Kontakt

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 857 30 71
e-mail: gci@mszczonow.pl

Kalendarz

18.2.2019

Imieniny

Konstancji, Symeona, Alberta

Wyszukiwarka

Treść strony

 • VIII edycja Amatorskich Mistrzostw w Hokeju na Lodzie o...

Hokejowe zmagania

Wielkimi krokami zbliża się VIII edycja Amatorskich Mistrzostw w Hokeju na Lodzie o Puchar Dyrektora OSiR Mszczonów. Swój udział w turnieju do tej pory zapowiedziało 10 drużyn. Turniej odbędzie się 3 marca. Zapraszamy do udziału lub kibicowania. Wstęp wolny.

 • Z „Uśmiechem Dziecka” przez dwie dekady.

Z „Uśmiechem Dziecka” przez dwie dekady

Dwadzieścia lat przez świat wspólnie podążają rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Uśmiech Dziecka”. Swój okrągły jubileusz organizacja hucznie obchodziła 14 lutego w sali kinowej Mszczonowskiej Ośrodka Kultury.

 • Kondolencje

Kondolencje

 

 

 

Wyrazy głębokiego współczucia

Krzysztofowi Millerowi

z powodu śmierci

Ojca

składają

Dyrektor i Pracownicy Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie

 • Młodzi artyści na start.

Młodzi, kreatywni artyści na start

Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza utalentowanych, pełnych pasji i zaangażowanych młodych twórców do udziału w konkursie Nagroda Twórcza. Wyłonionych zostanie trzech laureatów, którzy otrzymają nagrody w wysokości 9 tys. zł. Nabór wniosków potrwa do 12 marca.

 • Koncert walentynkowy w MOK

Koncert walentynkowy w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Miłość niejedno ma imię” – 17 lutego 2019 r. o godz. 15:00  w sali kinowej MOK. Wystąpią członkowie Grupy wokalnej „Voice”.

 • Koncert w MOK

Koncert w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Zaczarowani muzyką” – 13 lutego 2019 r. o godz. 18.00  w sali kinowej MOK. Wystąpią Grupa wokalna Wokaliza i Grupa tańca Jazz.

 • Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Edytą Świętek20 lutego, godz. 18:00. Pisarka jest autorką bestsellerowej sagi „Spacer Aleją Róż” oraz powieści „Nowe czasy”.

 • Logo LGD

LGD „Ziemia Chełmońskiego” zachęca do wypełnienia ankiety!

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” zachęca do wypełnienia ankiety badającej ocenę warunków życia w miejscowości zamieszkania. Gmina Mszczonów jest jednym z 10 samorządów, które są członkami Stowarzyszenia, dlatego Państwa opinia jest szczególnie ważna.

Poniżej link do anonimowej ankiety:

https://www.survio.com/survey/d/A4I9L3F8B0E5O7Z9X?fbclid=IwAR2FLdF5dxoeT68VraO4LHexg7cTtJpBNBx873Lm3tIHhkJtmJ1ZZRy-96Q

 • 120-lecie narodzin Jana Adama Maklakiewicza

120-lecie narodzin Jana Adama Maklakiewicza

24 listopada 1899 roku w Chojnacie, niewielkiej miejscowości nieopodal Skierniewic, urodził się Jan Adama Maklakiewicz – kompozytor, pedagog i dyrygent. W tym roku społeczność Ziemi Mszczonowskiej obchodzić będzie więc 120. rocznicę narodzin znanego mieszkańca tego terenu - autora słynnego tanga „Siedem czerwonych róż” i patrona lokalnej szkoły podstawowej.

 • Podatki.

Chcecie przyczynić się do rozwoju gminy? Zostawcie swoje podatki w Mszczonowie!

Zapłacenie podatku dochodowego jest obowiązkiem każdego obywatela. To jednak każdy z nas decyduje, w jakim miejscu zostaną one wykorzystane. Jeżeli jesteś mieszkańcem gminy Mszczonów i zależy Ci na jej rozwoju, rozlicz PIT w Urzędzie Skarbowym w Żyrardowie a wtedy Twój podatek zasili budżet Twojej „małej ojczyzny”.

 • Czujniki jakości powietrza.

Nowe czujniki jakości powietrza

W Mszczonowie zainstalowano nowe czujniki mierzące jakość powietrza. On-line każdy może sprawdzić dane dotyczące pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 oraz PM1. Dodatkowo czujniki podają temperaturę, ciśnienie oraz wilgotność powietrza. Dane znajdują się na stronie głównej Gminy Mszczonów www.mszczonow.pl.
 • Ferie z muzyką.

Ferie z muzyką

Czy na perkusję są nuty? Co to są janczary? Kto mieszkał w budynku, w którym odbywają się zajęcia umuzykalniające? O tym wszystkim dowiedzieli się dziś uczestnicy zajęć, które na okres ferii przygotowało Gminne Centrum Informacji.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu.

Konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 5 lutego 2019r. pod hasłem: "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!". Z tej okazji przygotowano konkurs, który ma zachęcić do współtworzenia twórczego i bezpiecznego środowiska online.

 • Uwaga - gołoledź.

Uwaga oblodzenia

Do jutra (29.01) do godziny 8 w ocenie IMGW utrzymają się na drogach oblodzenia. Szanse na wystąpienie gołoledzi meteorolodzy wyliczają na 90 procent. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków.

 • PIT - nie trzeba go wypełniać samemu.

Skarbówka wypełni za ciebie PIT

Od 15 lutego osoby składające rozliczenia roczne PIT-37 oraz PIT-38 nie muszą własnoręcznie wypełniać deklaracji. Ministerstwo Finansów uruchomi na Portalu Podatkowym (www.finanse.mf.gov.pl) nową e-usługę „Twój e-PIT”. Szczegóły na plakacie.

 • Lokalny Portal Mapowy.

Logotypy po zmianach

W związku z wewnętrznymi regulacjami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie zmianie uległy logotypy Mazowieckiego Systemu Informacji Przestrzennej i serwisu Wrota Mazowsza oraz logotyp portali mapowych Partnerów Projektu Bazy Wiedzy.

 • Bezpieczne ferie.

Bezpieczne ferie

Rozpoczęła się zimowa przerwa w nauce. Zadbajmy by dla wszystkich była bezpieczna. Warto zapoznać się z podstawowymi zasadami, których warto przestrzegać.

 • Szkolenia w ZUS.

ZUS oferuje szkolenia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza  na bezpłatne jednodniowe szkolenia. Osoby zainteresowane szkoleniami proszone są o zgłoszenie swojego udziału pod numerem telefonu 46 854 04 40; liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Doradztwo i szkolenia dla przedsiębiorców.

Doradzą menadżerom

Akademia Menadżera Innowacji  (AMI) to autorski program doradczo-szkoleniowy, skoncentrowany na nabyciu przez firmę i jej menadżerów kluczowych kompetencji niezbędnych do rozwoju i wdrażania innowacji. AMI to szansa na nowoczesność i wzrost rentowności firmy. Oferujemy pakiet ukierunkowanych działań, których rezultatem będą m.in. poprawa efektywności pracy oraz wzmocnienie przewagi konkurencyjnej na rynku. Rekrutacja trwa do końca stycznia.

 • Ferie z muzyką.

Zapraszamy na „Zimę w mieście 2019”!

Mszczonowskie instytucje zapraszają, by ferie zimowe spędzić właśnie z nimi! Na warsztaty muzyczne,  różnorodne zajęcia, zabawy sportowe i na lodowisko zapraszają Gminne Centrum Informacji, Mszczonowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Miejska Biblioteka Publiczna wraz ze swoją filią w Osuchowie.

Nie nudźcie się w domu – spędźcie wolne dni aktywnie i artystycznie!

 • Ostatnie pożegnanie śp. Grzegorza Kozłowskiego.

Ostatnie pożegnanie śp. Grzegorza Kozłowskiego

Pełen poświęcenia samorządowiec, profesjonalista, mentor, współtwórca wielu sukcesów Ziemi Mszczonowskiej a przede wszystkim wspaniały człowiek – tak najkrócej można by opisać śp. Grzegorza Kozłowskiego. W sobotę, 19 stycznia, pożegnano człowieka, który przez dwanaście lat pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Mszczonowa.

 • Wielcy Ludzie, Wielcy Samorządowcy…

Wielcy Ludzie, Wielcy Samorządowcy…

W piątek, 18 stycznia, przed mszczonowskim ratuszem zapłonęły znicze, które zostały ułożone w kształt serca. W ten symboliczny sposób lokalna społeczność chciała upamiętnić dwóch wyjątkowych ludzi, którzy zmarli w ostatnich dniach. Śp. Grzegorz Kozłowski i śp. Paweł Adamowicz -  Wielcy Ludzie, których śmierć jest ogromną stratą dla polskiej samorządności…

 • Ostatnie pożegnanie.
 • Grzegorz Kozłowski, Zastępca Burmsitrza Mszczonowa.

Z ogromnym bólem i w poczuciu wielkiej straty żegnamy

 

Zastępcę Burmistrza Mszczonowa śp. Grzegorza Kozłowskiego

 

Wybitnego Samorządowca

Zasłużonego dla Ziemi Mszczonowskiej

Męża, Ojca, Dziadka i Wspaniałego Człowieka

 

Śp. Grzegorz Kozłowski

 samorządowiec, ekonomista, działacz społeczny,

współtwórca rozwoju Ziemi Mszczonowskiej i jej największych sukcesów,

wieloletni Zastępca włodarza gminy, który przez dwanaście lat piastowania tego stanowiska swoimi kompetencjami, poświęceniem i zaangażowaniem w funkcjonowanie lokalnego samorządu na zawsze zapisał się na kartach jego historii


Wstrząśnięci tą tragiczną śmiercią i zjednoczeni w bólu

Rodzinie

składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia

 

Dyrektor Gminnego Centrum Informacji wraz z Pracownikami

 • Ferie na sportowo.

Ferie zimowe z OSiR

Co robić podczas ferii zimowych? Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do spędzenia ich na sportowo. Do dyspozycji czekają – hala sportowa oraz lodowisko. Szczegóły na plakacie.

 • Karta Dużej Rodziny.

Karta Dużej Rodziny na nowych zasadach

Wszyscy rodzice, również zastępczy, którzy w przeszłości wychowali co najmniej troje dzieci, mają od nowego roku prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny. To system zniżek na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, bezpłatny wstęp do parków narodowych czy ulgi w ponad 20 tys. miejsc w całej Polsce. Od 1 stycznia 2018 r. użytkownicy KDR mogą korzystać również z jej wersji mobilnej. Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

 • Najlepsze smaki Mazowsza.

Wybieramy najlepsze smaki Mazowsza

Ruszyła kolejna edycja konkursu na najsmaczniejsze wyroby wytwarzane przez mazowieckich producentów. Naturalne sery, zdrowotne nalewki czy tradycyjne wędliny to produkty, które mają szansę na wyróżnienie Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego. O tym, jakie smakołyki znajdą się w gronie laureatów, przekonamy się już niebawem. Właśnie ruszyła XII edycja konkursu. Nabór trwa do 28 lutego.

 • Zagłosuj na dzielnicowego

Zagłosuj na dzielnicowego

Po raz kolejny w powiecie żyrardowskim odbywa się plebiscyt na Najpopularniejszego Dzielnicowego. Bierze w nim udział 11 mundurowych. Trzech z nich jest z Komisariatu Policji w Mszczonowie. Są to - asp. szt. Sławomir Zieliński, sierż. sztab. Arkadiusz Wójcik oraz st. sierż. Łukasz Drdzeń. Głosy na kandydatów można oddawać do końca stycznia.

 • Cegiełki na budowę pomnika w Radomiu.

Cegiełki na budowę pomnika w Radomiu

Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu chce uczcić pamięć policjantów II RP pomordowanych w 1940 roku przez Sowietów. W tym celu trwa sprzedaż cegiełek na budowę pomnika ku pamięci 12 tysięcy zamordowanych funkcjonariuszy. Cegiełki (o wartości 50 i 100 zł) można nabyć m. in. w Komisariacie Policji w Mszczonowie. Zainteresowani mogą dzwonić pod numer 605 722 784.

 • 27 Finał WOŚP.

Kolejny Finał WOŚP w Mszczonowie

Po raz 27 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał odbędzie się w niedzielę (13.01). Atrakcje czekają już od soboty, od godziny 10. (szczegóły na plakacie). Jak co roku zabawę zakończy „Światełko do nieba”, które zabłyśnie o godzinie 20. Zebrane podczas tegorocznego finały pieniądze powędrują na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Muzyczna podróż do krainy Bożego Narodzenia.

Muzyczna podróż do krainy Bożego Narodzenia

W niedzielę, 6 stycznia, mszczonowski kościół pw. św. Jana Chrzciciela ponownie wypełnił się bożonarodzeniową muzyką. Najpiękniejsze kolędy i pieśni świąteczne licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali uczestnicy zajęć umuzykalniających prowadzonych w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów przez Gminne Centrum Informacji.

 • Produkty regionalne.

Łatwiej kupimy od rolnika

Od 1 stycznia tego roku obwiązują nowe przepisy, które ułatwiają rolnikom bezpośrednią sprzedaż swoich produktów. Teraz mogą je sprzedawać nie tylko pośrednikom ale również lokalnym restauracjom czy stołówkom.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

463

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów

pokaż na mapie
Centrala tel.: +48 46 857 30 71

fax: 46 857 11 99

e-mail: gci@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - GCI Mszczonów. Wszelkie prawa zastrzeżone.