Kontakt

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 857 30 71
e-mail: gci@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2022

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Program WOŚP 2012

 • -

Informacja

Szanowni Państwo, z uwagi na zmianę szaty graficznej serwisu internetowego gminy Mszczonów oraz serwisu internetowego Gminnego Centrum Informacji, mogą wystąpić problemy techniczne w trakcie przeglądania wyżej wymienionych stron internetowych.

Za zaistniałą sytuację, przepraszamy.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że 30 grudnia 2011 roku, Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie, czynne będzie w godzinach od 8.00 do 12.30.

Za utrudnienia, przepraszamy.
 • -
 • -

SIRMAplus-czas podsumowań

Dobiega końca projekt SIRMAplus, w którym uczestniczyła Gmina Mszczonów.  Jednym z jego ostatnich akcentów była konferencja pod hasłem „Integracja cyfrowa Mazowsza –slogan, czy priorytet?”, jaka odbyła się  w Warszawie w dniu 8 grudnia. Mszczonów był na niej reprezentowany przez kierownik Gminnego Centrum Informacji Beatę  Sznajder.

Wybory Miss Mszczonowa

Jeszcze przez dwa tygodnie, czyli do 30 września w Mszczonowskim Ośrodku Kultury trwać będzie nabór do tegorcznej, pierwszej edycji konkursu „Wybory Miss Mszczonowa”.
Nowy pomysł ma szansę wpisać się na stałe w program corocznych imprez.
Idea nowego konkursu przedstawiona przez Grażynę Pływaczewską, dyrektor MOK-u, od razu zyskała uznanie wśród radnych, którzy pozytywnie wypowiedzieli się na temat zorganizowania w Mszczonowie nowego programu.

 

 • fot. Janusz Matusiak

1939 - Mszczonowski wrzesień -2011

Mszczonowskie władze samorządowe w 72. rocznicę zwycięstwa odniesionego w Mszczonowie  przez 31 pułk Strzelców Kaniowskich  zorganizowały  patriotyczne obchody,  połączone z historyczną  inscenizacją. Patriotyczną część zapoczątkowała Msza Święta w kościele farnym, którą celebrował ks. dziekan Tadeusz Przybylski.

Informacja

Stowarzyszenie LGD "Ziemia Chełmońskiego" ogłasza konkurs fotograficzny z nagrodami rzeczowymi. Termin nadsyłania prac 23 września 2011 roku. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu zainteresowani znajdą na stronie www.ziemiachelmonskiego.pl. Rozstrzygnięcie nastapi podczas "Dnia Szarlotki" 2 października br. 
 • -

BITWA MSZCZONOWSKA- 10 września 2011r.

10.09.2011r  - 72. rocznica bitwy mszczonowskiej

Program uroczystości rocznicowych:

godzina 17.30

Zbiórka pocztów sztandarowych oraz orkiestry OSP, strażaków,  harcerzy i kompanii honorowej 15 SBWD- (parking  przed Domem Strażaka). 

godzina 18.00

Rocznicowa Msza Święta (w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela) w intencji bohaterskich żołnierzy 31 pułku Strzelców Kaniowskich  oraz  mieszkańców Mszczonowa, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze specjalista ds.promocji

 • -

Zajęcia teoretyczne prawa jazdy kat.C rozpoczęte

W poniedziałek 1 sierpnia, w Żyrardowie rozpoczęły się zajęcia teoretyczne w ramach kursu prawa jazdy kat. C. Połączone zajęcia teoretyczne z praktycznymi prowadzone przez Ośrodek Bezpiecznej Jazdy Oliwier potrwają do końca września. Następnie przed naszymi Beneficjentami Ostatecznymi egzamin teoretyczny i praktyczny, który również jak cały kurs jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • -

Sonda uliczna- "Co mszczonowianie sądzą o Merkuriuszu Mszczonowskim"

W piątek, 29 lipca 2011 roku zapytaliśmy mieszkańców Mszczonowa jak oceniają Gminny Biuletyn Informacyjny Merkuriusz Mszczonowski.

- Bardzo dobrze, że wychodzi taka gazeta. W takim mieście jak Mszczonów potrzebne jest takie pismo informacyjne. Na pewno dzięki Merkuriuszowi mieszkańcy mogą dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy, które dzieją się w mieście i gminie- mówi pan Waldemar.

- Regularnie czytam Merkuriusza i muszę przyznać, że najbardziej lubię materiały historyczne, gdyż są niezwykle interesujące. Od momentu kiedy Merkuriusz dostał nową szatę graficzną i jest kolorowy, zyskał na popularności, choć zawsze cieszył się ogromnym powodzeniem. Myślę, że przydałoby się trochę więcej tematów społecznych- mówi pani Grażyna.

INFORMACJA

Hotel „Panorama” w Mszczonowie zaprasza na letnią szkołę tenisa ziemnego dla dzieci i dorosłych.

Szczegółowe informacje dostępne pod numerem telefonu (46) 857 60 60.

 • Losowanie uczestników na kurs First Certificate in English (FCE).

Wylosowano kursantów na kolejne bezpłatne szkolenia

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie zakończyło nabór osób na kolejne bezpłatne kursy w ramach projektu "Otwarci na wiedzę - konkurencyjni w pracy", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Ze względu na ogromne zainteresowanie kursami i ograniczoną ilość miejsc na każdym z nich, niezbędne było przeprowadzenie losowania.

 • -

Powstało Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne

W dniu, 14 lipca w siedzibie Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie odbyło się  zebranie założycielskie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego. Uczestniczyli w  nim miejscowi pasjonaci historii wraz z Burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem oraz  proboszczami obu mszczonowskich parafii – ks. dziekanem Tadeuszem Przybylskim i ks. Sławomirem Tulinem. Zebranie rozpoczęła pomysłodawczyni powstania stowarzyszenia, radna Barbara Gryglewska, która dokonała przywitania wszystkich przybyłych oraz wyjaśniła jak narodził się  pomysł założenia organizacji skupiającej wielbicieli lokalnej historii.

Nabór wniosków PO KL

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych uprzejmie informuje, iż zgodnie z Harmonogramem naborów wniosków PO KL w terminie od 6 lipca do 4 sierpnia 2011 r. odbędzie się nabór wniosków w ramach Priorytetu VIII „Regionalne kadry gospodarki”, Poddziałania 8.1.2 „Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie – projekty konkursowe”.

 • Spotkanie organizacyjne

Rozpoczął się kolejny kurs

We wtorek 5 lipca, w siedzibie Gminnego Centrum Informacji przy ulicy Żyrardowskiej 4 w Mszczonowie, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach organizowanego przez Gminne Centrum Informacji kolejnego bezpłatnego kursu. Tym razem cykl szkoleń rozpoczęły osoby, które zapisały się na kurs magazyniera z obsługą urządzeń transportu bliskiego w tym wózki widłowe i podesty ruchome.

 • Nagrodę główną odbiera z rąk prezesa Czuksanowa i przewodniczącego jury Tadeusza Sułka - Piotr Dymecki

„Perełki Ziemi Chełmońskiego” wyłonione

W środę 6 lipca w siedzibie GCI w Mszczonowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom Konkursu „Perełki Ziemi Chełmońskiego” organizowanego przez LGD „Ziemia Chełmońskiego”. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy konkursu oraz przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania z Żabiej Woli – prezes Witold Czuksanow, kierownik biura Dorota Tyszkowska, Małgorzata Warcaba z biura LGD oraz Magdalena Podsiadły z GCI.

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy Mszczonów na spotkanie założycielskie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego.

 • -

Praktyczne zastosowanie

W poniedziałek, 27 czerwca w Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie odbyło się zorganizowane przez Kancelarię Prawną Mazovia Byjoch i Wspólnicy sp. k. oraz Gminne Centrum Informacji bezpłatne szkolenie – VAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW.
Szkolenie poprowadziłKrzysztof Byjoch, partner w Kancelarii Prawnej Mazovia Byjoch i Wspólnicy sp. k. z siedzibą w Żyrardowie.

 • -

Spotkanie organizacyjne

W piątek 17 czerwca, w Ośrodku Edukacji Językowej mieszczącego się przy ulicy Północnej 6a w Mszczonowie, odbyło się spotkanie organizacyjne w ramach organizowanego przez Gminne Centrum Informacji kuru na prawo jazdy kategoria „C”, z elementami języka angielskiego.
W tym miejscu wato dodać, że projekt ten współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Założeniem projektu "Otwarci na wiedzę-konkurencyjni  pracy", realizowanego przez GCI, jest wsparcie rozwoju kwalifikacji zawodowych pracowników, a tym samym wsparcie przedsiębiorstw działających na danym obszarze.

 • -

GCI zarobiło na swoje dwuletnie utrzymanie

Z Beatą  Sznajder, kierownik Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie rozmawia Mateusz Milarczyk.

W tym roku Gminne Centrum Informacji pozyskało fundusze na szkolenia dla pracujących w ramach  projektu współfinansowany  z  Europejskiego Funduszu Społecznego. Nie jest to bynajmniej zwykły projekt, gdyż jego wartość to aż 1.5 miliona złotych. 

Tak,  to największy z projektów, jakie   dotychczas udało się  nam realizować. Jego długa, pełna nazwa,  to – „Człowiek – najlepsza inwestycja”,  priorytet VIII- regionalne kadry gospodarki, działanie 8.1- rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, poddziałanie  8.1.1- wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw. W ramach tego projektu przez dwa lata odbędzie się szereg szkoleń  i kursów.

 • Zdjęcie grupowe

Niezaprzeczalnie najlepsi

W sobotę 11 czerwca w gimnazjum w Radziejowicach odbył się turniej Unihokeja o Puchar  Prezesa LGD "Ziemia Chełmońskiego".
Do turnieju swój udział zgłosiło pięć drużyn z  czego dwie z  Józefiny , dwie z Radziejowic i  jedna  drużyna  z gminy Mszczonów reprezentowana  przez UKS Lutkówka.
Po rozgrywkach okazało się, że niezaprzeczalnym zwycięzcą turnieju została drużyna  z gimnazjum  w Józefinie, która zajęła zarówno pierwsze jak i drugie miejsce. Trzecią ekipą stającą na podium była drużyna gospodarzy z Radziejowic.

 • -

Bezpłatne szkolenie VAT dla przedsiębiorców

Kancelaria Prawna Mazovia Byjoch i Wspólnicy sp. k. i Gminne Centrum Informacji zapraszają na bezpłatne szkolenie pn.: Praktyczne aspekty nowelizacji ustawy o VAT w kontekście projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 prowadzone przez Krzysztof Byjoch (m.in. radcę prawnego, stały ekspert sejmowy w zakresie nowelizacji prawa podatkowego), które odbędzie się w Sali Szkoleniowej GCI w Mszczonowie przy ulicy Żyrardowskiej 4 w terminie 27 czerwca 2011 r. w godzinach od 13.00 do 17.00.

Szczegółowe informacji w załączeniu i na plakacie.

Ruszyły bezpłatne kursy w GCI

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie od 1 kwietnia 2011 rozpoczęło projekt unijny realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL).
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Założeniem projektu "Otwarci na wiedzę-konkurencyjni  pracy", realizowanego przez GCI, jest wsparcie rozwoju kwalifikacji zawodowych pracowników, a tym samym wsparcie przedsiębiorstw działających na danym obszarze.

Sonda

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie w ramach projektu "Otwarci na wiedzę-konkurencyjni w pracy", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego organizuje bezpłatne kursy.
Projekt skierowany jest do osób, które mieszkają na terenie miasta lub gminy Mszczonów ,a są zatrudnione na terenie województwa mazowieckiego oraz do osób zatrudnionych w zakładach pracy na terenie miasta i gminy Mszczonów niezależnie od miejsca zamieszkania.

Spotkanie w Klubie Zdrowia

W dniu 8 czerwca o godz. 17.00 w sali klubowej MOK odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie w Klubie Zdrowia.
Celem spotkania będzie rozmowa o potędze optymizmu, jak pozytywne myślenie i działanie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.
Wykład bogaty w przykłady badań psychologicznych dotyczących optymizmu poprowadzi pan Mirosław Harasim. Wstęp wolny.

 

Serdecznie zapraszamy!

Dyżur Konsultanta

Przypominamy, że w każdą drugą środę miesiąca w Gminnym Centrum Informacji w godz. 9.00-15.00 odbywają się bezpłatne konsultacje dla przedsiębiorców i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą z terenu miasta i gminy Mszczonów. Porad zainteresowanym osobom udziela konsultant ze Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza (ZPWiM). Najbliższy dyżur odbędzie się w środę 8 czerwca 2011r. Zapisy w Gminnym Centrum Informacji. Zapraszamy!

 • Losowanie uczestników na listy podstawowe

Zakończył się pierwszy nabór na bezpłatne kursy

W dniu 23 maja w Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie odbyło się losowanie osób, które zgłosiły się na organizowane przez GCI bezpłatne kursy, w ramach projektu "Otwarci na wiedzę-konkurencyjni w pracy", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W pierwszej fazie projektu będą realizowane dwa szkolenia w tym kurs: magazyniera z obsługą urządzeń transportu bliskiego oraz kurs na prawo jazdy kategoria "C", z elementami języka angielskiego.

Zaproszenie na XV JARMARK MSZCZONOWSKI

Program XV Jarmarku Mszczonowskiego

Zaproszenie na Festyn Szkolny w Bobrowcach

Program Festynu

INFORMACJA

W dniu 23 maja 2011r. odbędzie się losowanie uczestników w ramach projektu "Otwarci na wiedzę - konkurencyjni w pracy" w Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie przy ul. Żyrardowskiej 4

godz. 16:30  losowanie dla osób, które zapisały się na kurs prawo jazdy kat. C 
godz. 18:30  losowanie dla osób, które zapisały się na kurs magazyniera z obsługą urządzeń transportu bliskiego.

Wszystkie osoby zainteresowane  zapraszamy do udziału w losowaniu.

 • Wręczenie dyplomów

Pierwsza Noc Muzeów w Mszczonowie

Po raz pierwszy Mszczonów uczestniczył w akcji  Noc Muzeów, jaka odbyła się w tym roku   14 maja. Tego dnia w mieście przeprowadzono rajd uliczny śladami tragicznych wydarzeń drugiej wojny światowej.
Jego organizatorami byli: Gminne Centrum Informacji, Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej, Hufiec ZHP Mszczonów oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej „STRZELCY 31 pułku piechoty”.

 • Konferencja 10.05.2011r. w Mszczonowie

Wykorzystać przyrodę na rzecz rozwoju miast

We wtorek 10 maja w Hotelu „Panorama” w Mszczonowie została zorganizowana konferencja dotycząca wykorzystania odnawialnych źródeł energii w miastach, które dają ogromne możliwości zarówno w ciepłownictwie jak i w rekreacji.
Konferencja została zorganizowana przez PolskieStowarzyszenie Geotermiczne oraz Poszukiwanie Nafty i Gazu Jasło Sp. z o.o.

Sprawdz serwis - linki

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

17278

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów

pokaż na mapie
Centrala tel.: +48 46 857 30 71

fax: 46 857 11 99

e-mail: gci@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 08.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - GCI Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.