linki

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

14105

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów

pokaż na mapie
Centrala tel.: +48 46 857 30 71

fax: 46 857 11 99

e-mail: gci@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 08.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - GCI Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.