Kontakt

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 857 30 71
e-mail: gci@mszczonow.pl

Kalendarz

25.3.2018

Imieniny

Marioli, Ireneusza, Marii

Wyszukiwarka

Treść strony

 • Lepsze niż selfie

Lepsze niż selfie

Jak powstały fotografie blisko 200 lat temu? Czym jest cyjanotypia? O tym dowiedzieli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie. W piątek (16.03) w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odbyły się warsztaty „Od światła do obrazu”.

 • Warszawiacy odkrywali Mszczonów

Warszawiacy odkrywali Mszczonów

Około 40osobowa grupa seniorów z Warszawy odwiedziła w sobotę (10.03) Mszczonów. Na trasie wycieczki znalazły się m. in. Termy oraz Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej i  Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Sekrety i historię Mszczonowa przed gośćmi odkrywała Barbara Gryglewska, Radna Miasta Mszczonowa, oraz współzałożyciel Izb Pamięci.

 • Zapraszamy na inscenizację Męki Pańskiej!

Zapraszamy na inscenizację Męki Pańskiej!

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na inscenizację Męki Pańskiej w wykonaniu członków GRH z Mszczonowa. Pasja rozpocznie się 16 marca o godz. 18 w kościele w Lutkówce.

 • 641. rocznica nadania praw miejskich dla Mszczonowa!

641. rocznica nadania praw miejskich dla Mszczonowa!

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na obchody 641. rocznicy nadania praw miejskich dla Mszczonowa oraz wspomnienie księdza Władysława Polkowskiego – naczelnika miasta podczas powstania styczniowego. Uroczystości rozpoczną się 18 marca mszą świętą o godz. 17 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

 • Startupy mazowsza wystartowały.

Startupy Mazowsza wystartowały

Mazowieckie startupy, mogące pochwalić się innowacyjnymi produktami, usługami lub rozwiązaniami technologicznymi, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Startuj z Mazowsza”. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 marca. Na laureatów czeka pula nagród w wysokości 45 tysięcy złotych.

 • Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym.

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin - jest ono przyznawane na okres jednego roku z możliwością kontynuacji. Wnioski przyjmowane są do 5 kwietnia 2018 roku.

 • Polub nas facebooku

Polub nas na facebooku

Chcesz być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach, na terenie gminy Mszczonów? Wystarczy, że polubisz na facebooku stronę Merkuriusz Mszczonowski – Gminny Biuletyn Informacyjny. Codziennie dostarczymy Ci najnowsze informacje. Z nami nie przegapisz żadnego wydarzenia.

 • Nowa aplikacja do skąłdania wniosków dla rolników.

Złóż wniosek z pomocą aplikacji

Jest nowa aplikacja do składania wniosków o płatności dla rolników - eWniosekPlus. Wystarczy narysować za jej pomocą uprawy, a aplikacja sama uzupełni wniosek o powierzchnie deklarowane do płatności. Od 15 marca aplikacja będzie dostępna na stronie www.arimr.gov.pl. 
Szczegóły w załączniku.

 

 • Startuje Innowator Mazowsza

Startuje Innowator Mazowsza

Mazowieccy przedsiębiorcy i młodzi naukowcy, którzy wprowadzają lub wykorzystują w swoich firmach innowacyjne produkty i rozwiązania technologiczne, organizacyjne czy marketingowe, mogą wziąć udział w dziesiątej edycji prestiżowego konkursu „Innowator Mazowsza”. – Innowacje są kluczowe dla rozwoju nie tylko polskiej, ale też mazowieckiej gospodarki. Dlatego warto promować ciekawe, dobrze rokujące pomysły w praktycznym zastosowaniu – podkreśla marszałek Adam Struzik. Zgłoszenia będą przyjmowane do 27 kwietnia br.

 • Zmiana godzin funkcjonowania izb pamięci

Zmiana godzin funkcjonowania Izb Pamięci

Od 1 marca 2018 roku zmianie ulegają godziny funkcjonowania Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej oraz Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Zmiana godzin funkcjonowania Gminnego Centrum Informacji

Zmiana godzin funkcjonowania Gminnego Centrum Infomracji

Od 1 marca 2018 roku zmianie ulegają godziny funkcjonowania Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie.


poniedziałek - godz. 8:00-16:00
wtorek - godz. 8:00-16:00
środa - godz. 8:00-17:00
czwartek - godz. 8:00-16:00
piątek - godz. 8:00-15:00

 • MOK zaprasza na koncert

MOK zaprasza na koncert

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na koncert, który rozpocznie się w niedzielę (4.03) o godz. 14 w sali kinowej MOK. Impreza będzie podzielona na dwie części – patriotyczną oraz dla kobiet z okazji ich święta. Szczegółowy program na plakacie. Zapraszamy!

 • VII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie

VII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie

Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza na VII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie, które rozpoczną się w niedzielę (4.03) o godz. 10, na lodowisku przy Termach.

 • Warsztaty „Stare graty” w MOK

Warsztaty „Stare graty” w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich chętnych, zwłaszcza osoby uczestniczące w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, do udziału w warsztatach „Odczarujmy stare graty”.

Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z technikami dekoracyjnego odnawiania, postarzania mebli, ozdób, bibelotów.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 1 marca 2018 (czwartek) o godz. 16.30 w Pracowni Plastycznej MOK. Zapisów można również dokonywać w sekretariacie MOK.

 • PGE Dystrybucja unowocześniła obsługę numeru alarmowego 991

PGE Dystrybucja unowocześniła obsługę numeru alarmowego 991

Od kilku dni klienci PGE Dystrybucja dzwoniąc na numer alarmowy 991 są obsługiwani przez nowoczesny system, dzięki któremu zgłaszanie awarii i przerw w dostawach energii elektrycznej stało się łatwiejsze niż wcześniej. Spółka uruchomiła Telefoniczne Centrum Zgłoszeniowe, które przyjmuje i rejestruje zgłoszenia w systemie 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

 • Bezpłatne seminarium edukacyjne

Bezpłatne seminarium edukacyjne

Przyjmowane są zgłoszenia udziału w bezpłatnym seminarium edukacyjnym on-line dotyczącym raportowania niefinansowego. Gościem specjalnym seminarium będzie Wiesław Janczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów. Zgłoszenia należy wysłać na adres mailowy raportowanie.niefinansowe@mf.gov.pl. Podczas seminarium eksperci będą odpowiadać na wysłane wcześniej pytania. Seminarium odbędzie się w piątek (2.03) w godzinach 11-13. 

 • Ruszył konkurs plastyczny KRUS

Ruszył konkurs plastyczny KRUS

Już po raz ósmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY”. Prace należy przesyłać, za pośrednictwem szkół do 6 kwietnia. Regulamin konkursu pod linkiem poniżej.

 • Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2018 roku

Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2018 roku

Główny Urząd Statystyczny przedstawia kalendarium badań statystycznych, które będą wykonywane za pośrednictwem ankieterów w 2018 roku.

 • 5 mln zł na drogę od marszałka województwa

5 mln zł na drogę od marszałka województwa

W poniedziałek, 12 lutego, w sali obrad mszczonowskiego ratusza podpisana została umowa na dofinansowanie budowy nowej drogi. Połączy ona trasę powiatową nr 4715W Olszówka – Mszczonów z drogą krajową nr 50 Sochaczew – Grójec. Podczas podpisywania umowy obecni byli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka, Burmistrz Gminy Mszczonów Józef Grzegorz Kurek, Burmistrz Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński, Zastępca Wójta Gminy Jaktorów Zbigniew Guzewski oraz skarbnicy wymienionych jednostek samorządu terytorialnego.

 • Rozwój, nauka i zabawa

O przedszkolnym projekcie „Zabawa uczy i doskonali” z Ewą Osińską, wicedyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1, rozmawia Dagmara Bednarek. 

 • Podróż przez historię pieniądza

Podróż przez historię pieniądza

W środę, 7 lutego, w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, młodzi uczniowie mogli się wybrać w niezwykłą podróż. Prowadziła ona poprzez historię pieniądza a przewodniczką wyprawy była Aleksandra Kacprzak z Gminnego Centrum Informacji.

 • Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla...

Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT. Ministerstwo Finansów udostępniło darmową aplikację do tworzenia i wysyłki pliku – e-mikrofirma. Mikroprzedsiębiorcy pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) za styczeń 2018 r. muszą złożyć do 26 lutego tego roku.

 • Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

W walentynki Panie mają okazję do zadbania o swoje zdrowie. W środę (14.02) w Przychodni Medycyny Rodzinnej (ul. Maklakiewicza 3) odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. Skorzystać z nich mogą kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały bezpłatnego badania. Szczegóły związane z zapisami oraz godzinami badań na plakacie. Zachęcamy do profilaktyki.

 • Koncert walentynkowy w MOK

Koncert walentynkowy w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na  koncert „Zakochani są wśród nas” z Grupą Wokalną „Voice” - 13 lutego, godz. 18:00, sala kinowa MOK, wstęp wolny.

 • Mieszkańcy – oznakujcie Wasze posesje!

Mieszkańcy – oznakujcie Wasze posesje!

Mieszkańcy miasta i gminy Mszczonów oznakujcie Wasze posesje! Brak tabliczki, to utrudniony dojazd pogotowia, straży pożarnej i policji oraz ryzyko mandatu do 250 zł.

 • Zajęcia z duetem animacyjnym Małpie Figle

Zajęcia z duetem animacyjnym Małpie Figle

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z duetem animacyjnym Małpie Figle zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat na spotkanie z książką „Galeria dzikich zwierząt. Północ”. Zajęcia odbędą się 10 lutego w godz. 12:30-13:30. Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

 • Spotkanie o bezpieczeństwie dla seniorów

Spotkanie o bezpieczeństwie dla seniorów

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie „Senior wie!”, które rozpocznie się 8 lutego o godz. 11:00 w jej mszczonowskiej siedzibie. O zagadnieniach bezpieczeństwa opowiadać będzie dzielnicowy miasta, st. asp. Sławomir Zieliński.

 • Spotkanie autorskie w Bibliotece!

Spotkanie autorskie w Bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Moniką Sawicką, która poprowadzi warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej. Zajęcia rozpoczną się 13 lutego o godz. 9 w siedzibie MBP.

 • Zapraszamy na bezpłatną mammografię!

Zapraszamy na bezpłatną mammografię!

W dniu 9 lutego przy NZOZ Przychodni Medycyny Rodzinnej (Mszczonów, ul. Maklakiewicza 3) odbędą się bezpłatne badania mammograficzne, refundowane przez NFZ. Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat.

 • Zapraszamy na spotkanie autorskie!

Zapraszamy na spotkanie autorskie!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską w dniu 6 lutego o godz. 17:00 w jej mszczonowskiej siedzibie.

 • Ferie w mieście nie muszą być nudne

Ferie w mieście nie muszą być nudne

Ferie zimowe, to niewątpliwie czas zasłużonego odpoczynku od szkoły. Nie wszyscy jednak spędzają te dni na śnieżnych szaleństwach w górach. Dla tych, którzy z różnych powodów musieli pozostać w domach, gminne instytucje przygotowały w tym roku wiele atrakcji.

 • Mszczonów w czasach powstania

Mszczonów w czasach powstania

Dokładnie 22 stycznia 1863 r. rozpoczął się jeden z najbardziej znanych zrywów narodowowyzwoleńczych – Powstanie Styczniowe. W tym roku przypada 155. rocznica tego wydarzenia, więc z tej okazji przypominamy powstańczą historię Mszczonowa.

 • Niezwykły finał niezwykłej Orkiestry

Niezwykły finał niezwykłej Orkiestry

W drugą niedzielę stycznia już po raz dwudziesty szósty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału na wszystkich darczyńców czekały aż dwa dni wyśmienitej zabawy.

 • Lubię wracać do Mszczonowa.

Lubię wracać do Mszczonowa

Sylwester Maciejewski to jeden z wielu znanych mszczonowian. Aktor zagrał w wielu kultowych już dziś filmach „Rozmowy, kontrolowane”, „Pieniądze to nie wszystko” czy serialu „Ranczo”. Z aktorem rozmawiamy o jego wspomnieniach związanych z Mszczonowem, karierze aktorskiej i świętach.

 • Ferie z mszczonowskimi izbami pamięci

Ferie z mszczonowskimi izbami pamięci

Zabawę z historią podczas ferii proponuje Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej oraz Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Odbędą się warsztaty Historia Symbolami Malowana, oparte na grze „Znaj Znak”. Na uczestników czekać będą słodkie nagrody. 
Będą też opowieści jak przez laty spędzano, długie, zimowe wieczory. Można będzie poznać mszczonowskie legendy w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów przy ciepłej herbacie oraz ciasteczkach. Na każdego uczestnika będzie czekał „Tomik mszczonowskich legend i baśni”.

 

 • Muzyczne wspomnienie Bożego Narodzenia

Muzyczne wspomnienie Bożego Narodzenia

W święto Trzech Króli kościół pw. św. Jana Chrzciciela rozbrzmiewał bożonarodzeniową muzyką. Jej wykonawcami byli uczestnicy zajęć umuzykalniających, które Gminne Centrum Informacji prowadzi w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Na scenie pojawił się także gość specjalny – Sylwester Maciejewski.

 • Ostatnie pożegnanie śp. Ryszarda Szymczaka

Ostatnie pożegnanie śp. Ryszarda Szymczaka odbędzie się 11 stycznia 2018 roku

Msza Święta żałobna w kościele parafialnym w Lutkówce rozpocznie się o godzinie 14:00.
Śp. Ryszard Szymczak zmarł w dniu 31 grudnia 2017 roku w wieku 69 lat.

 • Uwaga kierowcy aut ciężarowych!

Uwaga kierowcy aut ciężarowych!

W związku z licznymi przypadkami mylenia trasy dojazdu do ulicy Wiejskiej w Mszczonowie podpowiadamy właściwą lokalizację.

Prosimy o jej rozpowszechnianie.

 • Zapraszamy na Koncert Świąteczny!

Zapraszamy na Koncert Świąteczny!

Gminne Centrum Informacji zaprasza na Koncert Świąteczny - 6 stycznia 2018 r. godz. 18:00 Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie
Gość specjalny: aktor Sylwester Maciejewski
Najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne  wykonają uczniowie zajęć umuzykalniających prowadzonych  w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Zapraszamy na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Zapraszamy na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Serdecznie zapraszamy na mszczonowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniach 13-14 stycznia 2018 r. Szczegółowy program atrakcji na plakacie.

 • Poczta Polska szuka chętnych do otwarcia Agencji Pocztowej...

Poczta Polska szuka chętnych do otwarcia Agencji Pocztowej w Mszczonowie

Poczta Polska poszukuje chętnych, którzy w ramach własnej działalności gospodarczej poprowadzą Agencję Pocztową w Mszczonowie. Poczta zapewnia: szkolenie, stałe wynagrodzenie, a przy wyższych obrotach – atrakcyjną prowizję.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

589

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów

pokaż na mapie
Centrala tel.: +48 46 857 30 71

fax: 46 857 11 99

e-mail: gci@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - GCI Mszczonów. Wszelkie prawa zastrzeżone.