Kontakt

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 857 30 71
e-mail: gci@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2022

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniach 24.12.2014 (Wigilia) oraz 31.12.2014 (Sylwester), Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie czynne będzie w godzinach od 8.00 do 13.00.

 • Konferencja podsumowująca Projekt E-COOP

Konferencja podsumowująca Projekt E-COOP

W dniu 11 grudnia 2014 r. w warszawskim hotelu Hetman Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował konferencję regionalną podsumowującą Projekt „ECOOP – Cyfrowe środowisko współdziałania”.

 • -

Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Mszczonów po odbiór kalendarzy na rok 2015

Uprzejmie informujemy mieszkańców miasta i gminy Mszczonów o mozliwości odbioru bezpłatnych kalendarzy na rok 2015. Osoby chętne zapraszamy do Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie przy ulicy Żyrardowskiej 4 w godzinach pracy jednostki.

UWAGA- zmiana terminu konkursu

UWAGA!
Informujemy o zmianie terminu dostarczania prac na KONKURS PLASTYCZNY „ZASTĄP KOSSAKA – NAMALUJ SZARŻĘ POD OSUCHOWEM”.
Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście do siedziby Gminnego Centrum Informacji najpóźniej do środy 26 listopada 2014 r.

KS Mszczonowianka zaprasza na festyn

 • -
 • teresin seminarium kończące projekt LOKART zdjęcie Adam Pilorz

Artystyczne rękodzieło – szansa na lokalny rozwój.

Szóstego października, odbyło się w Teresinie seminarium kończące kilkumiesięczny projekt LOKART, czyli  ”Rękodzieło i rzemiosło artystyczne szansą rozwoju turystycznego i ochrony lokalnego dziedzictwa”, który Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” zrealizowała wspólnie z trzema innymi stowarzyszeniami działającymi blisko Warszawy.

 • -

KONKURS PLASTYCZNY „ZASTĄP KOSSAKA – NAMALUJ SZARŻĘ POD OSUCHOWEM”

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne serdecznie zaprasza wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i średnich z terenu Gminy Mszczonów do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym „Zastąp Kossaka – namaluj Szarżę pod Osuchowem”, będącym częścią Projektu „Zapomniana bitwa – zapomniana kultura . Kresowiacy w boju o mazowiecki Osuchów” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 • -

ZAPRASZAMY NA INCENIZACJĘ SZARŻY UŁAŃSKIEJ POD OSUCHOWEM

ZAPRASZAMY na INSCENIZACJĘ SZARŻY

UŁAŃSKIEJ pod Osuchowem

19.10.2014r.

Osuchów 1939 – warto pamiętać!

Informacja

W dniu 20.08.2014r. (środa) Gminne Centrum Informacji czynne będzie do godziny 16.00. Za utrudnienia przepraszamy.

 • -

Kolejne ofiary metody „na wnuczka”

W powiecie żyrardowskim znowu mają miejsce kradzieże metodą „na wnuczka”. Historie tworzone przez oszustów są czasem tak „wyssane z palca”, że od razu powinna się w nas obudzić czujność. Policja apeluje w szczególności do osób starszych, gdyż to oni najczęściej padają ofiarami wyłudzeń oszczędności nierzadko zbieranych przez całe życie.
 • -

Mszczonowskie święto muzyki poważnej

I Festiwal Świętojański 29.06.2014 r.

Festiwal Świętojański, to sztandarowe przedsięwzięcie kulturalne, związane z mszczonowską Izbą  Pamięci Rodu Maklakiewiczów. Jego pierwsza edycja, jaka   odbyła się  w ostatnią niedzielę czerwca (29.06) zakończyła się niewątpliwym sukcesem. Publiczność festiwalowa zapełniła całą mszczonowską  farę.

Ankieta

Szanowni Państwo,
Do końca czerwca 2014 roku trwa badanie ankietowe dotyczące jakości życia i
preferencji mieszkańców Warszawy i gmin podwarszawskich. Interesuje nas
opinia o przestrzeni Państwa gminy, o jej silnych i słabych stronach w
różnych aspektach życia.

 • -

Pierwszy taki festiwal w Mszczonowie

W ostatnią niedzielę czerwca w Mszczonowie odbędzie się  I Festiwal Świętojański. Ta nowa propozycja kierowana jest do pasjonatów muzyki poważnej. Festiwal odbywać się będzie pod patronatem władz samorządowych gminy Mszczonów, zaś jego realizatorem będzie  Gminne Centrum Informacji wraz z partnerami Gimnazjum w Mszczonowie im. Jana Adama Maklakiewicza i Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury.

 • -

GCI promuje Mszczonów… międzynarodowo

Mszczonów już  od dawna przestał być  prowincjonalnym miasteczkiem. Nie raz był już  nawet przedstawiany  jako wizytówka naszego kraju. Niedawno po raz kolejny  stał się  wzorem do naśladowania.  Na jego terenie odbyła się   międzynarodowa wizyta studyjna, w której uczestniczyli przedstawiciele dziewięciu krajów europejskich.

 • -

Szkolenia w ramach Standardów Konsultacji Społecznych

W dniach 3 i 4 czerwca 2014 roku w Mszczonowskim Ośrodku Kultury w ramach projektu „Standardy Konsultacji Społecznych” odbyły się szkolenia zorganizowane przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym we współpracy z partnerem projektu gminą Mszczonów/Gminnym Centrum Informacji (realizatorem).

 • -

Bezpłatne spotkanie z doradcą EURES

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Warszawie w dniu 3 czerwca 2014 roku zorganizowało bezpłatne spotkanie pn.: „Bezpieczny wyjazd – bezpieczny powrót - sezonowe wyjazdy do pracy”.

 • -

Mszczonów też jest HAPPY

Mszczonowianie od czwartku (22.05) do niedzieli (25.05) byli świadkami niecodziennego wydarzenia, którym bez wątpienia było nagrywanie na ulicach miasta i gminy Mszczonów ujęć do mszczonowskiego teledysku piosenki „HAPPY”, którą zagraniczne i polskie rynki muzyczne podbił amerykański producent muzyczny i wokalista RNB Pharrell Williams.

 • -

Uroczyste podsumowanie Działania „Moja historia – integracja pokoleń”

Wraz z początkiem maja na stronach internetowych Mszczonowa, Gminnego Centrum Informacji oraz Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej pojawił się materiały filmowe prezentujące dorobek Działania „Moja historia – integracja pokoleń”, realizowanego przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego we współpracy z GCI w Mszczonowie.

Zapraszamy na NOC MUZEOW w Mszczonowie

 • -

Informujemy o konferencji podsumowującej działanie MIKROIMPLEMENTACJI- 8 maja 2014 roku

Informujemy o konferencji podsumowującej działanie MIKROIMPLEMENTACJI, pt. „Moja historia - integracja pokoleń”, w ramach Projektu - „ECOOP – Cyfrowe środowisko współdziałania”, dofinansowanego z Programu Operacyjnego Współpracy Międzyregionalnej INTERREG IVC, którego partnerem było Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie.

Informacja

Informujemy, że GMINNE CENTRUM INFORMACJI w Mszczonowie w dniu:  2 maja 2014r (PIĄTEK), będzie czynne  do godz. 1500.

Informacja

Informujemy, że GMINNE CENTRUM INFORMACJI w Mszczonowie w dniach:
16 KWIETNIA 2014r.
(ŚRODA) BĘDZIE CZYNNE do godz. 1400

18 KWIETNIA 2014r.(PIĄTEK) BĘDZIE CZYNNE do godz. 1300

 • -

„Moja historia” – integrowanie pokoleń we Mszczonowie

Codziennie w drodze do pracy czy szkoły, mijamy dziesiątki, jeśli nie setki ludzi. Większość z nich nie wzbudza w nas żadnych myśli, nie zastanawiamy się, kim są i jakie historie niosą ze sobą przez świat. Zbyt rozpędzeni, nieustannie biegnący przez życie, nie mamy czasu na chwilę refleksji o innych.

 • -

Wspólnie stanęli na polach bitwy pod Grochowiskami

Połączone siły mszczonowskiej GRH Strzelcy im.31 pSK  oraz zduńskowolskiej GRH CHROBRY I  obok innych grup rekonstrukcyjnych uczestniczyły w inscenizacji bitwy pod Grochowskami. Historyczne widowisko,  zorganizowane zostało w dniu  22 marca. Obejrzało ją  kilkaset osób, które na miejsce bitwy przybyły głównie z sąsiedniego Pińczowa. 

 • -

WSTĄP do MSH I GRH

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne zaprasza wszystkich pasjonatów historii do wstępowania do jedynej organizacji, jaka zajmuje się  kultywowaniem dziejów i tradycji Ziemi Mszczonowskiej. Czekamy na Państwa zgłoszenia.

 • -

(prawie) Tajne komplety – odsłona trzecia

Muzeum Lwowa i Kresów w Kuklówce wraz z  Mszczonowskim Stowarzyszeniem Historycznym i będącą  jego częścią  Grupą  Rekonstrukcji Historycznej  STRZELCY im. 31 pSK kontynuują spotkania poświęcone poznawaniu polskiej historii i kultury.

Kondolencje

Naszej Koleżance
 Dagmarze Bednarek 

wyrazy głębokiego współczucia
z powodu śmierci

Brata 

składają , łącząc się w bólu i cierpieniu
koleżanki i koledzy z pracy
 • -

STRZELCY na promocji książki „ZOŚKOWIEC”

Urodziwsza część  J mszczonowskiej GRH STRZELCY 31 pSK w okresie wakacji współpracowała na zasadzie wolontariatu z Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie mogliśmy więc jako grupa nie wziąć  udziału we wspaniałej promocji  książki ZOŚKOWIEC Jarosława Wróblewskiego, jaka w MUZEUM PW odbyła się  13 stycznia  wraz  90-tymi  urodzinami bohatera ZOŚKOWCA  Henryka Kończykowskiego „Halicza”.

 • -

Sylwester GRH i MSH w Osuchowie

Gdy 15 grudnia schodziliśmy z pola inscenizacji w Osuchowie zapadła decyzja, aby w tym magicznym miejscu zorganizować  Sylwestra naszej GRH. Zgodnie z powziętą  decyzją dwa tygodnie później (wieczorem 31 grudnia)  spora część STRZELCÓW wraz z członami Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego zameldowała się  w osuchowskim lesie. Zapłonęło ognisko, leśną  ciszę  przerwały dźwięki muzyki, a nasze panie zaczęły serwować tradycyjne dania:  bigos i flaki. Panowie też  nie próżnowali,   zajęli się  bowiem pieczeniem kiełbas.

Sprawdz serwis - linki

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

10959

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów

pokaż na mapie
Centrala tel.: +48 46 857 30 71

fax: 46 857 11 99

e-mail: gci@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 08.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - GCI Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.