Kontakt

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 857 30 71
e-mail: gci@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2022

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Życzenia nowowroczne.

Życzenia Noworoczne.

 • INFORMACJA

Godziny pracy w dn. 31.12.2018 r.

W dniu 31.12.2018 r. Gminne Centrum Informacji będzie czynne do godz. 13:00. Za utrudnienia przepraszamy!

 • Urząd Skarbowy informuje.

URZĄD SKARBOWY INFORMUJE!

Termin na przesłanie do Urzędu Skarbowego PIT-8C, PIT-11, PIT-11A, PIT-40A oraz PIT-R został skrócony do końca stycznia 2019 r, (a nie jak dotychczas – do końca lutego). Wprowadzono obowiązek przesłania wszystkich wyżej wymienionych  informacji wyłącznie drogą elektroniczną.

 • Koncert świąteczny

Koncert świąteczny

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na koncert świąteczny, który odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia o godz. 18:00 w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

 • Życzenia Świąteczne od GCI.

Życzenia świąteczne od GCI.

 • Kalendarz.

Zapraszamy po kalendarze!

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie serdecznie zaprasza do swojej siedziby (ul. Żyrardowska 4) po gminne kalendarze ścienne na 2019 rok. Znajdziecie je również m.in.. w Urzędzie Miejskim i na Termach.

 • INFORMACJA

Godziny pracy GCI w dn. 24.12.2018

W dn. 24.12.2018 r. Gminne Centrum Informacji będzie czynne do godz. 12:00. Za utrudnienia przepraszamy!

 • Polski droga ku niepodległości.

Polski droga ku niepodległości

Dokładnie sto lat temu, 11 listopada 1918 roku, Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Droga ku wolności prowadziła przez powstania i bunt przeciwko zaborcom, okupiona była krwią i cierpieniem. Dziś, dzięki poświęceniu rzeszy ludzi, możemy mieszkać w niepodległym kraju, codziennie mając wpływ na jego oblicze. Jak wyglądała droga Polski ku wolności? Zapraszamy do lektury artykułu stworzonego z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

 • Słów kilka o Marszałku Piłsudskim.

Słów kilka o Marszałku Piłsudskim

O Wielkim Wodzu, jakim niewątpliwie był Józef Piłsudski, książek napisano już tyle, że półki w księgarniach pod ich ciężarem zarwać by się mogły. Zamiast więc kolejne liczne strony produkować i biografię z mnogością dat spisywać, kilka ciekawostek chcielibyśmy tutaj przedstawić, by w ten sposób 100-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcić i Marszałka zasługi uhonorować.

 • Giełda pomysłów.

Giełda pomysłów dla czystego powietrza

Opracowałeś nowe rozwiązania związane z ograniczeniem emisyjności, nowatorskie projekt do komunikacji ze społecznością lub masz pomysł jak zwiększyć efektywność energetyczną w regionie? Zapraszamy do udziału w konkursie Giełda Pomysłów – ARP Innovation Pitch. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 grudnia.

 • Podsumowanie wydarzeń z obchodami 100-lecia odzyskania niepodeległości w Mszczonowie.

Wszystko dla Niepodległej

W całym kraju rok 2018 był poświęcony świętowaniu 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie inaczej było w Mszczonowie, gdzie już wiosną rozpoczął się cykl imprez upamiętniających to historyczne wydarzenie. Organizowały je gminne jednostki, które w ten sposób przyłączyły się do ogólnopolskiego świętowania.

 • Jan Adam Maklakiewicz podczas pracy.

Jan Adam Maklakiewicz jakiego nie znamy

O wielkich ludziach zazwyczaj opowiada się nie za pomocą słów, ale liczb, które charakteryzują ich życie, karierę i twórczość. Rozpocznę od nich także i ja, snując swoją opowieść o Janie Adamie Maklakiewiczu, patronie lokalnej szkoły, sławnym kompozytorze, pedagogu, krytyku i publicyście. Nie chciałabym jednak pokazać jego życiorysu tylko w formie encyklopedycznego zbioru dat, ale opowiedzieć o człowieku, który na zawsze zapisał się złotymi literami na kartach historii Mszczonowa.

 • Beata Sznajder - starosta powiatu żyrardowskiego.

Mszczonowianka nowym STAROSTĄ powiatu żyrardowskiego

Beata Sznajder została nowym starostą powiatu żyrardowskiego. Dotychczasowa dyrektor Gminnego Centrum informacji jest pierwsza kobietą w historii żyrardowskiego starostwa, która pełnić będzie tę funkcję. Z nową starostą rozmawia Mateusz Milczarek.

 • Światłowód za rok.

Światłowód za rok

Do 2020 roku trwać będą inwestycje związane z budową sieci światłowodowej na terenie gminy Mszczonów. Do sieci podpięte zostaną między innymi szkoły oraz około 855 gospodarstw domowych. Nadal przyjmowane są deklaracje przyłączenia od sieci.

 • Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Mszczonowie.

Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Mszczonowie

W sobotę 24.11 odbędzie się uroczystość nadania imienia Jana Adama Maklakiewicza Szkole Podstawowej w Mszczonowie. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy.

 • Tak NIEPODLEGŁĄ uczczono w MSZCZONOWIE.

Tak NIEPODLEGŁĄ uczczono w MSZCZONOWIE

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy gminy Mszczonów uczcili podczas uroczystości, których głównymi punktami były Msza Święta za Ojczyznę oraz odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 • Trening systemu wczesnego ostrzegania.

Syreny zawyją na Mazowszu

W środę (14.11) pomiędzy godziną 9 a 14 na terenie całego województwa mazowieckiego zostaną uruchomione syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE– SAREX 18/II.

 • Szukają nowych strażaków.

Nowi strażacy poszukiwani

Ochotnicza Straż Pożarna w Mszczonowie zaprasza do wstępowania w swoje szeregi. Obecnie prowadzony jest nabór dzieci i młodzieży do młodzieżowych drużyn pożarniczych sekcji damskiej i męskiej. Wystarczy mieć ukończone 10 lat by wstąpić w szeregi straży. Zbiórki w każdy czwartek o godzinie 17 w siedzibie OSP Mszczonów.

 • Ostrzeżenie o złej jakości powietrza.

Ostrzeżenie o złej jakości powietrza

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza dla pyłu zawieszonego PM 10. Ostrzeżenie obowiązuje do 10.11. – Prognozuje się utrzymywanie stężeń pyłu, jednak nie przewiduje się przekroczenia poziomu informowania oraz alarmowego, który mógłby powodować negatywne skutki uboczne – informuje IMGW.

 • OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada - początek o godz. 9:45 na Placu Piłsudskiego.

 • Praca w policji.

Szukają nowych policjantów

W celu ułatwienia kandydatom do Policji dostępu do Zespołu Kadr i Szkolenia w każdy poniedziałek wyznaczony został dyżur, który pełniony będzie do godz. 18:00.

 • Mszczonów solidnym partnerem.

Mszczonów solidnym partnerem

Po raz kolejny przyznano wyróżnienia w projekcie „Solidny partner w środowisku lokalnym”. Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom odbyła się w dniu 23 października, podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska „POL-ECO-SYSTEM”, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Do tytułu rekomendował Mszczonów Urząd Marszałkowski Województwa mazowieckiego.

 • Na rzecz ratowania skarbów mszczonowskich nekropolii.

Na rzecz ratowania skarbów mszczonowskich nekropolii

Strzelcy, rekonstruktorzy oraz członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego 1. listopada kwestowali na nowym i starym cmentarzu w Mszczonowie. Na rzecz ukończenia renowacji nagrobka burmistrza Franciszka Kumorskiego, zmarłego w 1912 roku, udało im się  zebrać  6631.40 złotych oraz 11 euro i 25 centów.

 • Poczta Polska szuka chętnych do poprowadzenia Agnecji Pocztowej w Mszczonowie.

Kto poprowadzi Agencję Pocztową?

Od poniedziałku (5.11) Mszczonów traci Agencję Pocztową przy ulicy Warszawskiej. Poczta Polska planuje jednak uruchomienie w jej miejsce innej placówki.

 • Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Mszczonowie.

Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Mszczonowie

Szkoła Podstawowa w Mszczonowie będzie miała nowe imię. Uroczyste nadanie imienia odbędzie się w sobotę (24.11). Od tego dnia szkoła nosić będzie imię Jana Adama Maklakiewicza. Szczegóły na plakacie.

 • Kwesta na rzecz mszczonowskich cmentarzy.

Kwesta na rzecz mszczonowskich cmentarzy

- Dbajmy o skarby naszych nekropolii – apelują członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego. Po raz kolejny organizują doroczną kwestę, z której dochód powędruje na renowację mszczonowskich cmentarzy. Kwestujących spotkamy podczas 1 listopada przy cmentarzach na terenie gminy.

 • Dopłaty dla rolników z ARiMR.

Rolniku, sprawdź czy ARiMR zna twój aktualny numer rachunku bankowego

Od 16 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłaty zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich za 2018 r. oraz realizację tegorocznych płatności obszarowych. Pieniądze sąprzekazywane rolnikom na ich konta bankowe, na które ARiMR przekazywała dopłaty za ubiegły rok. Dlatego bardzo ważne jest, aby numery rachunków były aktualne.

 • Ostrzeżenie przed silnym wiatrem.

Wieje i będzie wiało

Do godziny 22 może utrzymywać się dziś silny wiatr. Jego prędkość wynosi  około 40 km/h jednak w porywach może sięgać nawet 85 km/h. Ostrzeżenie wydało IMGW.

 • Okręgi i lokale wyborcze.

Gdzie głosować - spis okręgów i lokali wyborczych

W najbliższych wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października, wyborcy będą mieli do dyspozycji na treenie miasta i gminy Mszczonów 14 lokali wyborczych. Poniżej przedstawiamy adresy poszczególnych lokal wyborczych przypisanych do okręgów wyborczych oraz zakresy poszczególnych okręgów. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej w gminie Mszczonów jest 11 318 mieszkańców, z których 9 039 jest uprawnionych do głosowania. Zachęcamy do udziału w wyborach.

 • Konkurs.

Konkurs na facebooku

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowaliśmy konkurs. Śledźcie stronę "Merkuriusza Mszczonowskiego" na FB i wygrywajcie nagrody. Szczegóły na plakacie.

 • Objawy zatrucia czadem.

Ruszył sezon – uważaj na czad

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

 • Szanowni mieszkańcy naszej gminy!

Szanowni mieszkańcy naszej gminy!

W związku z rozpowszechnianiem informacji o planach budowy spalarni i składowisk odpadów niebezpiecznych na terenie naszej gminy informuję, że nie planujemy takich inwestycji w najbliższych latach.

 • Komunikat o złej jakości powietrza.

Komunikat o złej jakości powietrza

Niestety utrzymuje się zła jakość powietrza na terenie województwa mazowieckiego. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie wydał ostrzeżenie I stopnia. Przekroczenia dotyczą pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10. Więcej w komunikacie.

 • Dofinansowanie dla mszczonowskiej biblioteki.

Będą wypożyczać książki przez internet

Blisko 130 tysięcy złotych w najbliższym czasie przeznaczy Miejska Biblioteka w Mszczonowie na rozwój e-usług bibliotecznych. Ponad 100 tysięcy tej kwoty stanowi dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Jak zapowiada Anna Czarnecka, dyrektor mszczonowskiej biblioteki, czytelnicy będą mogli w szerszym zakresie korzystać z usług biblioteki poprzez Internet.

 • Bezpłatne kursy dla mieszkańców.

Jak zostać menagerem

Chcesz zostać menagerem? Ruszają bezpłatne szkolenia dla mieszkańców mazowieckich wsi. Organizatorem jest firma Sysco Polska. Więcej informacji pod linkiem http://syscopolska.pl/2018/08/10/certyfikowane-szkolenia-ilm-dla-mieszkancow-mazowsza/
 • Program "Wystarczy chcieć".

Ruszyły szkolenia dla mieszkańców

„Wystarczy chcieć! Aktywizacja społeczno-zawodowa” – pod takim hasłem staruje projekt skierowany do mieszkańców. Udział w nim jest bezpłatny. Chętni otrzymają wsparcie m. in. z zakresu doradztwa zawodowego, szkolenia zawodowe, itp..

 • E-urząd.

Polski sen o e-urzędzie

Czesław Niemen w swojej piosence śnił o Warszawie, Martin Luther King – o równości ludzi. Polacy, mamieni wizjami roztaczanymi przez centralne władze, od lat śnią o tym, by wszystkie urzędowe sprawy załatwiać bez choćby jednego spotkania z przedstawicielem administracji. Brzmi pięknie? Tak z pewnością stałoby się w utopijnym, czyli idealnym świecie. Jaka jest rzeczywistość? Z pewnością nie tak różowa, jak próbują ją pokazywać znani politycy na ekranach naszych domowych telewizorów.

 • Przełączanie numerów alarmowych.

Numer alarmowy 997 przeniesiony do Centrum Powiadamiania Ratunkowego

Na Mazowszu trwa proces przełączenia numeru 997 na numer alarmowy 112. Numer 997 nadal będzie aktywny, zmieni się jedynie miejsce odbioru zgłoszenia. Na Mazowszu proces przejęcia numeru ze wszystkich komend powiatowych Policji do CPR w Radomiu będzie trwał od 18 października do 6 listopada.

 • Koncert "Romantyczność Polski i Meksyku".

Obdarowani pięknem muzyki

Tegoroczny wrzesień upływał w Mszczonowie w niezwykle muzycznej atmosferze. Wszystko za sprawą czterech koncertów, jakie w mieście dało Trio Chopin. Zespół, który przybył z dalekiego Meksyku, tworzą Agnieszka Maklakiewicz – skrzypaczka, Anna Maklakiewicz – wiolonczelistka oraz Leonardo del Castillo – pianista. Gościnny udział w koncertach wzięły także skrzypaczka Maja Maklakiewicz oraz pianistka Isabel Ladrón de Guevara.

 • Zmiana organizacji ruchu.

UWAGA! Zmiany w organizacji ruchu drogowego!

W dniu 1.10.2018 r. od godz. 1100 na drodze powiatowej nr 4719W na odcinku Mszczonów – Puszcza Mariańska, oraz na ulicy Rawskiej i Żyrardowskiej w Mszczonowie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

 • Znajdź stypendium dla siebie.

Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie

Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju!

 • Komisariat Policji w Mszczonowie.

Nowe numery do policji w Mszczonowie

Mszczonowscy policjanci pracują już w nowym Komisariacie Policji w Mszczonowie. Przedstawiamy nowe numery telefonów.

 • Koncert "Romantyczność Polski i Meksyku".

Dwa koncerty w niedzielę

Niedziela (30.09) będzie drugim dniem koncertowego cyklu „Romantyczność Polski i Meksyku". W programie dwa koncerty. Pierwszy o godzinie 13 w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie. Publiczność będzie mogła usłyszeć m. in. „Kołysankę” Jana Maklakiewicza. Drugi z koncertów odbędzie się o godzinie 18 w izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Wśród utworów m. in. „Siedem czerwonych róż” Jana Maklakiewicza. Zagra Trio Chopin w skąldzie Agnieszka Maklakiewicz, Anna Maklakiewicz i Leonardo del Castillo. Gościnnie wystąpią Małgorzata Góra, Maja Maklakiewicz i Isabel Landron de Guevera. Na oba koncerty zaprasza Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie.

 • Koncert "Romantyczność Polski i Meksyku".

Romantyczność Polski i Meksyku

We wtorek (25.09) Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na pierwszy koncert z cyklu „Romantyczność Polski i Meksyku”. Na scenie Trio Chopin w składzie Agnieszka Maklakiewicz, Anna Maklakiewicz oraz Leonardo del Castillo. Gościnnie wystąpią Małgorzata Góra, Maja Maklakiewicz oraz Isabel Landron de Guevera. Początek koncertu o godzinie 19.

 • Przerwa w dostawie prądu.

Wyłączenia prądu

W środę (19.09) część mieszkańców gminy będzie pozbawiona prądu. Rejon Energetyczny  Żyrardów   informuje, że ze  względu na  przeprowadzane  prace  eksploatacyjne  nastąpią  przerwy w dostawie energii elektrycznej  dla  miejscowości - Stacje Wygnanka 1, Wygnanka 2, Dębiny Osuchowskie – wyłączone miejscowości Wygnanka, Dębiny Osuchowskie. Przerwa potrwa od godziny 8 do 15.

 • Koncert patriotyczny.

Koncert Patriotyczny w MOK

W sobotę (22.09) odbędzie się Koncert Patriotyczny w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentuje się zespół ZAYAZD. Wydarzenie połączone będzie z inauguracją roku akademickiego 2018/2019 Mszczonowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Początek o godzinie 16.

 • Marsz niepodległości.

Zapraszamy na Marsz Niepodległości

W piątek (14.09) o godzinie 17, ulicami Mszczonowa przejdzie Marsz Niepodległości. Wezmą w nim udział najmłodsi mieszkańcy miasta. Zbiórka na Placu Piłsudskiego. Przemarsz zakończy wypuszczenie w niebo gołębi jako symbolu „Skrzydlatej Wolności”.

 • Odsłonięcie muralu.

Uroczyste odsłonięcie muralu

Serdecznie zapraszamy na uroczyste odsłonięcie muralu na Szkole Podstawowej w Mszczonowie, które odbędzie się 18 września o godz. 17:00 przy SP Mszczonów.

 • Nordic walking dla Niepodległej.

Nordic walking dla Niepodległej

Pięciokilometrowa trasa czekać będzie w na uczestników rajdu z kijkami nordic walking. Impreza odbędzie się w poniedziałek (17.09). Start z MOK o godzinie 17. Rajd zakończy grill. Zapisy w sekretariacie MOK.

 • Spotkanie w sprawie dofinansowań "Czyste powietrze".

Będą dofinasowania dla mieszkańców

Ocieplenie domu, wymiana okien czy wymiana starego kotła grzewczego. Na te zadanie można będzie otrzymać dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” przygotowanego przez Ministerstwo Środowiska. Spotkanie informacyjne w tej sprawie odbędzie się we wtorek (18.09) w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, o godzinie 18.

Ruszają bezpłatne kursy

Ruszają zapisy na bezpłatne kursy angielskiego oraz komputerowe dla mieszkańców powiatu żyrardowskiego i grodziskiego. Skorzystać mogą z nich osoby powyżej 25. roku życia. Zapisy przyjmowane są do końca września. Szczegóły na plakacie.

 • Zajęcia umuzykalniające.

Ruszają zapisy na zajęcia umuzykalniające

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na bezpłatne zajęcia umuzykalniające, które odbywać się będą w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów! Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18 września!

 • "Merkuriusz Inwestycyjny".

„Merkuriusz Inwestycyjny”

Mszczonów zmienia swoje oblicze. Dużą zasługę mają w tym dotacje zewnętrzne, które z powodzeniem pozyskuje gmina. Od 2014 roku na Ziemi Mszczonowskiej zrealizowano 21 projektów, na które z Unii Europejskiej uzyskano łącznie 32 382 817,99 zł. Do tego dochodzą jeszcze środki finansowe pozyskiwane z programów krajowych oraz zadania zrealizowane ze środków własnych gminy.

 • Historyczny pociąg do podróżowania i do… nagród.

Historyczny pociąg do podróżowania i do… nagród

Przez dwa, letnie miesiące, Gminne Centrum Infomracji zapraszało do zabawy z grą terenową, która odkrywała przed mieszkańcami tajemnice Ziemi Mszczonowskiej. W wakacyjnej grze terenowej udział wzięło 16 patroli, które składały się z 47 uczestników. Każda z drużyn, po poprawnym rozwiązaniu zagadek i złożeniu wypełnionej Karty Patrolu, otrzymała w siedzibie GCI dyplomy dla wszystkich członków oraz upominki.

 • Konkurs dla szkół i nauczycieli.

Twórcze szkoły i nauczyciele z pasją - poszukiwani

Samorząd Województwa Mazowieckiego chce docenić kreatywnych i twórczych nauczycieli. Pedagogów, dla których praca z dziećmi to przede wszystkim wielka pasja zapraszamy do udziału w II edycji konkursu ,,Edukreator na Mazowszu’’. Nabór zgłoszeń potrwa do 21 września br.

 • Trwają szkolenia dla strażaków - ochotników.

Marszałek organizuje szkolenia dla strażaków ochotników

Ruszyły cykliczne szkolenia poświęcone ratownictwu medycznemu i drogowemu organizuje dla strażaków ochotników z Mazowsza – samorząd województwa mazowieckiego. W sumie weźmie w nich udział 1,2 tys. druhów. Szkolenia będą się odbywać przez cały wrzesień i na początku października.

 • Rajd rowerowy „W pogoni za szarlotką”

Rajd rowerowy „W pogoni za szarlotką”

W sobotę (15.09) o godzinie 9.00 startuje rajd rowerowy na orientację z Termami Mszczonów „W pogoni za szarlotką”. Na chętnych czeka trasa o długości 50 km. Meta w Winnicy Dwórzno, gdzie odbędzie się Święto Wina. Szczegóły na plakacie. Zapisy do środy (12.09).

 • Zabawa z symbolami

Zabawa z symbolami

Zakończenie wakacji z Gminnym Centrum Informacji w tym roku połączone było z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Aleksandra Kacprzak zaprosiła dzieci na zabawę z symbolami, do której pretekstem była planszówka „Polak Mały”.

 • Dzień Szarlotki

Dzień Szarlotki

LGD „Ziemia Chełmońskiego” zaprasza na doroczny Dzień Szarlotki, który odbędzie się 16 września 2018 r. od godz. 14:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli.

 • Piknik Rodzinny w winnicy Dwórzno

Piknik Rodzinny w winnicy Dwórzno

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny w winnicy Dwórzno, który rozpocznie się 15 września o godz. 14:00.

 • Gminne Dożynki w Osuchowie

Gminne Dożynki w Osuchowie

Serdecznie zapraszamy na Gminne Dożynki w Osuchowie, które rozpoczną się 9 września 2018 r. o godz. 11:30 mszą świętą odprawioną w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Osuchowie.

 • Burze z gradem

UWAGA - prognozowane burze z gradem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie ostrzega przed możliwymi burzami z gradem - od godz. 13:30 dnia 24.08.2018 do godz. 03:00 dnia 25.08.2018.

 • Zapraszamy na Narodowe Czytanie!

Zapraszamy na Narodowe Czytanie!

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”, które rozpocznie się 8 września o godz. 11:00 na skwerze przy blokach na ul. Północnej.

 • Katarzyna Bonda w Bibliotece!

Katarzyna Bonda w Bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą11 września o godz. 17:00 w siedzibie MBP.

 • Bezpłatne podłączenie do sieci światłowodowej!

Bezpłatne podłączenie do sieci światłowodowej!

Firma Orange Polska rozpoczęła budowę sieci światłowodowej dofinansowanej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Światłowody będą doprowadzone do granic działek w przypadku domów oraz do części wspólnej w przypadku zabudowy wielorodzinnej.

 • Zbiórka krwi z HDK „Strażak”!

Zbiórka krwi z HDK „Strażak”!

W piątek, 24 sierpnia, w godz. 9:00 – 13:00 odbędzie się zbiórka krwi z Klubem HDK „Strażak”. Ambulans do pobierania tradycyjnie już zaparkuje przy remizie mszczonowskiej OSP.

 • "Historyczny pociąg do podróżowania".

Zwiedzili Mszczonów, odebrali nagrody

Trwa konkurs „Historyczny pociąg do podróżowania”, którego organizatorem jest Gminne Centrum Informacji. Nagrody odbierają kolejni uczestnicy. W ostatnim czasie trafiły do: Tymona i Bartka oraz Drużyny „K” czyli Antoniny, Kacpra i najmłodszej z dotychczasowych uczestniczek – Kornelii.

 • Kolejne spotkanie "Klubu gier" w mszczonowskich izbach pamięci.

Była sobie gra

Kolejny raz miłośnicy gier planszowych spotkali się, by w ciekawy sposób spędzić czas. Tym razem zasiedli przed planszą gry „Był sobie człowiek, historia Polski”. W grze liczyło się nie tylko szczęście podczas rzutu kostkami ale również wiedza. Dzięki pytaniom z historii można było zdobywać dodatkowe dukaty. Ich stopień trudności był różny.

 • Ostrzeżenie przed burzami.

Ostrzeżenie przed burzami

IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem dla powiatu żyrardowskiego. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 do 30 mm. Lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może też wystąpić grad. Ostrzeżenie obowiązuje dziś (14.08) w godzinach 15 – 22.

 • Ostrzeżenie przed burzami.

Ostrzeżenie przed burzami

IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi w powiecie żyrardowskim. Prognozuje się wystąpienie w piątek (10.08), w godzinach 12 – 24, burz z opadami deszczu od 30 do 50 mm. Lokalnie opady mogą sięgać 60mm. Wiatr w porywach może osiągać nawet 115 km/h. Miejscami mogą też wystąpić opady gradu.

 • Odpust św. Rocha w Lutkówce.

Odpust św. Rocha w Lutkówce

W niedzielę (19.08) zapraszamy do Lutkówki na „Owocowe święto”. Jak co roku odbędzie się odpust św. Rocha. W programie szereg atrakcji – występy zespołów muzycznych, zabawa na dechach oraz mecz piłkarski – Ministranci kontra Sadownicy. Początek imprezy o godzinie 12. Szczegóły na plakacie.

 • Ostrzeżenie przed upałami.

Ostrzeżenie przed upałami

Przez Polskę przelewa się kolejna fala upałów. IMGW wydał ostrzeżenie dla powiatu żyrardowskiego. Dziś temperatura będzie sięgać 31 stopni Celsjusza. W czwartek oraz piątek słupek rtęci podniesie się do 34 stopni. Na odrobinę ochłody możemy liczyć nocą. Wówczas temperatura minimalna wyniesie od 18 do 21 stopnic Celsjusza.

 • Specjaliści doradzą start-upom.

Specjaliści doradzą start-upom

Znani mentorzy udzielą wsparcia młodym firmom w ramach programu Sieć Mentorów PFR. Masz start-up, pracujesz nad produktem lub usługą i często chciałbyś/chciałabyś poradzić się osób, które odniosły już sukces w Twojej branży? Nie wiesz, czy dobrze podchodzisz do budowania swojego zespołu albo opracowywania strategii marketingowej?

 • Komunikat

Działa PSZOK w Słabomierzu

Od dnia 1 lipca 2018 r. mieszkańcy miasta i gminy Mszczonów objęci gminnym systemem odbioru odpadów komunalnych, mogą (dodatkowo poza funkcjonującym na terenie Gminy systemem zbiórki) przekazywać odpady komunalne do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK),  który znajduje się w Radziejowicach na składowisku „Słabomierz- Krzyżówka”.

 • Włącz swoją szansę.

Włącz swoją szansę

Ruszył projekt „Włącz swoją szansę”. Jego zadaniem jest aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Uczestniczy mogą liczyć m. in. na szkolenia i płatne staże zawodowe. Przysługiwać im też będzie stypendium.

 • Pocztówka z Mszczonowem w tle

Pocztówka z Mszczonowem w tle

Lipcowe propozycje dla najmłodszych zakończyły w tym roku warsztaty plastyczne w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, które poprowadziła Aleksandra Kacprzak. Podczas zajęć najmłodsi wykonali swoje „pocztówki z wakacji”, które przedstawiały także charakterystyczne motywy związane z Mszczonowem.

 • Święto Policji w Mszczonowie

Wielkie święto mazowieckich policjantów

Przekazanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie oraz otwarcie nowego Komisariatu Policji w Mszczonowie były jednymi z najważniejszych punktów Mazowieckich Obchodów Święta Policji w Mszczonowie. Podczas uroczystości wręczono też odznaczenia i awanse funkcjonariuszom. Na mieszkańców czekał festyn rodzinny z plejadą niecodziennych atrakcji.

 • Godzina "W" w Mszczonowie.

Syreny zawyją w środę

Punktualnie o godzinie 17 na terenie gminy Mszczonów, tak jak w całym województwie mazowieckim, zawyją syreny alarmowe. – Wojewoda Mazowiecki zwrócił się z prośbą o włączenie syren alarmowych w dniu 1 sierpnia o godzinie 17 - informuje Wojciech Szustakiewicz, starosta powiatu żyrardowskiego.

 • Zabawa z historią w tle.

Zabawy z historią w tle

Kolejny raz młodzi mszczonowianie spotkali się podczas wakacyjnych warsztatów. W środę (25.07) w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odbyły się zajęcia „Polska – Moja Ojczyzna”.

 • Turniej Siatkówki Plażowej w Mszczonowie.

Turniej Siatkówki Plażowej

W piątek (27.07) o godzinie 14 na boisku orlik w Mszczonowie odbędzie się Turniej Siatkówki Plażowej. Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe, gimnazja oraz OPEN. Zapraszamy do walki o medale.

 • Wakacyjne gry w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej.

Izba pełna niespodzianek

Czwartkowe południe (19.07) troje młodych mszczonowian postanowiło spędzić w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej. Czekała tam na nich gra „Znaj Znak”. Okazała się nie tylko świetną zabawą ale również doskonałą okazją do poznania sekretów historii Polski.

 • Z zabawkami poprzez dziesięciolecia

Z zabawkami poprzez dziesięciolecia

„Dawne zabawy i zabawki naszych dziadków”, to kolejna z wakacyjnych propozycji Gminnego Centrum Informacji w ramach akcji „Lato w mieście”. Zajęcia, które odbyły się 17 lipca w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, poprowadziła Aleksandra Kacprzak.

 • Mazowieckie obchody Święta Policji w Mszczonowie.

Mazowieckie obchody Święta Policji

W czwartek (26.07) Mazowieckie obchody Święta Policji. Impreza odbędzie się w Mszczonowie i będzie połączona z oddaniem do użytku nowego komisariatu. Początek o godz. 12. w kościele św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie. Szczegóły na plakacie.

 • Najlepsze, mazowieckie sery zagrodowe poszukiwane.

Najlepsze, mazowieckie sery zagrodowe poszukiwane

Naturalne, pleśniowe, dojrzewające i wędzone, z ziołami i bez – mazowieckie sery podpuszczkowe, bo o nich mowa są kulinarną wizytówką regionu. Powstają nie tylko w dużych zakładach przemysłowych. Wśród wytwórców nie brakuje miłośników gotowania, którzy na co dzień nowe smaki odkrywają we własnej kuchni bądź w kółkach gospodyń wiejskich. Właśnie z myślą o nich już po raz trzeci samorząd województwa mazowieckiego organizuje Mazowiecki Konkurs Serów Zagrodowych. Czas na przesyłanie zgłoszeń upływa 20 lipca.

 • Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Marszałek Województwa Mazowieckiego już po raz ósmy ogłosił konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Celami Konkursu są przede wszystkim: popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienia prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresu pracy wolontariuszy oraz zachęcanie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontariackiej.

 • Wakacje na sportowo.

Wakacje na sportowo

Wakacyjna oferta Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie dostępna do końca lipca. Boiska orlik, Termy oraz hala sportowa czekają. Zapraszamy.

 • Rozbudowa placu zabaw przy ulicy Jeżynowej w Mszczonowie.

Ruszyła rozbudowa placu zabaw

W związku z rozpoczęciem inwestycji pn. „Rozbudowa istniejącego terenu rekreacyjnego przy ul. Jeżynowej w Mszczonowie poprzez budowę Otwartej Strefy Aktywności” informuję, iż w dniach 10 – 31 lipca 2018 r. nie będzie można korzystać z placu zabaw przy ul. Jeżynowej.

 • Gry i konkursy na boisku orlik.

Gry i konkursy na orliku

W piątek (13.07) na boisku orlik na mieszkańców czekać będą gry i zabawy. Początek rywalizacji o godzinie 14. Poza satysfakcją z wygranej będą też słodkie nagrody.

 • Konkurs fotografii kulinarnej.

Kulinaria w obiektywie

Do końca lipca trwa mazowiecki konkurs na modne ostatnio fotografowanie żywności. Fani uwieczniania dań, pasjonaci kuchni regionalnej mają szansę zawalczyć o nagrodę. Trzeba tylko w ciekawy sposób uwiecznić to, co zwykle szybko znika z talerza.

 • Ochrona danych osobowych w GCI.

Zawiadomienie o wyznaczeniu Inspektora Ochrony Danych (IOD)

Informujemy, że Inspektorem Ochrony Danych (IOD)  w Gminnym Centrum Informacji jest:

Barbara Starczewska

barbara.starczewska@cbi24.pl

tel. 730 855 090

 • Wakacyjne zajęcia w GCI.

Nudna historia? Nie w Izbie Pamięci!

Gminne Centrum Informacji już od kilku lat w okresie wakacyjnym zaprasza do siebie miłośników planszówek. Pierwsze, tegoroczne spotkanie Klubu Gier, odbyło się 4 lipca w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej. Poprowadziła je Aleksandra Kacprzak – pomysłodawczyni wspólnej zabawy oraz lokalna „strażniczka” dawnych dziejów.

 • Wakacyjne zajęcia w GCI.

Wakacje z GCI i biblioteką

Co robić w wakacje w mieście? Można je spędzić korzystając z oferty Gminnego Centrum Informacji lub Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie. Czekać będą warsztaty i konkursy. Z początkiem lipca ruszy też Klub Gier. Biblioteka przygotowała m. in. escape room oraz turniej FIFA na XBOX. Szczegóły ofert na plakatach.

 • Wchodzą w życie zapisy ustawy antysmogowej.

Wchodzi zakaz stosowania niektórych paliw

Eksperci, naukowcy, lekarze, samorządowcy, a także mieszkańcy – w sprawie smogu mówią jednym głosem. Smog szkodzi i trzeba z nim walczyć. Samorząd Mazowsza podjął zdecydowane kroki w tym zakresie, przyjmując w zeszłym roku uchwałę antysmogową. Właśnie wchodzi w życie jeden z jej najważniejszych zapisów. Od 1 lipca nie będzie można używać wskazanych w uchwale paliw.

 • Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego

Nagrody dla promujących Mazowsze

Marszałek Województwa Mazowieckiego czeka na zgłoszenia osób i podmiotów robiących ważne rzeczy w dziedzinie kultury. To już 19 edycja konkursu. Spośród nominowanych kapituła wyłoni 10 laureatów, którzy podczas uroczystej gali otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 16 lipca.

 • Zespół pałacowo-parkowy ZUS czeka na zwiedzających.

Park i pałac ZUS-u dostępne dla zwiedzających

Od 1 lipca do 31 sierpnia ZUS zaprasza do zwiedzania swojego Centralnego Ośrodka Szkoleniowego w Osuchowie. Park będzie otwarty dla zwiedzających w każdą wakacyjną niedzielę w godz. 11:00 – 22:00.

 • Wakacyjny konkurs biblioteki

Wakacyjny konkurs biblioteki

„Za co kocham Moją Ojczyznę?” – pod takim hasłem  rusza wakacyjny konkurs Miejskiej Biblioteki Publicznej. Forma prac jest szeroka – zdjęcie, list wiersz, opowiadanie itp.. Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych. Prace można składać do końca sierpnia. Szczegóły na plakacie.

 • Rejestracja dziecka online.

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

 • V Zlot Pojazdów Zabytkowych

Klasyki zagościły w Mszczonowie

Takiego zlotu nie było od dawna. Około 300 pojazdów z całej Polski zjechało do Mszczonowa na V Zlot Pojazdów Zabytkowych. Właściciele najciekawszych maszyn odebrali puchary i dyplomy. Wyjątkowe podziękowania odebrał Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa, który po kilkudziesięciu latach zasiadł za kierownicą swojego ukochanego trabanta.

 • Konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu”.

XIII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

Już po raz trzynasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wystarczy zrobić zdjęcie nawiązujące do tegorocznego tematu konkursu „Mazowsze – a czas płynie”. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

 

 • V Festiwal Świętojański

Po raz pierwszy, po raz drugi… po raz piąty!

Festiwal Świętojański, który co roku organizuje Gminne Centrum Informacji, na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych na Ziemi Mszczonowskiej. Aż trudno uwierzyć, że tegoroczny, który odbył się 17 czerwca, był już piątym tego typu wydarzeniem. Jak przystało na mały jubileusz, był on nie tylko huczny, ale i niezwykle wypełniony atrakcjami – wszystko po to, by na długo zapadł w pamięć uczestników.

 • Komunikat

Awaria w urzędach w całym kraju

Od godzin porannych trwa paraliż urzędów w całym kraju. Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o dużej awarii systemów informatycznych. Największe problemy związane są z działaniem Systemu Rejestrów Państwowych. Urzędnicy mogą tylko bezradnie rozkładać ręce i odsyłać petentów. Awaria dotyczy też mszczonowskiego Ratusza.

 • V Festiwal Świętojański

V Festiwal Świętojański

Już po raz piąty odbędzie się Festiwal Świętojański. Wśród licznych atrakcji nie zabraknie koncertów. Zaprezentują się: orkiestra OSP wraz z mażonetkami, uczestnicy zajęć umuzykalniających oraz zespół GAIK.  Na uczestników Festiwalu czekać będzie wioska rzemieślnicza oraz tradycyjna już zabawa na dechach. Zabawę zakończy ognisty pokaz. Zapraszamy 17 czerwca (niedziela) do parku przy stacji paliw Orlen w Mszczonowie. Początek Festiwalu Świętojańskiego o godzinie 17.

 • -

Noc Bibliootek

Poetycki flirt, Bestialskie Kości czy Escape Room. Miejska Biblioteka Publiczna zapraszana „Noc bibliootek”. Start w piątek (8.06) o godzinie 19. Zachęcamy do zabawy.

 • V Zlot Pojazdów Zabytkowych

V Zlot Pojazdów Zabytkowych

W niedzielę (10.06) po raz piąty odbędzie się w Mszczonowie Zlot Pojazdów Zabytkowych. W programie m. in. konkursy z nagrodami oraz uroczysta parada. Zapraszamy już od godziny 12.

 • XXII Jarmark Mszczonowski

XXII Jarmark Mszczonowski

Już w sobotę (9.06) XXII Jarmark Mszczonowski. Atrakcje czekają. Gwiazda jarmarku – zespół PERFECT. Początek zabawy o godzinie 17. Szczegóły na plakacie.

 • Konkurs "Ku Niepodległości"

Konkurs "Ku Niepodległości"

Masz smykałkę do kręcenia filmów? Interesujesz się historią Polski? Jeśli tak ten konkurs jest dla Ciebie. Termin nadsyłania prac mija 20 czerwca. Na autorów najlepszych filmów czekają kamery wideo.

 • Piknik w Szkole Podstawowej w Mszczonowie.

Niezwykły Piknik Rodzinny

Sobota, 26 maja, nie rozpieszczała mieszkańców Mszczonowa swoją pogodą. Dzień rozpoczął się burzą, ale Piknik Rodzinny w lokalnej Szkole Podstawowej powitało już słońce nieśmiało wyglądające zza chmur.

 • Portal Rolny Agro Market24.

Portal rolny Agro Market24

Rozpoczął działalność nowoczesny portal rolny Agro Market24. Portal ten skierowany jest głównie do rolników oraz grup producenckich. Agro Market24 to internetowa giełda rolna, na której można bezpłatnie dodawać i przeglądać ogłoszenia rolnicze.

 • Internet dla mieszkańców

Internet dla Mieszkańców

Prędkość pobierania od 10 do 20 Mbit/s. Ceny od 49 do 89 zł. Na terenie gminy Mszczonów usługi internetowe dla mieszkańców udostępnił kolejny operator – firma Multilan. Koszt przyłączenia wynosi 100 zł plus koszt routera Wi-Fi 80 zł. Nadajnik umieszczony jest na wieży ciśnień w Mszczonowie. Sygnał z Mszczonowa dotrze do takich miejscowości jak: Świnice, Kuranów, Ciemno-Gnojna, Bronisławów, Adamówek, Wymysłów, Gurba, Lublinów.  Szczegóły w ulotce.

 • Prawo łowieckie

Stanowisko Rady Krajowej Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów w sprawie zmiany ustawy prawo łowieckie

W związku z wejściem 1 kwietnia 2018 r. w życie noweli ustawy Prawo łowieckie, Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wyraża swoje oburzenie z powodu nałożenia na sołtysów nowych obowiązków, do spełnienia których sołtysi są nieprzygotowani tak ze strony prawnej jak i czasowej. Stanowisko zostało przesłane do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministra Środowiska oraz Marszałków Sejmu i Senatu.

 • Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej nieczynna

Informujemy, że Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej będzie nieczynna do 3.06.2018 roku. W przypadku chęci zwiedzenia izby prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie 46 857-30-71, ul. Żyrardowska 4.

FOT. A_Matysiak

 • XIII EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„MAZOWSZE – A CZAS PŁYNIE.” XIII EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Czym dla Polaków jest niepodległość? Jak pokazać ją za pomocą aparatu fotograficznego? Jak przez ostatnich 20 lat zmieniało się Mazowsze? Z takimi tematami zmierzą się fotografowie-amatorzy w XIII edycji konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu” organizowanego przez samorząd Mazowsza. Prace można zgłaszać do końca czerwca.

 • Bieg sztafetowy Energetyczna 10-tka

Energetyczna 10-tka

Zapraszamy na III bieg sztafetowy „Energetyczna 10-tka”. Na uczestników czekać będą trzy trasy: 2,4; 5 oraz 10 kilometrowa. Rejestracja uczestników poprzez stronę www.zapisy.inessport.pl.

 • Noc Muzeów w Mszczonowie

Noc Muzeów 2018, czyli fascynująca podróż przez historię

Co roku, 18 maja, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów. Ma on na celu promowanie ich działalności, umożliwienie nietypowego zwiedzania oraz zainteresowanie ludzi historią. Z tej okazji już od piętnastu lat w Polsce organizowana jest Noc Muzeów. W tym roku siedziby strażników historii swoje podwoje otworzyły 19 maja.

 • Warsztaty wyrabiania świec.

Robili świece dzięki pszczołom

Co można zrobić z pszczelego wosku? Choćby świece. W Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odbyły się zajęcia z ich tworzenia. Wzięli w nich udział uczniowie klasy VI c ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie. Zrobili świeczki, których nie kupiliby w żadnym sklepie.

 • Warsztaty garncarskie.

Zabawa z gliną

Miseczki, dzbanki a nawet kubki i czajniczki wychodziły spod rąk uczestników warsztatów garncarskich. Zajęcia odbyły się we wtorek (15.05) a ich organizatorem było Gminne Centrum Informacji.  – Lepienie z gliny to super zabawa – mówią uczniowie klasy VI b ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, uczestniczący w zajęciach.

 • "Noc Muzeów" w Mszczonowie

"Noc Muzeów" w Mszczonowie

Strzelanie z broni ASG, projekcja Bitwy Mszczonowskiej „pod chmurką” oraz gry i zabawy terenowe. To wszystko czekać będzie na mieszkańców już w sobotę (19.05). W ramach „Nocy Muzeów” Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej, Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów oraz GRH „STRZELCY” 31 p.SK przygotowały dla mieszkańców szereg atrakcji. Zapraszamy do zwiedzania i zabawy już od godziny 18. Szczegóły na plakacie.

 • Tymczasowa organizacja ruchu w związku z budową rond na DK 50.

Jak jechać przez ronda

W związku z budową rond na drodze krajowej numer 50 przedstawiamy tymczasową organizację ruchu. Jak informuje Małgorzata Tarnowska, główny specjalista ds. komunikacji w GDDKiA prace związane z budowa ronda w Mszczonowie (przy zjeździe na S8) zaawansowane są w 90 procentach i mogą potrwać do 14.05. Budowa ronda w Grabcach (przy Keramzycie) jest w połowie. Asfalt powinien zostać położny do 23.05.

- Wskazane terminy są datami szacunkowymi uzależnionymi od wielu czynników – wyjaśnia Małgorzata Tarnowska.

 • Warsztaty wikliniarskie w Szkole Podstawowej w Mszczonowie.

Kule, które będą żyły

Co można wyplatać z wikliny? Okazuje się, że nie tylko koszyki. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, którzy wzięli udział w warsztatach wikliniarskich zorganizowanych przez Gminne Centrum Informacji.

 • Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

Zapraszamy na cykl imprez w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

W Mszczonowie rozpoczął się cykl imprez z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do uważnego śledzenia naszych stron – różnorodność atrakcji sprawi, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie!

Najbliższe imprezy:

 • Konkursy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości!

Konkursy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości!

Mszczonowskich cykl świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości, to nie tylko liczne imprezy. Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Mszczonowski Ośrodek Kultury.

 • Święto Konstytucji 3 maja.

Święto Konstytucji 3 maja

Zapraszamy na obchody Święta Konstytucji 3 maja. Jak co roku rozpocznie je zbiórka Pocztów Sztandarowych przy budynku OSP Mszczonów. Po niej odbędzie się msza święta w kościele p. w. Jana Chrzciciela w Mszczonowie. Na Placu Piłsudskiego odbędą się też m. in. przemówienia władz miasta oraz koncert Orkiestry OSP Mszczonów. Po południu ciekawe atrakcje czekać będą na miłośników wojskowości. Przygotowano militarny tor przeszkód, konkurs strzelania z ASG oraz bezpłatną grochówkę. W dniach 1-2 maja w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbywać się będą bezpłatne seanse.

 • Konkurs dla sołectw - "Sukcesy widać po sąsiedzku".

Konkurs dla sołectw - "Sukcesy widać po sąsiedzku"

Ruszyła już druga edycja konkursu „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”. Zgłoszenia są przyjmowane do 27 lipca. Pula nagród w konkursie wynosi 15 tys. zł brutto. Każda gmina może zgłosić tylko jedno sołectwo do konkursu.

 • Za kilka dni niemożliwy będzie wjazd na drogę krajową nr 50 w Grabcach Józefpolskich.

Uwaga kierowcy

Za kilka dni niemożliwy będzie wjazd na drogę krajową nr 50 w Grabcach Józefpolskich (skrzyżowanie z ulicą Żyrardowską). Nie można będzie również zjechać z DK 50 w Grabcach Józefpolskich w stronę Mszczonowa. Utrudnienia związane są z dalszą budową ronda na DK 50 w okolicy Keramzytu.

 • Co można finansować z Programu LIFE

Co można finansować z Programu LIFE

Już po raz jedenasty odbędzie się Dzień informacyjny LIFE 2018. Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2018 roku w centrum konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie. Zapisy potrwają do jutra (20.04).

 • Wycieczka w czasy PRL-u

Wycieczka w czasy PRL-u

Gry i zabawy słowne, odgadywanie przeznaczenia urządzeń codziennego użytku czy oglądanie wystroju pokoi z okresu PRL-u. Uczniowie trzech klas Szkoły Podstawowej w Mszczonowie odkrywali epokę „słusznie minioną”.

 • Wizyta klasy IIc ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie.

Młodzi mszczonowianie na tropie historii

W piątek trzynastego Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odwiedzili uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie. Mali odkrywcy szli śladami historii Mszczonowa. W gabinecie Jana Adama Maklakiewicza zachwycali się meblami z Ratusza ocalonymi z pożaru. Szczególne emocje wzbudziła półka ukryta w blacie kredensu.

 • Przerwa na Termach

Przerwa na Termach

Informujemy, że w dniach 9-22 kwietnia 2018 roku Kompleks Basenów Termalnych w Mszczonowie będzie nieczynny z powodu corocznej przerwy technicznej.

Fot. A.Matysiak

 • Ruszają praktyki u Marszałka

Ruszają praktyki u Marszałka

Dobra wiadomość dla studentów z Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego organizuje cykl letnich, płatnych praktyk zawodowych. Praktyki to nie tylko dobry sposób na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, ale także możliwość sprawdzenia własnych umiejętności i poszerzenia wiedzy. Nabór wniosków rusza 9 kwietnia br. Na chętnych czeka 100 miejsc. Co ważne praktyki są płatne. Każdy praktykant otrzyma wynagrodzenie w wysokości 2055 zł brutto.

 • Konkurs dla programistów

Konkurs dla programistów

Pula nagród o wartości 30 tysięcy złotych czeka na zwycięzców konkursu dla programistów HACKATHON „ShowMeData”. W czasie maratonu programowania zadaniem uczestników będzie opracowanie prototypu aplikacji przeznaczonej dla młodzieży w wieku 12-15 lat.  – Zwycięska aplikacja będzie przez nas wykorzystywana do popularyzacji danych statystycznych wśród młodzieży – zapowiada Karolina Dawidziuk, rzecznik prasowy prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, organizatora konkursu.

 • Konkurs literacki

Literaci na start

Fundacja Ostoja przy Wiśle serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Pamięć nieustająca” skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W ramach Konkursu partnerami są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytut Pamięci Narodowej, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Kancelaria Prezydenta R.P., Uniwersytet Warszawski,  i inne instytucje naukowe oraz samorządowe, prasa i telewizja.

 • ARiMR pomoże przy eWnioskachPlus.

ARiMR pomoże przy eWnioskachPlus

W Biurze Powiatowym ARiMR w Żyrardowie, będzie zorganizowany DZIEŃ OTWARTY BIUR POWIATOWYCH ARiMR. Tematem przewodnim spotkania będzie tegoroczna kampania przyjmowania wniosków o płatności bezpośrednie w aplikacji eWniosekPlus. Spotkanie odbędzie się w czwartek (12.04) w godzinach 7.30-18. Zachęcamy do udziału.

 • Przedszkolaki o smogu - konkurs ekologiczny

Przedszkolaki o smogu - konkurs ekologiczny

„O czyste powietrze dbamy – ze smogiem wygramy!” – z takim tematem zmierzą się najmłodsi mieszkańcy Mazowsza w X edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez samorząd Mazowsza. Przelane na papier proekologiczne pomysły można przesłać do końca kwietnia. Na najbardziej kreatywnych przedszkolaków czekają ciekawe nagrody.

 • Czadowe Warsztaty Wielkanocne

Czadowe Warsztaty Wielkanocne

W ruch poszły farby, pędzelki, nożyczki i kleje. W Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odbywały się warsztaty wielkanocne. Ruszyło ozdabianie jajek. To, w jaki sposób, jajka zostały udekorowane zależało tylko od wyobraźni uczestników.

 • Warsztaty wielkanocne

Warsztaty wielkanocne

Skąd wzięły się Święta Wielkanocne? Dlaczego z tej okazji przygotowywane są pisanki? Na te, oraz inne pytania będzie można znaleźć odpowiedzi podczas warsztatów wielkanocnych w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów (ul. Kościuszki 1). Zapraszamy dzieci i młodzież, które będą mogły samodzielnie wziąć udział w warsztatach. Zajęcia odbędą się 30 marca (piątek). Początek o godzinie 11.

 • Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia składają Państwu Dyrektor oraz Pracownicy Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie.

 • Zmiana godzin pracy GCI.

Zmiana godzin pracy GCI!

Gminne Centrum Informacji w dn. 29 marca br. (czwartek) nie będzie czynne w godz. 9:30-12:00 z powodów technicznych. W dniu 30 marca br. (piątek) GCI będzie czynne do godz. 13:00. Za utrudnienia przepraszamy!

 • Przedsiębiorcy z Mazowsza będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie.

Kolejne wsparcie zwrotne dla przedsiębiorców z Mazowsza

Przedsiębiorcy z Mazowsza znów będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie ich działalności. Kolejny raz zarząd województwa zdecydował o przekazaniu części środków z RPO WM na tzw. instrumenty zwrotne, czyli pożyczki i kredyty. W latach 2007-2013 powstała w tym celu Inicjatywa JEREMIE, w ramach której 1555 mazowieckich firm skorzystało z ok. 106,6 mln zł (25,2 mln euro) tego typu wsparcia. W tej perspektywie unijnej do wykorzystania będzie ok. 229 mln zł (54,07 mln euro).

 • 641 lat Mszczonowa.

641 lat Mszczonowa

641 urodziny Mszczonowa obchodzone były w niedzielę 18 marca. Głównym punktem uroczystości była Msza Święta, którą celebrował dziekan Dekanatu Mszczonów ks. prałat Tadeusz Przybylski. Msza dziękczynna odprawiona została w kościele farnym. W jej trakcie mszczonowianie modlili się także w intencji naczelnika powstańczego Mszczonowa z roku 1863 - śp. księdza proboszcza Władysława Polkowskiego. Po Mszy członkowie mszczonowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY im. 31 pSK przygotowali dla mszczonowian widowisko historyczne pt. „Pożegnanie oddziału powstańczego 1863”.

 • Pasja w Lutkówce

Pasja w Lutkówce

Już po raz szósty w Parafii w Lutkówce zorganizowane zostało widowisko pasyjne. Odbyło się ono w piątek 16 marca. Wystąpili w nim: parafianie, mszczonowscy Strzelcy i członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej STRZECY im. 31 pSK. Organizatorami wydarzenia byli: Gminne Centrum Informacji, Parafia w Lutkówce oraz Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne.

 • Inscenizacja bitwy pod Bolimowem z 1863 roku.

Inscenizacja bitwy pod Bolimowem z 1863

Ponad 150 lat po dramatycznych wydarzeniach, do których doszło pod Bolimowem (powiat skierniewicki, gmina Bolimów) członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY im. 31 pSK postanowili odworzyć tamte wydarzenia. Uwiecznił je na fotografii Marek Wardak.

 • Lepsze niż selfie

Lepsze niż selfie

Jak powstały fotografie blisko 200 lat temu? Czym jest cyjanotypia? O tym dowiedzieli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie. W piątek (16.03) w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odbyły się warsztaty „Od światła do obrazu”.

 • Warszawiacy odkrywali Mszczonów

Warszawiacy odkrywali Mszczonów

Około 40osobowa grupa seniorów z Warszawy odwiedziła w sobotę (10.03) Mszczonów. Na trasie wycieczki znalazły się m. in. Termy oraz Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej i  Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Sekrety i historię Mszczonowa przed gośćmi odkrywała Barbara Gryglewska, Radna Miasta Mszczonowa, oraz współzałożyciel Izb Pamięci.

 • Zapraszamy na inscenizację Męki Pańskiej!

Zapraszamy na inscenizację Męki Pańskiej!

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na inscenizację Męki Pańskiej w wykonaniu członków GRH z Mszczonowa. Pasja rozpocznie się 16 marca o godz. 18 w kościele w Lutkówce.

 • 641. rocznica nadania praw miejskich dla Mszczonowa!

641. rocznica nadania praw miejskich dla Mszczonowa!

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na obchody 641. rocznicy nadania praw miejskich dla Mszczonowa oraz wspomnienie księdza Władysława Polkowskiego – naczelnika miasta podczas powstania styczniowego. Uroczystości rozpoczną się 18 marca mszą świętą o godz. 17 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

 • Startupy mazowsza wystartowały.

Startupy Mazowsza wystartowały

Mazowieckie startupy, mogące pochwalić się innowacyjnymi produktami, usługami lub rozwiązaniami technologicznymi, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Startuj z Mazowsza”. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 marca. Na laureatów czeka pula nagród w wysokości 45 tysięcy złotych.

 • Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym.

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin - jest ono przyznawane na okres jednego roku z możliwością kontynuacji. Wnioski przyjmowane są do 5 kwietnia 2018 roku.

 • Polub nas facebooku

Polub nas na facebooku

Chcesz być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach, na terenie gminy Mszczonów? Wystarczy, że polubisz na facebooku stronę Merkuriusz Mszczonowski – Gminny Biuletyn Informacyjny. Codziennie dostarczymy Ci najnowsze informacje. Z nami nie przegapisz żadnego wydarzenia.

 • Nowa aplikacja do skąłdania wniosków dla rolników.

Złóż wniosek z pomocą aplikacji

Jest nowa aplikacja do składania wniosków o płatności dla rolników - eWniosekPlus. Wystarczy narysować za jej pomocą uprawy, a aplikacja sama uzupełni wniosek o powierzchnie deklarowane do płatności. Od 15 marca aplikacja będzie dostępna na stronie www.arimr.gov.pl. 
Szczegóły w załączniku.

 

 • Startuje Innowator Mazowsza

Startuje Innowator Mazowsza

Mazowieccy przedsiębiorcy i młodzi naukowcy, którzy wprowadzają lub wykorzystują w swoich firmach innowacyjne produkty i rozwiązania technologiczne, organizacyjne czy marketingowe, mogą wziąć udział w dziesiątej edycji prestiżowego konkursu „Innowator Mazowsza”. – Innowacje są kluczowe dla rozwoju nie tylko polskiej, ale też mazowieckiej gospodarki. Dlatego warto promować ciekawe, dobrze rokujące pomysły w praktycznym zastosowaniu – podkreśla marszałek Adam Struzik. Zgłoszenia będą przyjmowane do 27 kwietnia br.

 • Zmiana godzin funkcjonowania izb pamięci

Zmiana godzin funkcjonowania Izb Pamięci

Od 1 marca 2018 roku zmianie ulegają godziny funkcjonowania Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej oraz Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Zmiana godzin funkcjonowania Gminnego Centrum Informacji

Zmiana godzin funkcjonowania Gminnego Centrum Infomracji

Od 1 marca 2018 roku zmianie ulegają godziny funkcjonowania Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie.


poniedziałek - godz. 8:00-16:00
wtorek - godz. 8:00-16:00
środa - godz. 8:00-17:00
czwartek - godz. 8:00-16:00
piątek - godz. 8:00-15:00

 • MOK zaprasza na koncert

MOK zaprasza na koncert

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na koncert, który rozpocznie się w niedzielę (4.03) o godz. 14 w sali kinowej MOK. Impreza będzie podzielona na dwie części – patriotyczną oraz dla kobiet z okazji ich święta. Szczegółowy program na plakacie. Zapraszamy!

 • VII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie

VII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie

Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza na VII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie, które rozpoczną się w niedzielę (4.03) o godz. 10, na lodowisku przy Termach.

 • Warsztaty „Stare graty” w MOK

Warsztaty „Stare graty” w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich chętnych, zwłaszcza osoby uczestniczące w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, do udziału w warsztatach „Odczarujmy stare graty”.

Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z technikami dekoracyjnego odnawiania, postarzania mebli, ozdób, bibelotów.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 1 marca 2018 (czwartek) o godz. 16.30 w Pracowni Plastycznej MOK. Zapisów można również dokonywać w sekretariacie MOK.

 • PGE Dystrybucja unowocześniła obsługę numeru alarmowego 991

PGE Dystrybucja unowocześniła obsługę numeru alarmowego 991

Od kilku dni klienci PGE Dystrybucja dzwoniąc na numer alarmowy 991 są obsługiwani przez nowoczesny system, dzięki któremu zgłaszanie awarii i przerw w dostawach energii elektrycznej stało się łatwiejsze niż wcześniej. Spółka uruchomiła Telefoniczne Centrum Zgłoszeniowe, które przyjmuje i rejestruje zgłoszenia w systemie 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

 • Bezpłatne seminarium edukacyjne

Bezpłatne seminarium edukacyjne

Przyjmowane są zgłoszenia udziału w bezpłatnym seminarium edukacyjnym on-line dotyczącym raportowania niefinansowego. Gościem specjalnym seminarium będzie Wiesław Janczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów. Zgłoszenia należy wysłać na adres mailowy raportowanie.niefinansowe@mf.gov.pl. Podczas seminarium eksperci będą odpowiadać na wysłane wcześniej pytania. Seminarium odbędzie się w piątek (2.03) w godzinach 11-13. 

 • Ruszył konkurs plastyczny KRUS

Ruszył konkurs plastyczny KRUS

Już po raz ósmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY”. Prace należy przesyłać, za pośrednictwem szkół do 6 kwietnia. Regulamin konkursu pod linkiem poniżej.

 • Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2018 roku

Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2018 roku

Główny Urząd Statystyczny przedstawia kalendarium badań statystycznych, które będą wykonywane za pośrednictwem ankieterów w 2018 roku.

 • 5 mln zł na drogę od marszałka województwa

5 mln zł na drogę od marszałka województwa

W poniedziałek, 12 lutego, w sali obrad mszczonowskiego ratusza podpisana została umowa na dofinansowanie budowy nowej drogi. Połączy ona trasę powiatową nr 4715W Olszówka – Mszczonów z drogą krajową nr 50 Sochaczew – Grójec. Podczas podpisywania umowy obecni byli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka, Burmistrz Gminy Mszczonów Józef Grzegorz Kurek, Burmistrz Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński, Zastępca Wójta Gminy Jaktorów Zbigniew Guzewski oraz skarbnicy wymienionych jednostek samorządu terytorialnego.

 • Rozwój, nauka i zabawa

O przedszkolnym projekcie „Zabawa uczy i doskonali” z Ewą Osińską, wicedyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1, rozmawia Dagmara Bednarek. 

 • Podróż przez historię pieniądza

Podróż przez historię pieniądza

W środę, 7 lutego, w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, młodzi uczniowie mogli się wybrać w niezwykłą podróż. Prowadziła ona poprzez historię pieniądza a przewodniczką wyprawy była Aleksandra Kacprzak z Gminnego Centrum Informacji.

 • Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT. Ministerstwo Finansów udostępniło darmową aplikację do tworzenia i wysyłki pliku – e-mikrofirma. Mikroprzedsiębiorcy pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) za styczeń 2018 r. muszą złożyć do 26 lutego tego roku.

 • Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

W walentynki Panie mają okazję do zadbania o swoje zdrowie. W środę (14.02) w Przychodni Medycyny Rodzinnej (ul. Maklakiewicza 3) odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. Skorzystać z nich mogą kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały bezpłatnego badania. Szczegóły związane z zapisami oraz godzinami badań na plakacie. Zachęcamy do profilaktyki.

 • Koncert walentynkowy w MOK

Koncert walentynkowy w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na  koncert „Zakochani są wśród nas” z Grupą Wokalną „Voice” - 13 lutego, godz. 18:00, sala kinowa MOK, wstęp wolny.

 • Mieszkańcy – oznakujcie Wasze posesje!

Mieszkańcy – oznakujcie Wasze posesje!

Mieszkańcy miasta i gminy Mszczonów oznakujcie Wasze posesje! Brak tabliczki, to utrudniony dojazd pogotowia, straży pożarnej i policji oraz ryzyko mandatu do 250 zł.

 • Zajęcia z duetem animacyjnym Małpie Figle

Zajęcia z duetem animacyjnym Małpie Figle

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z duetem animacyjnym Małpie Figle zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat na spotkanie z książką „Galeria dzikich zwierząt. Północ”. Zajęcia odbędą się 10 lutego w godz. 12:30-13:30. Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

 • Spotkanie o bezpieczeństwie dla seniorów

Spotkanie o bezpieczeństwie dla seniorów

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie „Senior wie!”, które rozpocznie się 8 lutego o godz. 11:00 w jej mszczonowskiej siedzibie. O zagadnieniach bezpieczeństwa opowiadać będzie dzielnicowy miasta, st. asp. Sławomir Zieliński.

 • Spotkanie autorskie w Bibliotece!

Spotkanie autorskie w Bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Moniką Sawicką, która poprowadzi warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej. Zajęcia rozpoczną się 13 lutego o godz. 9 w siedzibie MBP.

 • Zapraszamy na bezpłatną mammografię!

Zapraszamy na bezpłatną mammografię!

W dniu 9 lutego przy NZOZ Przychodni Medycyny Rodzinnej (Mszczonów, ul. Maklakiewicza 3) odbędą się bezpłatne badania mammograficzne, refundowane przez NFZ. Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat.

 • Zapraszamy na spotkanie autorskie!

Zapraszamy na spotkanie autorskie!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską w dniu 6 lutego o godz. 17:00 w jej mszczonowskiej siedzibie.

 • Ferie w mieście nie muszą być nudne

Ferie w mieście nie muszą być nudne

Ferie zimowe, to niewątpliwie czas zasłużonego odpoczynku od szkoły. Nie wszyscy jednak spędzają te dni na śnieżnych szaleństwach w górach. Dla tych, którzy z różnych powodów musieli pozostać w domach, gminne instytucje przygotowały w tym roku wiele atrakcji.

 • Mszczonów w czasach powstania

Mszczonów w czasach powstania

Dokładnie 22 stycznia 1863 r. rozpoczął się jeden z najbardziej znanych zrywów narodowowyzwoleńczych – Powstanie Styczniowe. W tym roku przypada 155. rocznica tego wydarzenia, więc z tej okazji przypominamy powstańczą historię Mszczonowa.

 • Niezwykły finał niezwykłej Orkiestry

Niezwykły finał niezwykłej Orkiestry

W drugą niedzielę stycznia już po raz dwudziesty szósty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału na wszystkich darczyńców czekały aż dwa dni wyśmienitej zabawy.

 • Lubię wracać do Mszczonowa.

Lubię wracać do Mszczonowa

Sylwester Maciejewski to jeden z wielu znanych mszczonowian. Aktor zagrał w wielu kultowych już dziś filmach „Rozmowy, kontrolowane”, „Pieniądze to nie wszystko” czy serialu „Ranczo”. Z aktorem rozmawiamy o jego wspomnieniach związanych z Mszczonowem, karierze aktorskiej i świętach.

 • Ferie z mszczonowskimi izbami pamięci

Ferie z mszczonowskimi izbami pamięci

Zabawę z historią podczas ferii proponuje Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej oraz Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Odbędą się warsztaty Historia Symbolami Malowana, oparte na grze „Znaj Znak”. Na uczestników czekać będą słodkie nagrody. 
Będą też opowieści jak przez laty spędzano, długie, zimowe wieczory. Można będzie poznać mszczonowskie legendy w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów przy ciepłej herbacie oraz ciasteczkach. Na każdego uczestnika będzie czekał „Tomik mszczonowskich legend i baśni”.

 

 • Muzyczne wspomnienie Bożego Narodzenia

Muzyczne wspomnienie Bożego Narodzenia

W święto Trzech Króli kościół pw. św. Jana Chrzciciela rozbrzmiewał bożonarodzeniową muzyką. Jej wykonawcami byli uczestnicy zajęć umuzykalniających, które Gminne Centrum Informacji prowadzi w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Na scenie pojawił się także gość specjalny – Sylwester Maciejewski.

 • Ostatnie pożegnanie śp. Ryszarda Szymczaka

Ostatnie pożegnanie śp. Ryszarda Szymczaka odbędzie się 11 stycznia 2018 roku

Msza Święta żałobna w kościele parafialnym w Lutkówce rozpocznie się o godzinie 14:00.
Śp. Ryszard Szymczak zmarł w dniu 31 grudnia 2017 roku w wieku 69 lat.

 • Uwaga kierowcy aut ciężarowych!

Uwaga kierowcy aut ciężarowych!

W związku z licznymi przypadkami mylenia trasy dojazdu do ulicy Wiejskiej w Mszczonowie podpowiadamy właściwą lokalizację.

Prosimy o jej rozpowszechnianie.

 • Zapraszamy na Koncert Świąteczny!

Zapraszamy na Koncert Świąteczny!

Gminne Centrum Informacji zaprasza na Koncert Świąteczny - 6 stycznia 2018 r. godz. 18:00 Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie
Gość specjalny: aktor Sylwester Maciejewski
Najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne  wykonają uczniowie zajęć umuzykalniających prowadzonych  w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Zapraszamy na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Zapraszamy na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Serdecznie zapraszamy na mszczonowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniach 13-14 stycznia 2018 r. Szczegółowy program atrakcji na plakacie.

 • Poczta Polska szuka chętnych do otwarcia Agencji Pocztowej w Mszczonowie

Poczta Polska szuka chętnych do otwarcia Agencji Pocztowej w Mszczonowie

Poczta Polska poszukuje chętnych, którzy w ramach własnej działalności gospodarczej poprowadzą Agencję Pocztową w Mszczonowie. Poczta zapewnia: szkolenie, stałe wynagrodzenie, a przy wyższych obrotach – atrakcyjną prowizję.

Sprawdz serwis - linki

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

29156

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów

pokaż na mapie
Centrala tel.: +48 46 857 30 71

fax: 46 857 11 99

e-mail: gci@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 08.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - GCI Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.