Kontakt

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 857 30 71
e-mail: gci@mszczonow.pl

Kalendarz

25.5.2019

Imieniny

Grzegorza, Magdy, Urbana

Wyszukiwarka

Treść strony

 • Konkurs fotograficzny "Mazowsze bliskie sercu".

Konkurs dla amatorów fotografii

„Serdeczne Mazowsze” – pod takim hasłem ruszyła właśnie XIV edycja konkursu fotograficznego organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. To duża szansa dla fotografów amatorów. Do wygrania są bowiem warsztaty fotograficzne pod okiem specjalistów z ASP – w pierwszym etapie oraz karty podarunkowe na zakup sprzętu fotograficznego w drugim. Prace można nadsyłać do 14 czerwca br.

 • Piknik z okazji Dnia Dziecka.

Piknik z okazji Dnia Dziecka

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie zaprasza na imprezę z okazji Dnia Dziecka. W programie, między innymi: przeciąganie liny, fotobudka, zabawy i konkursy z nagrodami. Piknik odbędzie się 2 czerwca na skwerze i placu zabaw przy ul. Północnej. Początek o godzinie 13.

 • Ostrzeżenie meteo.

Burze, ulewy i grad

Do godziny 21, we wtorek (21.05) mogą potrwać burze z gradem i silnymi porywami wiatru na terenie powiatu żyrardowskiego. IMGW szanse na wystąpienie takich zjawisk szacuje na 80 procent. Opady mogą wynieść do 20 mm a lokalnie nawet 30 mm na metr kwadratowy. Porywy wiatru mogą sięgać 65 km na godzinę.

 • Konkurs fotograficzny "Polska smakuje".

Konkurs Fotograficzny „Polska smakuje”

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz drugi organizuje ogólnopolski konkurs fotograficzny. Celem Konkursu „Polska smakuje” jest promowanie produktów rolnych i żywnościowych, w tym szczególnie ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich.

 • Noc Muzeów w Mszczonowie.

Muzyczna Noc Muzeów 2019 w Mszczonowie

Tegoroczna, szesnasta już edycja Nocy Muzeów, odbyła się w sobotę, 18 maja. Tradycyjnie już do ogólnopolskiej akcji przyłączyło się Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie, które prowadzi dwie lokalne izby pamięci.

 • Noc Muzeów w Mszczonowie.

Noc Muzeów w Mszczonowie

Dron, głośnik bezprzewodowy czy lodówka USB – to niektóre z nagród, które można wygrać podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Mszczonowie. Zapraszamy do zabawy. Start w sobotę (18.05) w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Szczegóły na plakacie.

 • Wyróżnienie marszałka dla wina z Dwórzna.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Wino z czarnej porzeczki Winnicy Dwórzno, z terenu gminy Mszczonów znalazło się wśród wyróżnionych produktów w XII edycji konkursu Laur Marszałka. Do konkursu zgłoszono 150 produktów z terenu Mazowsza. Jury wybrało 24 najlepsze, z których osiem otrzymało wyróżnienia.

 • Tydzień Bibliotek.

Tydzień Bibliotek w Mszczonowie

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie. W ramach Tygodnia Bibliotek odbywają się spotkania autorskie i warsztaty. Wydarzenia potrwają do 15.05. Szczegóły na plakacie.
 • Rajd rowerowy - Śladami Chełmońskiego.

Rowerami w ślad za Chełmońskim

Śladami Chełmońskiego – pod taką nazwą, po raz kolejny odbędzie się rajd rowerowy, którego organizatorem są Termy Mszczonów. Start w niedzielę (19.05) o godzinie 8.30. Na uczestników czeka około 50kilometrowa trasa. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Karta zgłoszenia oraz regulamin w załączonych plikach

 • Święto Konstytucji 3 Maja.

Święto Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy na Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Początek uroczystości o godzinie 9.30 na Pl. Piłsudskiego. Szczegóły na plakacie.

 • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Do KRUSu nie w czwartek

Dnia 2 maja 2019 r. (czwartek) PT KRUS w Żyrardowie będzie nieczynna. Placówka będzie otwarta w dniu 11 maja 2019r. (sobota).

 • Gminne Centrum Informacji.

Informacja

Informujemy, że w dniu 2.05.2019 roku Gminne Centrum Informacji będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Motylki w GCI.

Motylki „przyfrunęły” do GCI

W środę, 17 kwietnia, do Gminnego Centrum Informacji „przyfrunęły” Motylki. Oczywiście, nie takie prawdziwe, ale przedszkolaki, które są wychowankami Publicznego Przedszkola „Bajkowa Kraina”.

 • Przedszkolaki w GCI.

GCI przemieniło się w Bajkową Krainę

W środę, 10 kwietnia, siedzibę Gminnego Centrum Informacji odwiedzili niecodzienni goście. Jedna z mszczonowskich instytucji powitała bowiem w swoich progach grupę czterolatków z Publicznego Przedszkola „Bajkowa Kraina”.

 • Cyfrowa majówka.

Cyfrowa majówka – konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności

Trzydniowa majówka? Dla nas to za mało. W tym roku organizujemy majówkę, która potrwa osiem dni! Chcesz grilla? Niech będzie grill. Chcesz leżaki? Niech będą leżaki. A może kino pod chmurką? Pewnie! Ważne żebyście pamiętali też o… cyfryzacji!

 • Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych.

Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych

Ochotnicza Straż Pożarna w Zbiroży zaprasza na Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Mszczonowa – 27 kwietnia od godz. 9:00 na mszczonowskim boisku „Orlik”.

 • Startuj z Mazowsza.

„STARTUJ Z MAZOWSZA” – RUSZYŁ NABÓR DLA STARTUPÓW

Nabór dla kreatywnych i innowacyjnych przedsiębiorców z Mazowsza rozpoczęty. Samorząd województwa mazowieckiego już po raz drugi inspiruje młode firmy wspierając mazowieckie startupy. Jeśli masz ciekawe rozwiązanie technologiczne, rozwijasz swój startup i możesz pochwalić się innowacyjnymi produktami i usługami, zawalcz o nagrody finansowe o łącznej wartości 60 tys. zł. Nabór trwa do 31 maja br..

 • INFORMACJA

INFORMACJA

W dniu 18 kwietnia 2019 r. Gminne Centrum będzie czynne do godz. 14:00 a w dniu 19 kwietnia 2019 r. do godz. 12:00. Za utrudnienia przepraszamy!

 • Egzaminy odbędą się w terminie.

Światłowód będzie robiony etapami

Odbyło się spotkanie władz gminy z przedstawicielami Orange oraz firmy wykonującej sieć światłowodową na terenie gminy Mszczonów. W pierwszej kolejności do sieci podłączone zostaną szkoły na terenie gminy oraz 855 gospodarstw zgłoszonych w projekcie. Kolejni abonenci będą mogli przyłączyć się do sieci światłowodowej dopiero po jego zakończeniu.

 • Wypalanie traw.

STOP POŻAROM przeTRAW to

Około tysiąca pożarów traw dziennie. To bilans ostatnich dni w Polsce. Na terenie powiatu żyrardowskiego w ubiegłym tygodniu doszło do 39. pożarów traw i 3 pożarów młodnika. Sytuacja jest dramatyczna.

 • Stop wypalaniu traw.

STOP WYPALANIU TRAW

Wiosenne wypalanie traw to plaga, z którą strażacy w całej Polsce zmagają się od lat. Niestety pomimo licznych apeli sytuacja się powtarza każdego roku. W tym roku, na skutek wypalania traw zginęły już w kraju cztery osoby.

 • Ostrzeżenie o złej jakości powietrza.

Ostrzeżenia o złej jakości powietrza

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10. Jako główne źródła wskazuje się spalanie paliw w sektorze bytowo-gospodarczym, transport samochodowy, źródła przemysłowe. Niekorzystne warunki mogą utrzymać się do północy.

 • 5 mln zł na pracownie informatyczne i językowe.

5 mln zł na pracownie informatyczne i językowe

Rusza Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych – wnioski można składać do 30 kwietnia br. W puli jest 5 mln zł.

 • Strajk nauczycieli.

Strajk nauczycieli - komunikat

Zawiadamiamy, że jeśli w dniu 5 kwietnia br. strona rządowa i organizacje związkowe nie dojdą do porozumienia – w szkołach i placówkach przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Mszczonów z dniem 8 kwietnia 2019 r. do odwołania rozpocznie się akcja strajkowa. W tym czasie nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne.

 • Konkurs literacki.

Konkurs na opowiadanie "Stulecie polskiego kryminału"

Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Komendą Główną Policji ogłaszają konkurs literacki na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne „Stulecie polskiego kryminału”. Konkurs jest przeznaczony dla osób od 16 roku życia. Prace należy przesyłać do 15 czerwca 2019.

 • Dni Otwarte w Zespole Szkół w Mszczonowie.

Dni Otwarte Zespołu Szkół

Zespół Szkół w Mszczonowie zaprasza na Dni Otwarte.  Goście będą mogli m. in. zwiedzić szkołę oraz zapoznać się z ofertą dydaktyczną. Atrakcje będą dostępne w godzinach 9-14. Szczegóły na plakacie.

 • Spotkania w sprawie zagrożeń dopalaczami.

O narkotykach i dopalaczach

Jeden z najlepszych ekspertów w kraju w zakresie przestępczości narkotykowej odwiedzi Mszczonów. Aspirant sztabowy Robert Bretner spotka się z uczniami oraz ich rodzicami i wszystkimi chętnymi mieszkańcami Mszczonowa. Spotkaniom będą towarzyszyć indywidualne konsultacje. Podczas spotkań poruszana będzie tematyka zagrożeń młodzieży dopalaczami, narkotykami, alkoholem oraz innymi substancjami psychoaktywnymi.

 • Urząd Skarbowy pomoże w złożeniu e-PITu.

Urząd Skarbowy pomoże w złożeniu e-PITu

Przez trzy dni kwietnia (6, 8 i 15) pracownicy Urzędu Skarbowego w Żyrardowie będą pomagać w złożeniu zeznania podatkowego drogą elektroniczną.

 • KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

W okresie wakacji 2019 roku, KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy, których wypoczynek będzie połączony z programem rehabilitacji leczniczej. Dla OR KRUS   w Warszawie  przewidziane są dwa turnusy

 • Wspracie dla sołectw.

14 milionów dla sołectw

Nowe boiska, parki, place zabaw czy remonty gminnych bibliotek, a także rozwój i promocja twórczości folklorystycznej. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców mazowieckiej wsi samorząd województwa także w tym roku uruchomił program wsparcia dla sołectw. Na jego realizację przeznaczonych zostało blisko 14 mln zł. Wnioski można składać do 17 kwietnia.

 • Jarmark Wielkanocny w Żabiej Woli.

Przedsiębiorący mile widziani

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” zaprasza do udziału w Jarmarku Wielkanocnym w dniach 17-19 kwietnia w Żabiej Woli. Udział jest bezpłatny. Szczegóły na plakacie.

 • Ostrzeżenie przed silnym wiatrem.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem i burzami

Zimowa aura nie odpuszcza. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Porywy mogą sięgać 80 km/h. Możliwe są też burze.

 • Konkurs dla szkół.

Wygraj wyjazd do Brukseli!

Z problematyką ekologiczną zmierzą się uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. „Adaptacja do zmian klimatu według mnie” – to hasło nowego konkursu samorządu Mazowsza. Do wygrania m. in. wyjazd do Brukseli. Na zgłoszenia czekamy do 20 kwietnia.

 • Konkurs plastyczny dla przedszkolaków.

Konkurs ekologiczny dla przedszkolaków

„Chroń naturę – nic wielkiego zrób dla ziemi coś dobrego” – z takim hasłem zmierzą się najmłodsi mieszkańcy Mazowsza w kolejnej już edycji konkursu ekologicznego. Zadaniem małych miłośników przyrody jest wykonanie pracy plastycznej. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 kwietnia.

 • Kurs ratownika wodnego.

Kurs ratownika wodnego

Osoby zainteresowane zdobyciem uprawnień ratownika wodnego mają okazję je zdobyć. Rusza kurs. Szczegóły na plakacie.

 • Oferta pracy.

Oferta pracy

Urząd Miejski w Mszczonowie poszukuje osoby do sprzątania. Szczegóły w ogłoszeniu.

 • Ulubiona opowieść biblijna – konkurs.

Ulubiona opowieść biblijna – konkurs

Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela" i wydawnictwem Ewerro sp. z o.o. organizuje VII edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna".Prace konkursowe należy przesyłać do 30 kwietnia.

 • Spotkanie w sprawie dofinansowania.

Dofinansowania do solarów i fotowoltaiki

We wtorek (9.04) w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy PROMAG. Tematem spotkania będzie dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej oraz instalacje solarne do podgrzewania wody użytkowej. Początek spotkania o godzinie 17.

 • Badania GUS.

Jak bada GUS?

Media z terenu Mazowsza piszą o wątpliwościach mieszkańców co do danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Zapytania dotyczą przede wszystkim autentyczności badań oraz możliwości weryfikacji tożsamości ankietera. Przez kolejnym badaniem GUS wyjaśnia w jaki sposób pozyskuje dane.

 • Konferencja dla menedżerów.

Konferencja dla menedżerów

W Warszawie, w dniach 30-31.05 odbędzie się forum menedżerów ośrodków innowacji i przedsiębiorczości. To XXX doroczna konferencja Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce. Szczegóły na plakacie oraz stronie www.2019.konferencja-sooipp.pl.

 • Energetyczna 10-tka.

Energetyczna 10-tka po raz czwarty

Wielkimi krokami zbliża się IV Bieg Przełajowy DSM „Energetyczna 10-tka”. Impreza odbędzie się w sobotę (11.05). Zgłoszenia do biegu będą przyjmowane wyłącznie poprzez wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego, dostępnego na stronie http://chronotex.pl/.

 • Spotkania motywacyjne.

Zmotywuje do działania

„Jest wiele do zdobycia wybierz aktywny tryb życia!”. Pod takim hasłem w poniedziałek (25.03) w trzech Mszczonowskich szkołach odbędą się spotkania motywacyjne. Z dziećmi i młodzieżą spotka się Kacper „KACPA” Lachowicz, asystent Marcina Gortata.

 • IV Turniej Koszykówki o Puchar Dyrektora OSiR.

Powalczą pod koszem

Po raz czwarty odbędzie się Turniej Koszykówki o Puchar Dyrektora OSiR. Impreza odbędzie się z okazji 20-lecia ośrodka. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny. Mszczonów będzie reprezentował UKS Olimpijczyk 2008. Turniej odbędzie się w niedzielę (31.03). Początek o godzinie 9.30. Szczegóły na plakacie.

 • UKS Olimpijczyk zaprasza.

Szukają następców Gortata

UKS Olimpijczyk organizuje zajęcia mini koszykówki. Do udziału zaprasza dzieci szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu na hali sportowej w Mszczonowie. Chętni proszenie są o kontakt pod nr tel. 663 723 107.

 • Ostrzeżenie przed silnym wiatrem.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Podmuchy mogą sięgać 80 km/h. Szczegóły w grafice.

 • Konkurs na „Najaktywniejszą Liderkę Wiejską w województwie...

Aktywne kobiety poszukiwane

Samorząd województwa mazowieckiego po raz szósty organizuje konkurs na „Najaktywniejszą Liderkę Wiejską w województwie mazowieckim”. Kandydatury można zgłaszać do 30 sierpnia br. Pula nagród w konkursie wynosi 20 tys. zł.

 • WKU.

Ruszyła wojskowa komisja kwalifikacyjna

W poniedziałek (11.03) w powiecie żyrardowskim ruszyła kwalifikacja wojskowa. Potrwa do 29 marca.

 • Konferencja dla przedsiębiorców.

O przyszłości Mazowsza w Żyrardowie

Z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika, już w najbliższy piątek, 15 marca, Żyrardów, będzie gospodarzem subregionalnej konferencji, poświęconej gromadzeniu informacji niezbędnych do aktualizacji Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza, która z kolei wyznaczać będzie priorytety w nowej perspektywie finansowej 2021 – 2027. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00, w żyrardowskiej Resursie.

 • Floriany 2019.

Strażackie Oscary

Jeszcze tylko do północy 15 marca br. ochotnicze straże pożarne mogą zgłaszać prospołeczne projekty zrealizowane w latach 2017-2018 do Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019.

 • Konkurs dla sołectw.

Ruszył konkurs dla sołectw

To już trzecia edycja konkursu na „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”. Pula nagród to 30 tys. zł. Sołectwa można zgłaszać do 2 sierpnia br.

 • Ostrzeżenie przed silnym wiatrem.

Będzie mocno wiało

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Porywy mogą sięgać 75 km/h. Wiać będzie głównie z północnego zachodu i zachodu. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 20.

 • Życzenia z okazji Dnia Kobiet.
 • W 2021 roku odbędzie się kolejny spis powszechny.

Będzie kolejny spis powszechny

Główny Urząd Statystyczny przygotowuje się do przeprowadzenia kolejnego spisu powszechnego. Ma ruszyć jesienią 2021 roku. Potrwa od początku września do końca listopada. Sprawdzony zostanie stan na 31 sierpnia 2021 roku.

 • Bezpłatna pomoc prawna.

Nieodpłatna pomoc prawna

Od 1 stycznia 2019 r. do uzyskania pomocy prawnej uprawniona jest każda osoba fizyczna, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej i która złoży stosowne oświadczenie. Wykaz punktów nieodpłatnej pomocy prawnej funkcjonujących na terenie Powiatu Żyrardowskiego na załączonej grafice.

 • Szkolenie zielarskie.

Szkolenie zielarskie

Jak wykorzystać zioła w kuchni i lecznictwie? Tajniki tej sztuki będzie zdradzał Mirosław Angielczyk, właściciel firmy zielarskiej „Dary Natury” oraz pierwszego w Polsce ziołowego, prywatnego ogrodu botanicznego. Szkolenie odbędzie się 13 kwietnia w Domu Kultury w Żabiej Woli. Zapisy przyjmowane są do 5 kwietnia. Szczegóły na plakacie.

 • Konkurs PAP.

Konkurs PAP. Pula nagród to 13 tysięcy złotych

„All you need is vote” – to hasło konkursu Polskiej Agencji Prasowej na najciekawsze prace mobilizujące do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do wygrania jest w sumie 13 tysięcy złotych.

 • Konkurs dla rolników.

Konkurs dla rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 29 marca.

 • Bezpłatna pomoc dla przedsiębiorców.

Pomogą bezpłatnie przedsiębiorcom

Uruchomiono bezpłatne usługi dla przedsiębiorców, którzy przechodzą trudności w prowadzeniu swojego biznesu lub szukają pomysłu na dalszy rozwój. Usługi świadczą doświadczeni konsultanci i mentorzy w ramach projektu Early Warning Europe, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundację Firmy Rodzinne.

 • Ostrzeżenie o złej jakości powietrza.

Powietrze słabej jakości

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza dla pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5. Alert obowiązuje  dziś (19.02) do północy.

 • VIII edycja Amatorskich Mistrzostw w Hokeju na Lodzie o...

Hokejowe zmagania

Wielkimi krokami zbliża się VIII edycja Amatorskich Mistrzostw w Hokeju na Lodzie o Puchar Dyrektora OSiR Mszczonów. Swój udział w turnieju do tej pory zapowiedziało 10 drużyn. Turniej odbędzie się 3 marca. Zapraszamy do udziału lub kibicowania. Wstęp wolny.

 • Z „Uśmiechem Dziecka” przez dwie dekady.

Z „Uśmiechem Dziecka” przez dwie dekady

Dwadzieścia lat przez świat wspólnie podążają rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Uśmiech Dziecka”. Swój okrągły jubileusz organizacja hucznie obchodziła 14 lutego w sali kinowej Mszczonowskiej Ośrodka Kultury.

 • Kondolencje

Kondolencje

 

 

 

Wyrazy głębokiego współczucia

Krzysztofowi Millerowi

z powodu śmierci

Ojca

składają

Dyrektor i Pracownicy Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie

 • Młodzi artyści na start.

Młodzi, kreatywni artyści na start

Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza utalentowanych, pełnych pasji i zaangażowanych młodych twórców do udziału w konkursie Nagroda Twórcza. Wyłonionych zostanie trzech laureatów, którzy otrzymają nagrody w wysokości 9 tys. zł. Nabór wniosków potrwa do 12 marca.

 • Koncert walentynkowy w MOK

Koncert walentynkowy w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Miłość niejedno ma imię” – 17 lutego 2019 r. o godz. 15:00  w sali kinowej MOK. Wystąpią członkowie Grupy wokalnej „Voice”.

 • Koncert w MOK

Koncert w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Zaczarowani muzyką” – 13 lutego 2019 r. o godz. 18.00  w sali kinowej MOK. Wystąpią Grupa wokalna Wokaliza i Grupa tańca Jazz.

 • Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Edytą Świętek20 lutego, godz. 18:00. Pisarka jest autorką bestsellerowej sagi „Spacer Aleją Róż” oraz powieści „Nowe czasy”.

 • Logo LGD

LGD „Ziemia Chełmońskiego” zachęca do wypełnienia ankiety!

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” zachęca do wypełnienia ankiety badającej ocenę warunków życia w miejscowości zamieszkania. Gmina Mszczonów jest jednym z 10 samorządów, które są członkami Stowarzyszenia, dlatego Państwa opinia jest szczególnie ważna.

Poniżej link do anonimowej ankiety:

https://www.survio.com/survey/d/A4I9L3F8B0E5O7Z9X?fbclid=IwAR2FLdF5dxoeT68VraO4LHexg7cTtJpBNBx873Lm3tIHhkJtmJ1ZZRy-96Q

 • 120-lecie narodzin Jana Adama Maklakiewicza

120-lecie narodzin Jana Adama Maklakiewicza

24 listopada 1899 roku w Chojnacie, niewielkiej miejscowości nieopodal Skierniewic, urodził się Jan Adama Maklakiewicz – kompozytor, pedagog i dyrygent. W tym roku społeczność Ziemi Mszczonowskiej obchodzić będzie więc 120. rocznicę narodzin znanego mieszkańca tego terenu - autora słynnego tanga „Siedem czerwonych róż” i patrona lokalnej szkoły podstawowej.

 • Podatki.

Chcecie przyczynić się do rozwoju gminy? Zostawcie swoje podatki w Mszczonowie!

Zapłacenie podatku dochodowego jest obowiązkiem każdego obywatela. To jednak każdy z nas decyduje, w jakim miejscu zostaną one wykorzystane. Jeżeli jesteś mieszkańcem gminy Mszczonów i zależy Ci na jej rozwoju, rozlicz PIT w Urzędzie Skarbowym w Żyrardowie a wtedy Twój podatek zasili budżet Twojej „małej ojczyzny”.

 • Czujniki jakości powietrza.

Nowe czujniki jakości powietrza

W Mszczonowie zainstalowano nowe czujniki mierzące jakość powietrza. On-line każdy może sprawdzić dane dotyczące pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 oraz PM1. Dodatkowo czujniki podają temperaturę, ciśnienie oraz wilgotność powietrza. Dane znajdują się na stronie głównej Gminy Mszczonów www.mszczonow.pl.

 • Ferie z muzyką.

Ferie z muzyką

Czy na perkusję są nuty? Co to są janczary? Kto mieszkał w budynku, w którym odbywają się zajęcia umuzykalniające? O tym wszystkim dowiedzieli się dziś uczestnicy zajęć, które na okres ferii przygotowało Gminne Centrum Informacji.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu.

Konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 5 lutego 2019r. pod hasłem: "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!". Z tej okazji przygotowano konkurs, który ma zachęcić do współtworzenia twórczego i bezpiecznego środowiska online.

 • Uwaga - gołoledź.

Uwaga oblodzenia

Do jutra (29.01) do godziny 8 w ocenie IMGW utrzymają się na drogach oblodzenia. Szanse na wystąpienie gołoledzi meteorolodzy wyliczają na 90 procent. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków.

 • PIT - nie trzeba go wypełniać samemu.

Skarbówka wypełni za ciebie PIT

Od 15 lutego osoby składające rozliczenia roczne PIT-37 oraz PIT-38 nie muszą własnoręcznie wypełniać deklaracji. Ministerstwo Finansów uruchomi na Portalu Podatkowym (www.finanse.mf.gov.pl) nową e-usługę „Twój e-PIT”. Szczegóły na plakacie.

 • Lokalny Portal Mapowy.

Logotypy po zmianach

W związku z wewnętrznymi regulacjami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie zmianie uległy logotypy Mazowieckiego Systemu Informacji Przestrzennej i serwisu Wrota Mazowsza oraz logotyp portali mapowych Partnerów Projektu Bazy Wiedzy.

 • Bezpieczne ferie.

Bezpieczne ferie

Rozpoczęła się zimowa przerwa w nauce. Zadbajmy by dla wszystkich była bezpieczna. Warto zapoznać się z podstawowymi zasadami, których warto przestrzegać.

 • Szkolenia w ZUS.

ZUS oferuje szkolenia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza  na bezpłatne jednodniowe szkolenia. Osoby zainteresowane szkoleniami proszone są o zgłoszenie swojego udziału pod numerem telefonu 46 854 04 40; liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Doradztwo i szkolenia dla przedsiębiorców.

Doradzą menadżerom

Akademia Menadżera Innowacji  (AMI) to autorski program doradczo-szkoleniowy, skoncentrowany na nabyciu przez firmę i jej menadżerów kluczowych kompetencji niezbędnych do rozwoju i wdrażania innowacji. AMI to szansa na nowoczesność i wzrost rentowności firmy. Oferujemy pakiet ukierunkowanych działań, których rezultatem będą m.in. poprawa efektywności pracy oraz wzmocnienie przewagi konkurencyjnej na rynku. Rekrutacja trwa do końca stycznia.

 • Ferie z muzyką.

Zapraszamy na „Zimę w mieście 2019”!

Mszczonowskie instytucje zapraszają, by ferie zimowe spędzić właśnie z nimi! Na warsztaty muzyczne,  różnorodne zajęcia, zabawy sportowe i na lodowisko zapraszają Gminne Centrum Informacji, Mszczonowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Miejska Biblioteka Publiczna wraz ze swoją filią w Osuchowie.

Nie nudźcie się w domu – spędźcie wolne dni aktywnie i artystycznie!

 • Ostatnie pożegnanie śp. Grzegorza Kozłowskiego.

Ostatnie pożegnanie śp. Grzegorza Kozłowskiego

Pełen poświęcenia samorządowiec, profesjonalista, mentor, współtwórca wielu sukcesów Ziemi Mszczonowskiej a przede wszystkim wspaniały człowiek – tak najkrócej można by opisać śp. Grzegorza Kozłowskiego. W sobotę, 19 stycznia, pożegnano człowieka, który przez dwanaście lat pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Mszczonowa.

 • Wielcy Ludzie, Wielcy Samorządowcy…

Wielcy Ludzie, Wielcy Samorządowcy…

W piątek, 18 stycznia, przed mszczonowskim ratuszem zapłonęły znicze, które zostały ułożone w kształt serca. W ten symboliczny sposób lokalna społeczność chciała upamiętnić dwóch wyjątkowych ludzi, którzy zmarli w ostatnich dniach. Śp. Grzegorz Kozłowski i śp. Paweł Adamowicz -  Wielcy Ludzie, których śmierć jest ogromną stratą dla polskiej samorządności…

 • Ostatnie pożegnanie.
 • Grzegorz Kozłowski, Zastępca Burmsitrza Mszczonowa.

Z ogromnym bólem i w poczuciu wielkiej straty żegnamy

 

Zastępcę Burmistrza Mszczonowa śp. Grzegorza Kozłowskiego

 

Wybitnego Samorządowca

Zasłużonego dla Ziemi Mszczonowskiej

Męża, Ojca, Dziadka i Wspaniałego Człowieka

 

Śp. Grzegorz Kozłowski

 samorządowiec, ekonomista, działacz społeczny,

współtwórca rozwoju Ziemi Mszczonowskiej i jej największych sukcesów,

wieloletni Zastępca włodarza gminy, który przez dwanaście lat piastowania tego stanowiska swoimi kompetencjami, poświęceniem i zaangażowaniem w funkcjonowanie lokalnego samorządu na zawsze zapisał się na kartach jego historii


Wstrząśnięci tą tragiczną śmiercią i zjednoczeni w bólu

Rodzinie

składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia

 

Dyrektor Gminnego Centrum Informacji wraz z Pracownikami

 • Ferie na sportowo.

Ferie zimowe z OSiR

Co robić podczas ferii zimowych? Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do spędzenia ich na sportowo. Do dyspozycji czekają – hala sportowa oraz lodowisko. Szczegóły na plakacie.

 • Karta Dużej Rodziny.

Karta Dużej Rodziny na nowych zasadach

Wszyscy rodzice, również zastępczy, którzy w przeszłości wychowali co najmniej troje dzieci, mają od nowego roku prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny. To system zniżek na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, bezpłatny wstęp do parków narodowych czy ulgi w ponad 20 tys. miejsc w całej Polsce. Od 1 stycznia 2018 r. użytkownicy KDR mogą korzystać również z jej wersji mobilnej. Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

 • Najlepsze smaki Mazowsza.

Wybieramy najlepsze smaki Mazowsza

Ruszyła kolejna edycja konkursu na najsmaczniejsze wyroby wytwarzane przez mazowieckich producentów. Naturalne sery, zdrowotne nalewki czy tradycyjne wędliny to produkty, które mają szansę na wyróżnienie Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego. O tym, jakie smakołyki znajdą się w gronie laureatów, przekonamy się już niebawem. Właśnie ruszyła XII edycja konkursu. Nabór trwa do 28 lutego.

 • Zagłosuj na dzielnicowego

Zagłosuj na dzielnicowego

Po raz kolejny w powiecie żyrardowskim odbywa się plebiscyt na Najpopularniejszego Dzielnicowego. Bierze w nim udział 11 mundurowych. Trzech z nich jest z Komisariatu Policji w Mszczonowie. Są to - asp. szt. Sławomir Zieliński, sierż. sztab. Arkadiusz Wójcik oraz st. sierż. Łukasz Drdzeń. Głosy na kandydatów można oddawać do końca stycznia.

 • Cegiełki na budowę pomnika w Radomiu.

Cegiełki na budowę pomnika w Radomiu

Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu chce uczcić pamięć policjantów II RP pomordowanych w 1940 roku przez Sowietów. W tym celu trwa sprzedaż cegiełek na budowę pomnika ku pamięci 12 tysięcy zamordowanych funkcjonariuszy. Cegiełki (o wartości 50 i 100 zł) można nabyć m. in. w Komisariacie Policji w Mszczonowie. Zainteresowani mogą dzwonić pod numer 605 722 784.

 • 27 Finał WOŚP.

Kolejny Finał WOŚP w Mszczonowie

Po raz 27 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał odbędzie się w niedzielę (13.01). Atrakcje czekają już od soboty, od godziny 10. (szczegóły na plakacie). Jak co roku zabawę zakończy „Światełko do nieba”, które zabłyśnie o godzinie 20. Zebrane podczas tegorocznego finały pieniądze powędrują na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Muzyczna podróż do krainy Bożego Narodzenia.

Muzyczna podróż do krainy Bożego Narodzenia

W niedzielę, 6 stycznia, mszczonowski kościół pw. św. Jana Chrzciciela ponownie wypełnił się bożonarodzeniową muzyką. Najpiękniejsze kolędy i pieśni świąteczne licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali uczestnicy zajęć umuzykalniających prowadzonych w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów przez Gminne Centrum Informacji.

 • Produkty regionalne.

Łatwiej kupimy od rolnika

Od 1 stycznia tego roku obwiązują nowe przepisy, które ułatwiają rolnikom bezpośrednią sprzedaż swoich produktów. Teraz mogą je sprzedawać nie tylko pośrednikom ale również lokalnym restauracjom czy stołówkom.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

1497

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów

pokaż na mapie
Centrala tel.: +48 46 857 30 71

fax: 46 857 11 99

e-mail: gci@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 08.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - GCI Mszczonów. Wszelkie prawa zastrzeżone.