Kontakt

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 857 30 71
e-mail: gci@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2022

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Podsumowanie pierwszej edycji zajęć umuzykalniających w Izbie Maklakiewiczów

Podsumowanie pierwszej edycji zajęć umuzykalniających w Izbie Maklakiewiczów

Już od 2015 roku Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów ponownie rozbrzmiewa muzyką tak, jak w czasach, gdy kamienicę tę zamieszkiwał znany, mszczonowski ród. Właśnie od tego czasu w budynku IPRM prowadzone są bezpłatne zajęcia umuzykalniające dla mieszkańców gminy Mszczonów.

OGŁOSZENIE NR GCI/2/2016 DYREKTORA GMINNEGO CENTRUM INFORMACJI W MSZCZONOWIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO NIEURZĘDNICZE RECEPCJONISTY W IZBIE PAMIĘCI ZIEMI MSZCZONOWSKIEJ

OGŁOSZENIE NR GCI/2/2016 DYREKTORA GMINNEGO CENTRUM INFORMACJI W MSZCZONOWIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO NIEURZĘDNICZE RECEPCJONISTY W IZBIE PAMIĘCI ZIEMI MSZCZONOWSKIEJ

 • Świąteczne zakończenie zajęć umuzykalniających

Świąteczny koncert wprowadził w bożonarodzeniowy nastrój

Nic tak nie wprowadza w świąteczny nastrój jak piękna muzyka. Potwierdzili to artyści prezentujący swoje umiejętności podczas Koncertu Bożonarodzeniowego, który odbył się 18 grudnia w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

 • Spotkanie z ekspertami ZUS w Gminnym Centrum Informacji

Spotkanie z ekspertami ZUS w Gminnym Centrum Informacji

W środę, 17 listopada, w siedzibie Gminnego Centrum Informacji odbyło się spotkanie z inspektorami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Aneta Proch, Aneta Łęgiewska, Małgorzata Kunicka i Małgorzata Radziszewska udzielały porad dotyczących emerytur, rent, prowadzenia działalności gospodarczej oraz ulg i umorzeń od składek dla firm.

 • Pracowali nad pocztówką LGD „Ziemia Chełmońskiego”

Pracowali nad pocztówką LGD „Ziemia Chełmońskiego”

Ostatnie warsztaty w ramach Projektu „Postaw na zrównoważoną promocję regionu” dotyczyły tworzenia gadżetu promocyjnego i odbyły się 18 listopada w Gimnazjum im. Edwarda hr. Krasińskiego w Radziejowicach. 

 • Uczyli się jak budować markę

Uczyli się jak budować markę

Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach Projektu „Postaw na zrównoważoną promocję regionu” realizowanego przez Lokalne Grupy Działania „Ziemia Chełmońskiego” oraz „Zielone Sąsiedztwo”. Działanie uzyskało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

DOTACJE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Poniżej zostały przedstawione dostępne fundusze europejskie z różnych programów  dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z woj. mazowieckiego na okres 25.11.2016r. – 31.03.2017 r.

 • Jesień z historią

Jesień z historią

W historii Polski jesień była bardzo burzliwym okresem, obfitującym w chwile smutku, ale też takie, które są powodem do dumy. Kiedy z drzew zaczynają spadać pierwsze liście, w kalendarzu można odnaleźć wiele świąt, które są uroczyście obchodzone przez cały naród. Oprócz przypominania dawnych wydarzeń, w tym czasie wspominamy zmarłych - również tych, którzy zginęli walcząc o niepodległość Ojczyzny.

 • Odkorkowani „wzięli w obroty” plastikowe butelki

Odkorkowani „wzięli w obroty” plastikowe butelki

O tym, że trzeba dbać o środowisko, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W praktyce z proekologicznymi zachowaniami bywa już jednak różnie. Właśnie poczynione obserwacje oraz troska o planetę zainspirowały członków grupy Odkorkowani do realizacji ekologicznego projektu.

 • Klub Gier podsumował letni sezon

Klub Gier podsumował letni sezon

Gra w podchody z zagadkami zakończyła pierwszy sezon działalności Klubu Miłośników Gier „wyGracie”. Przez całe lato dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy zapraszały pracownice Gminnego Centrum Informacji: Magdalena Podsiadły, Aleksandra Skoneczna i Dagmara Bednarek, które były także pomysłodawczyniami wakacyjnej akcji.

 • Nocny Marsz Śladami Strzelców Kaniowskich 1939 - 2016

Nocny Marsz Śladami Strzelców Kaniowskich 1939 - 2016

Tegoroczna edycja Nocnego Marszu Śladami Strzelców Kaniowskich odbędzie się na trasie Puszcza Mariańska - Żuków - Mszczonów. Będzie on częścią składową obchodów zwycięskiej Bitwy Mszczonowskiej 1939 roku. Uczestnicy Marszu rozpoczną go od nastrojowego ogniska i poczęstunku w Puszczy Mariańskiej. 

 • Odkorkowani i LGD „Ziemia Chełmońskiego” ruszają do eko-akcji

Odkorkowani i LGD „Ziemia Chełmońskiego” ruszają do eko-akcji

Już wkrótce na terenie Ziemi Chełmońskiego zostaną rozmieszczone zgniatacze butelek i pojemniki na korki. Odkręć korek – zgnieć butelkę – chroń środowisko! Nie bądź łoś, dla Ziemi też zrób coś! 

 • „Weź mnie w obroty” czyli projekt LGD i Odkorkowanych

„Weź mnie w obroty” czyli projekt LGD i Odkorkowanych

Ekologia stała się ostatnio bardzo modnym pojęciem, które często jest tematem rozmów, programów, artykułów. Zdecydowana większość ludzi popiera inicjatywę troski o planetę: oszczędzania wody i prądu, segregowania śmieci, nieniszczenia warstwy ozonowej itp. Niestety, wciąż wiele osób nie zachowuje się zgodnie ze swoimi deklaracjami... Są też tacy, którym los Ziemi jest obojętny...

 • Niecodzienna wizyta w kamienicy Maklakiewiczów

Niecodzienna wizyta w kamienicy Maklakiewiczów

W poniedziałek, 1 sierpnia, Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odwiedzili niecodzienni goście. Z dalekiego Meksyku do Mszczonowa przyjechała Agnieszka Maklakiewicz, jej córka Maja oraz dwoje ich przyjaciół. Wizyta w Polsce miała niezwykle sentymentalny charakter, ponieważ w tym roku mija 20 lat od śmierci Tadeusza Wojciecha Maklakiewicza.

Podziękowanie

Składam serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatniej ziemskiej drodze mojego Męża, Henryka Gryglewskiego  a także uczcili Jego pamięć oraz służyli wsparciem i pomocą rodzinie w tym trudnym czasie.

 • Pielgrzymi ŚDM w Mszczonowie

Pielgrzymi ŚDM w Mszczonowie

Zanim rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży 2016, pielgrzymi zmierzający do Krakowa na to wydarzenie spędzili w Polsce tzw. Dni w Diecezjach, by przygotować się na to wydarzenie, a także poznać kraj, do którego przybyli. Ten ostatni etap przed wyruszeniem do grodu Kraka odbył się w dniach 20-25 lipca.

 • Mszczonowskie powitanie pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży

Mszczonowskie powitanie pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży

Mszczonów powitał włoską grupę pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży. Młodzież ze słonecznej Italii przyjechała w południe 20 lipca, a wraz z nią powróciła do miasta słoneczna aura. Oficjalne powitanie pielgrzymów nastąpiło dopiero wieczorem.

 • NOWE BOISKO JUŻ OTWARTE

NOWE BOISKO JUŻ OTWARTE

Nowe, trawiaste boisko znajduje się z tyłu płyty stadionu Klubu Sportowego Mszczonowianka tuż za trybuną główną. Jest ono nieodpłatnie udostępniane przez cały tydzień dla wszystkich chętnych. 

W związku ze zmianą banku obsługującego budżet Gminnego Centrum Informacji informujemy o zmianie rachunku bankowego

RACHUNEK BIEŻĄCY Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie:
41 1020 1055 0000 9102 0371 0787

 

 • Wakacyjny Klub Miłośników Gier w GCI

Wakacyjny Klub Miłośników Gier w GCI

W środę, 6 lipca, odbyło się pierwsze spotkanie wakacyjnego Klubu Miłośników Gier „wyGracie”. Wspólne spędzanie wolnego czasu nad planszami, przy kartach oraz podczas zabaw terenowych, to nowa propozycja Gminnego Centrum Informacji skierowana nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych i całych rodzin.

 • Klub Miłośników Gier „wyGracie”

Zapraszamy do Klubu Miłośników Gier!

GCI serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny do wakacyjnego Klubu Miłośników Gier „wyGracie”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 lipca 2016 r. w godz. 16-18 w siedzibie GCI. Rozpoczynamy od gier karcianych. Każda środa w lipcu to inny rodzaj gier – planszowych lub terenowych. Gwarantujemy dobrą zabawę!  

 • ZAPOMNIANA ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA ZABAJKALSKIEGO

ZAPOMNIANA ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA ZABAJKALSKIEGO (24-28.06.1866 r.)

Ta historyczna rocznica przeszła, niestety, niezauważona w natłoku aktualnych wydarzeń wielkiej polityki i sportu. W gminie Mszczonów o 150-leciu wybuchu Powstania Zabajkalskiego jednak pamiętano.

 • Magia świętojańskiej muzyki

Magia świętojańskiej muzyki

W niedzielę, 19 czerwca, w mszczonowskim kościele farnym odbył się trzeci już Festiwal Świętojański. Nazwa koncertu nawiązuje do patrona świątyni, dawnego organisty Jana Nepomucena Maklakiewicza oraz Nocy Świętojańskiej, która przypada w tym okresie. Organizatorem festiwalu jest Gminne Centrum Informacji, które z ramienia Gminy Mszczonów, już od ponad roku prowadzi zajęcia umuzykalniające w dawnej kamienicy Maklakiewiczów.

Zapraszamy do współtworzenia Programu współpracy na 2017 rok

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2017 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym.

 • Projekt „Od stażu do angażu”

Projekt „Od stażu do angażu” dla młodych niepełnosprawnych

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego zaprasza młode osoby niepełnosprawne (w wieku 15-29 lat) z województwa mazowieckiego do udziału w projekcie „Od stażu do angażu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 • Wakacyjne pociągi „Dragon” i „Słoneczny”

Wakacyjne pociągi „Dragon” i „Słoneczny”

Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” 25 czerwca 2016 r. uruchomi wakacyjne połączenia Warszawy z Trójmiastem i Ustką – pociąg „Słoneczny”, a także z Krakowem – pociąg „Dragon”.

 • Aktywny Dzień Dziecka z historią w tle

Aktywny Dzień Dziecka z historią w tle

Dzień 1 czerwca podopieczni mszczonowskiej Szkoły Podstawowej rozpoczęli od gry terenowej zorganizowanej przez Gminne Centrum Informacji. W rozwiązywaniu zagadek historycznych wzięli udział uczniowie klas: 4a z wychowawcą p. Idą Gontarz, 5a z p. Beatą Pietrzyk, 5b z p. Dorotą Olborską i 5d z p. Małgorzatą Jakubiak. 

 • Mszczonowska Noc Muzeów 2016

Mszczonowska Noc Muzeów 2016

Zgodnie z tradycją, mszczonowskie Izby Pamięci przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów, która w tym roku miała już swoją trzynastą edycję. Lokalne skarbnice przeszłości w nocy z 14 na 15 maja otworzyły swoje podwoje dla pasjonatów dawnych dziejów i poszukiwaczy przygód.

 • Mszczonów pamięta o swoich muzycznych tradycjach

Mszczonów pamięta o swoich muzycznych tradycjach

Z okazji drugiej rocznicy śmierci Jadwigi Stępkowskiej, spadkobierczyni muzycznej spuścizny Rodziny Maklakiewiczów, w niedzielę 8 maja 2016 r. odbyła się uroczysta msza święta i koncert upamiętniający jej życie oraz artystyczne dokonania. 

 • Konferencja dla przedsiębiorców

Konferencja dla przedsiębiorców

W czwartek, 10 marca 2016 roku, w sali klubowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbyła się konferencja dla przedsiębiorców „Obierz kurs na rozwój – pozyskaj fundusze dla swojej firmy”, której organizatorem było Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie.

 • plakat_wózki

Zapraszamy na płatne kursy/szkolenia do Gminnego Centrum Informacji

SZKOLENIA: http://www.gci.mszczonow.pl/397,szkolenia.html

 • plakat_angielski
 • plakat_komputer
 • plakat_wózki
 • Koncert jak wspomnienie najpiękniejszych Świąt

Koncert jak wspomnienie najpiękniejszych Świąt

Koncert Kolęd, jaki w Mszczonowskim Ośrodku Kultury został zorganizowany 17 stycznia  przez Gminne Centrum Informacji i Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, był powtórzeniem niezwykle udanego  Pierwszego Koncertu Bożonarodzeniowego z  20 grudnia ubiegłego roku, jaki miał miejsce w mszczonowskiej farze.

Internet w gminie Mszczonów

Na terenie gminy Mszczonów w ramach wojewódzkiego pro­jektu pn. „Inter­net dla Mazow­sza" wybu­do­wa­ny został świa­tło­wód sieci internetowej.
Wybu­do­wana sieć zapew­nia moż­li­wość dostępu, za pośred­nic­twem Inter­netu do usług tele­in­for­ma­tycz­nych świad­czo­nych drogą elek­tro­niczną dla miesz­kań­ców, przed­się­biorstw i podmio­tów publicz­nych na terenie całej gminy.

Sprawdz serwis - linki

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

11393

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów

pokaż na mapie
Centrala tel.: +48 46 857 30 71

fax: 46 857 11 99

e-mail: gci@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 08.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - GCI Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.