Kontakt

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 857 30 71
e-mail: gci@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2022

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • E-recepty – od stycznia 2020 roku

E-recepty – od stycznia 2020 roku

Już od 1 stycznia 2020 r. każda apteka będzie miała obowiązek realizowania elektronicznych recept. Ich wprowadzenie to zwieńczenie etapu elektronizacji polskiej służby zdrowia.

 • Koncert Świąteczny

Koncert Świąteczny

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na Koncert Świąteczny w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie, który rozpocznie się 6 stycznia 2020 r. (poniedziałek) po mszy św. o godz. 17:00.

 • Sylwestrowe godziny pracy GCI

Sylwestrowe godziny pracy GCI

Informujemy, że w dn. 31 grudnia (wtorek) 2019 r. GCI będzie czynne w godz. 8:00-13:00. Za utrudnienia przepraszamy!

 • Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

 • Godziny pracy GCI

Godziny pracy GCI

W dniu 24 grudnia (wtorek) Gminne Centrum Informacji będzie czynne do godz. 12:00. Za utrudnienia przepraszamy!

 • GCI

Zmiana godzin pracy

Informujemy, że w piątek (13.12) Gminne Centrum Informacji będzie czynne do godziny 13. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Kalendarze na 2020 rok

Kalendarze na 2020 rok

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców gminy Mszczonów po kalendarze ścienne na 2020 rok, które będzie można odbierać od poniedziałku, 16 grudnia, w Urzędzie Miejskim, Gminnym Centrum Informacji oraz na Termach.

 • Minęło 120 lat od narodzin Jana Adama Maklakiewicza.

Minęło 120 lat od narodzin Jana Adama Maklakiewicza

Mszczonów zawsze pamięta o ludziach, którzy tworzyli jego historię. Wyrazem szacunku dla przeszłości była uroczystość, która odbyła się 24 listopada w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. W sobotnie popołudnie Gminne Centrum Informacji zaprosiło mieszkańców na Koncert Jubileuszowy z okazji 120-lecia narodzin Jana Adama Maklakiewicza, które przypadało dokładnie w tym dniu.

 • Konkurs „Co wiesz o Janie Adamie Maklakiewiczu?”

Konkurs „Co wiesz o Janie Adamie Maklakiewiczu?”

Z okazji przypadającej 24 listopada 2019 r. 120. rocznicy narodzin Jana Adama Maklakiewicza Gmina Mszczonów/Gminne Centrum Informacji zapraszają do udziału w konkursie „Co wiesz o Janie Adamie Maklakiewiczu?”.

 • Koncert Jubileuszowy.

Koncert Jubileuszowy

W tym roku obchodzimy 120 rocznicę urodzin Jana Adama Maklakiewicza. Z tej okazji, 24 listopada odbędzie się Koncert Jubileuszowy. Zapraszamy do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury na godzinę 16.30.

 • Tańsze wyroby medyczne dla kombatantów i osób represjonowanych.

Tańsze wyroby medyczne dla kombatantów i osób represjonowanych

Program jest skierowany do kombatantów, ofiar represji, osób deportowanych do pracy przymusowej oraz osadzonych w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, żołnierzy zastępczej służby wojskowej przymusowo zatrudnianych w kopalniach węgla, kamieniołomach, zakładach rud uranu i batalionach budowlanych, cywilnych niewidomych ofiar działań wojennych.

 • Sieć światłowodowa.

Światłowód dotarł do szkół

Wszystkie szkoły na terenie gminy Mszczonów zostały już podłączone od sieci światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Do końca 2020 roku przyłączonych ma zostać ponad 800 gospodarstw ujętych w projekcie.

 • Spotkania z mieszkańcami

Spotkania z mieszkańcami

Burmistrz Mszczonowa i Radni Rady Miejskiej w Mszczonowie zapraszają mieszkańców miasta i gminy Mszczonów na cykl spotkań, które odbędą się:

 • Nieodpłatna pomoc prawna.

Nieodpłatna pomoc prawna

Od 1 stycznia 2019 r. do uzyskania pomocy prawnej uprawniona jest każda osoba fizyczna, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej i która złoży stosowne oświadczenie. Kobietom w ciąży udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się poza kolejnością.

 • Dni Kariery - Park of Poland.

Rekrutacja w Park of Poland

Park of Poland w dniach 15-16 listopada organizuje Dni Kariery. To okazja do zapoznania się z ofertami pracy w parku wodnym Suntago. Zainteresowanych zapraszamy do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury w godzinach 10-15.

 • Apel strażaków i kominiarzy.

Apel strażaków i kominiarzy

Ruszył sezon grzewczy co widać nie tylko po rosnącej liczbie dymiących kominów ale również liczbie pożarów. Niestety często ich przyczyną jest nieszczelność przewodu kominowego lub zapalenie się nagromadzonej w nich sadzy.

Wyrazy głębokiego współczucia

oraz otuchy i wsparcia

w tych najtrudniejszych chwilach

 

Annie Łojszczyk


z powodu śmierci

TATY

składają

Dyrektor Gminnego Centrum Informacji Magdalena Podsiadły

wraz z pracownikami

 • Bezpłatne szkolenia komputerowe

Bezpłatne szkolenia komputerowe

Gminne Centrum Informacji zaprasza na bezpłatne kursy komputerowe: „Moje finanse” w dniach 18, 21 i  23 października w godz. 16:30-20:30 oraz „Działam w sieciach społecznościowych” w dniach 11, 14 i 16 października w godz. 16:30-20:30. Szczegółowe informacje na stronie internetowej oraz w siedzibie GCI.

 • Konsultacje mazowieckiego budżetu obywatelskiego.

Ruszają konsultacje społeczne mazowieckiego budżetu obywatelskiego

Praca przy Mazowieckim Budżecie Obywatelskim nabiera tempa. Już od czwartku ruszają konsultacje społeczne. Mieszkańcy Mazowsza będą mieli miesiąc na zgłaszanie swoich uwag do projektu uchwały. Nabór pomysłów do Mazowieckiego Budżetu Obywatelskiego ruszy w pierwszym kwartale 2020 r. Pula środków przeznaczona na zgłaszane przez mieszkańców projekty to aż 25 mln zł.

 • Moje finanse.
 • TVP2 w Mszczonowie.

O mszczonowskich Żydach w TVP 2

„Cadyk z Mszczonowa” taki tytuł nosi program, do którego zdjęcia powstały dziś w Mszczonowie. Nasze miasto odwiedziła ekipa filmowa TVP z Łodzi. O historii mszczonowskich Żydów opowiadały Barbara Gryglewska, przewodnicząca komisji oświaty i współtwórczyni izb pamięci oraz Dagmara Bednarek, specjalista ds. promocji i zarządzania informacją z Gminnego Centrum Informacji.

 • 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 1939 roku… Dzień, w którym niebo pękło a polska ziemia została zalana krwią. Dzień, w którym hitlerowscy najeźdźcy bezprawnie naruszyli granicę państwa, które wciąż odbudowywało się po latach niewoli…

 • Zapraszamy na bezpłatne szkolenie komputerowe do GCI

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie komputerowe do GCI

Zapraszamy do zapisu na BEZPŁATNE szkolenie komputerowe: grupa 12-osobowa, szkolenie 3-dniowe po 4 godziny, w czasie kursu zapewniamy smaczną przekąskę dla uczestników.

Działam w sieciach społecznościowych

w dniach 6 września (godz. 15:00-19:00), 7 września (godz. 9:00-13:00) i 13 września (godz. 15:00-19:00)

„Działam w sieciach społecznościowych”, to szkolenie dotyczące korzystania z mediów społecznościowych: Facebooka, Twittera czy Instagrama. Podczas zajęć uczestnicy poznają także tajniki komunikacji mailowej.

 • „Muzyczny Mszczonów” z grantem LGD

„Muzyczny Mszczonów” z grantem LGD

Gminne Centrum Informacji rozpoczęło realizację projektu upamiętniającego, przypadającą w tym roku, 120. rocznicę narodzin Jana Adama Maklakiewicza. Pierwsze zajęcia, promujące artystyczne tradycje zapoczątkowane przez słynny ród, odbyły się 22 sierpnia w kamienicy dawniej należącej do rodziny artystów.

 • Działaj lokalnie.

Dofinansowania czekają

Nawet 15 tysięcy złotych można otrzymać w ramach dofinansowania programu „Działaj Lokalnie”. Starać się o nie mogą stowarzyszenia oraz fundacje, z miejscowości do 50 tys. mieszkańców, działające na obszarze od czterech gmin do kilku powiatów.

 • "Owocowe święto" w Lutkówce.

„Owocowe święto” w Lutkówce

W sobotę (18.09) zapraszamy do Lutkówki. Tego dnia odbędzie się doroczny odpust św. Rocha. Hasłem przewodnim będzie „Owocowe święto”. W programie między innymi koncerty, występy dla dzieci, zawody i konkursu. Szczegóły na plakacie. Uroczystość rozpocznie msza święta o godzinie 12.

 • Rusza nabór wniosków w konkursie Innowator Mazowsza.

Rusza nabór w konkursie Innowator Mazowsza

Jeśli prowadzisz biznes, który wspiera innowacje w rozwoju gospodarczym województwa mazowieckiego lub jesteś naukowcem, którego praca doktorska podejmuje tematykę innowacji to koniecznie zgłoś swój udział do Innowatora Mazowsza!

 • Wolontariusze z Mazowsza poszukiwani.

Wolontariusze z Mazowsza pokażcie się!

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie organizuje kolejną edycję konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Ma on za zadanie wyróżnić najlepszych wolontariuszy na Mazowszu. W tym roku termin nadsyłania zgłoszeń upływa już 20 września br.

 • W dżungli mediów społecznościowych.

W dżungli mediów społecznościowych

Za nami druga edycja kursu „Działam w sieciach społecznościowych”, który został zorganizowany w ramach projektu „Ja w internecie”. W poniedziałek, 29 lipca, odbyły się ostatnie, czterogodzinne zajęcia. Łącznie, kilkunastoosobowa grupa uczestników spędziła przed monitorami komputerów dwanaście godzin.

 • Młodzi pokazali, że PAMIĘTAJĄ!

Młodzi pokazali, że PAMIĘTAJĄ!

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, to dzień, który był niezwykle ważny dla bardzo wielu Polaków. 1 sierpnia, dokładnie o godz. 17, w większości kraju na minutę zatrzymał się czas. Tak naprawdę, to wręcz się cofnął, bo ludzie, którzy postanowili w ten sposób oddać cześć Powstańcom, myślami przenieśli się do roku 1944.

 • Piknik dla organizacji pozarządowych

Piknik dla organizacji pozarządowych

Zapraszamy na piknik dla organizacji pozarządowych, który będzie zorganizowany w ramach projektu „Drogowskazy aktywności obywatelskiej na Ziemi Chełmońskiego”. Zachęcamy organizacje do prezentacji swojej działalności podczas imprezy.

 • Godzina „W”

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

PAMIĘTAJMY! Dziś o godz. 17:00 zatrzymajmy się na chwilę i uczcijmy pamięć Powstańców Warszawskich…

 • Punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”

Punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”

W Urzędzie Miejskim w Mszczonowie rozpoczął funkcjonowanie Punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”. W celu skorzystania z doradztwa należy się umówić na konkretną godzinę – osobiście lub telefonicznie pod numerem 46 858 28 34.

 • Zapraszamy do udziału w projekcie

Zapraszamy do udziału w projekcie

Projekt "Teatr Zaangażowany w trosce o klimat" powstał z myślą o lokalnych animatorach, instruktorach, pedagogach i liderach pracujących twórczo z grupami na obszarze LGD Ziemia Chełmońskiego (gminy: Baranów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Mszczonów, Nowa Sucha, Radziejowice, Sochaczew, Teresin, Żabia Wola, Rybno).

 • Internetowe finanse bez tajemnic

Internetowe finanse bez tajemnic

Dwunastka, to liczba idealnie podsumowująca szkolenie „Moje finanse”, które zakończyło się 25 lipca w Gminnym Centrum Informacji. Dokładnie tyle osób rozpoczęło i skończyło naukę; tyle godzin trwała także ich edukacja.

 • "Muzyczny Mszczonów"

Zajęcia „Muzyczny Mszczonów” w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na wakacyjne zajęcia „Muzyczny Mszczonów” do Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Terminy zajęć: 22 sierpnia 2019 r. godz. 10:00-13:00 Gitara, wiolonczela, perkusja, marakasy, cymbałki i tamburyn;  27 sierpnia 2019 r. godz. 10:00-13:00 Keyboard, pianino i akordeon; 29 sierpnia 2019 r. godz. 10:00-13:00 Harmonijka, klarnet, puzon, flet i saksofon. 

 • Powstanie punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”

Punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze” w Urzędzie Miejskim

Zainteresowanie programem „Czyste powietrze” przerosło oczekiwania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  W celu usprawnienia działania programu uruchomione zostaną punkty konsultacyjne w miastach i gminach w całym kraju. Jeden z nich powstał w mszczonowskim Urzędzie Miejskim.

 • Zapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe do GCI

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe do GCI

Zapraszamy do zapisu na BEZPŁATNE szkolenia komputerowe od lipca do października 2019: grupy 12-osobowe, szkolenia 3-dniowe po 4 godziny, szkolenia 2-dniowe po 6 godzin, w czasie szkolenia zapewniamy smaczną przekąskę dla uczestników.

 • Ja w Internecie.

Co tweetują o Instagramie na Facebooku

Rusza kolejny cykl szkoleń w ramach projektu „Ja w Internecie”. Tym razem uczestnicy poznają sieci społecznościowe. Dowiedzą się co je łączy, różni i jak w efektywny sposób z nich korzystać. Zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakacie.

 • Ćwiczenia strzeleckie.

Ćwiczenia strzeleckie

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w sobotę (13.07) organizuje działania strzeleckie na strzelnicy w Markowie – Świnicach, w godzinach od 10.00 do 17.00. W strzelaniu wezmą udział wyłącznie członkowie MSH.

 • Bezpieczne żniwa.

Apel prezes KRUS do rolników

Rozpoczęły się żniwa - okres wieńczący trud, który rolnicy codziennie wkładają w uprawianie i pielęgnowanie ziemi. To czas wytężonej pracy i ogromnego wysiłku mieszkańców wsi. Towarzyszy temu zmęczenie i pośpiech, a praca w gospodarstwach rolnych wykonywana jest często w zmiennych warunkach atmosferycznych...

 • Bezpieczne wakacje.

Jak zaplanować bezpieczne wakacje

Wakacje już się rozpoczęły, a wraz z nimi upragniony wypoczynek. Warto go dobrze zaplanować i sprawdzić kilka rzeczy. Oczywiście nie sposób wszystkiego przewidzieć. Zanim jednak wyruszymy w wymarzoną podróż, warto zastanowić się nie tylko nad wyborem kierunku podróży i oferty, ale przede wszystkim należy pamiętać o sprawdzeniu organizatora wycieczki.

 • Konkurs "Na wsi najlepiej".

Rusza konkurs „Na wsi najlepiej”

Rozpoczyna się konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej, który ma wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, a wyłonieni laureaci oraz zgłoszone kandydatury jasno wskazały, że w polskiej wsi tkwi szeroki potencjał turystyczny.

 • "Polski Producent Żywności" - konkurs.

„Polski Producent Żywności” - konkurs

Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z Poznania, organizator inicjatywy, zaprasza do wzięcia udziału w dwudziestej trzeciej edycji Inicjatywy Pozytywistycznej „Polski Producent Żywności”.

 • Ja w Internecie - sieci społecznościowe.

Jak efektywnie korzystać z Internetu

Internet to nie tylko rozrywka. Na co należy uważać korzystając z sieci społecznościowych? Skąd w Internecie leganie można pobrać muzykę, zdjęcia lub książki? W jaki sposób założyć firmę przez Internet? Jak korzystać z bankowości elektronicznej? Tego, oraz wielu innych rzeczy nauczą się uczestnicy szkoleń. Zapisy już trwają. Szczegóły na plakatach. Więcej o projekcie pod linkiem https://www.gci.mszczonow.pl/2009,ja-w-internecie.html

 • Zespół pałacowo-parkowy Centrlanego Ośrodka Szkoleniowego ZUS w Osuchowie.

Park w Osuchowie otwarty dla zwiedzających

Wzorem ubiegłym lat Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnia dla zwiedzających zespół pałacowo-parkowy w Osuchowie. - Park Centralnego Ośrodka Szkoleniowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Osuchowie jest otwarty dla zwiedzających w każdą niedzielę miesiąca lipca i sierpnia w godzinach 11:00 – 21:00 – informuje  Magdalena Wieteska, naczelnik wydziału ZUS w Osuchowie.

 • Kompleks sportowy.

Można grać

Oddany niedawno do użytku kompleks sportowy przy Liceum Ogólnokształcącym w Mszczonowie jest już dostępny dla mieszkańców. Z boisk można korzystać przez siedem dni w tygodniu, podobnie jak z orlika w Mszczonowie. Nad bezpieczeństwem czuwa personel Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie. Zapraszamy.

 • Wspracie in vitro.

Mazowsze wspiera in vitro

Samorząd Mazowsza zamierza przeznaczyć  6,6 miliona złotych na wsparcie programu polityki zdrowotnej dotyczącego leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa mazowieckiego. Ta kwota pozwoli na przeprowadzenie blisko 1100 procedur zapłodnienia pozaustrojowego (tj. obejmą one ok. 366 par z województwa mazowieckiego przy założeniu, że jedna para skorzysta z trzech procedur) oraz 20 procedur mrożenia komórek jajowych przed leczeniem gonadotoksycznym.

 • "Ja w Internecie" - Moje finanse.

"Ja w Internecie" - Moje Finanse

Rusza nabór na bezpłatne szkolenie w ramach projektu „Ja w Internecie”. Uczestnicy mogą zgłaszać się do 10 lipca. Szczegóły na plakacie.

 • Drogowskazy Aktywności Obywatelskiej.

Drogowskazy Aktywności Obywatelskiej

Ruszyły „Drogowskazy Aktywności Obywatelskiej na Ziemie Chełmońskiego”. LGD zaprasza do współpracy koła gospodyń wiejskich grypy nieformalne oraz osoby fizyczne. Więcej o projekcie na plakacie praz stronie www.ziemiachelmonskiego.pl.

 • Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Zwolnienia z podatku dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy publicznej dystrybuowanej przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Oznacza to, że inwestor, mikro, mały lub średni przedsiębiorca, zarówno polski, jak zagraniczny może skorzystać ze zwolnienia podatkowego dla nowej inwestycji.

 • Ja w Internecie.

Ja w Internecie

Gmina Mszczonów otrzymała grant w wysokości 67 200 zł na realizację projektu pn. „Ja w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie kompetencji cyfrowych”.  Dofinansowanie w ramach projektu wynosi 100% i pochodzi z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

 • Krócej przez upał.

Zmiana godzin pracy

Starostwo Powiatowe w Żyrardowie zmienia godziny pracy ze względu na upał.

 • Ostrzeżenie przed upałami.

Ostrzeżenie przed upałem

IMGW wydał ostrzeżenie przed upałem dla powiatu żyrardowskiego. Temperatura maksymalna we wtorek od 29°C do 31°C, w środę od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 13 (25.06) do godziny 20 (26.06).

 • Sieć światłowodowa.

Bezpłatne podłączenie do sieci światłowodowej!

Firma Orange Polska rozpoczęła budowę sieci światłowodowej dofinansowanej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Światłowody będą doprowadzone do granic działek w przypadku domów oraz do części wspólnej w przypadku zabudowy wielorodzinnej.

 • "Pociąg Słoneczny"

„Pociąg Słoneczny” zaczyna swój bieg

„Pociąg „Słoneczny” to wakacyjne połączenie stolicy z Trójmiastem i Ustką. W tym roku „Słoneczny” będzie kursował codziennie od 20 czerwca do 1 września. Z Warszawy do Trójmiasta dojedzie w 3 h 12 min, do Ustki w 5 h 36 min. Szczegółowy rozkład jazdy pociągu „Słoneczny” dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.

 • VI Festiwal Świętojański.

W świecie Jana Adama Maklakiewicza

Pięć godzin świetnej zabawy, szósta edycja imprezy i 120 lat mijające od narodzin Jana Adama Maklakiewicza. W tle muzyka, rewia i historyczna ścieżka pachnąca ziołami i brzmiąca muzyką kataryniarza. Właśnie tak najkrócej można by opisać świat, do którego Gminne Centrum Informacji przeniosło uczestników Festiwalu Świętojańskiego zorganizowanego 16 czerwca w jednym z mszczonowskich parków.

 • Zmiany godzin pracy starostwa.

Starsotwo krócej przez upał

W związku z falą upałów informujemy, że w dniach 11 - 14 czerwca Starostwo Powiatowe w Żyrardowie będzie czynne do godziny 14.

Za utrudnienia przepraszamy.

 • Festiwal Świętojański.

VI Festiwal Świętojański

Gminne Centrum Informacji zaprasza na VI Festiwal Świętojański16 czerwca 2019 r. w godz. 17:00-22:00, Park przy ul. Sienkiewicza w Mszczonowie.

 • Badania statystyczne z zakresu rolnictwa.

Ruszają badania statystyczne w rolnictwie

Od 1 czerwca do 10 lipca 2019 r. na terenie całej Polski zostaną przeprowadzone badania statystyczne z zakresu rolnictwa.

 • Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej.

Nabór w konkursie fotografii kulinarnej wydłużony

Czy uwielbiacie uwieczniać na zdjęciach smakowitość dań? Czy zwracacie uwagę na logotypy umieszczone na etykietach produktów? A może jesteście pasjonatami kuchni regionalnej? Dla takich jak wy właśnie ruszył Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej. Termin nadsyłania prac wydłużono do 7.06. Więcej o konkursie pod linkiem  https://www.mazovia.pl/konkursy--szkolenia/inne/art,154,nabor-do-mazowieckiego-konkursu-fotografii-kulinarnej-wydluzony-do-7-czerwca-br-.html

 • Zlot Pojazdów Zabytkowych.

VI Zlot Pojazdów Zabytkowych

Po raz szósty do Mszczonowa przyjadą motoryzacyjne perełki na Zlot Pojazdów Zabytkowych. Na uczestników oraz gości czekają konkursy i przede wszystkim mnóstwo ciekawostek zarówno na czterech jak i dwóch kółkach. Początek zlotu o godzinie 10 przy skwerze na ulicy Sienkiewicza. Szczegóły na plakacie.

 • XXIII Jarmark Mszczonowski.

XXIII Jarmark Mszczonowski

„Witek Muzyk Ulicy” oraz „Top Girls” będą gwiazdami tegorocznego Jarmarku Mszczonowskiego. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz rewii w wykonaniu dzieci i młodzieży działających w MOK. Jarmark rozpocznie się na sportowo już o godzinie 10 odbędą się IV Mistrzostwa Miasta i Gminy Mszczonów w piłce ręcznej. Jarmark odbędzie się w niedzielę (8.06). Szczegóły na plakacie.

 • Dzień Dziecka z MOK.

Dzień Dziecka z MOK

Zabawy i konkursy dla dzieci, teatr baniek mydlanych czy malowanie twarzy. Liczba atrakcji podczas Pikniku z okazji Dnia Dziecka jest długa. Kto chce z nich korzystać powinien zarezerwować sobie popołudnie 1 czerwca. Początek zabawy o godzinie 16 na skwerze przy ul. Sienkiewicza. Organizatorem pikniku jest Mszczonowski Ośrodek Kultury.

 • Ćwiczenai na Mazowszu.

Ćwiczenia sił zbrojnych - syreny alarmowe na Mazowszu

W najbliższy wtorek 28 maja br. między godziną 08.00 a 18.00 na terenie województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Włączenie syren na terenie powiatu i gminy zależy od scenariusza i przebiegu ćwiczenia. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE/SAREX-19.

 • Konkurs fotograficzny "Mazowsze bliskie sercu".

Konkurs dla amatorów fotografii

„Serdeczne Mazowsze” – pod takim hasłem ruszyła właśnie XIV edycja konkursu fotograficznego organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. To duża szansa dla fotografów amatorów. Do wygrania są bowiem warsztaty fotograficzne pod okiem specjalistów z ASP – w pierwszym etapie oraz karty podarunkowe na zakup sprzętu fotograficznego w drugim. Prace można nadsyłać do 14 czerwca br.

 • Piknik z okazji Dnia Dziecka.

Piknik z okazji Dnia Dziecka

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie zaprasza na imprezę z okazji Dnia Dziecka. W programie, między innymi: przeciąganie liny, fotobudka, zabawy i konkursy z nagrodami. Piknik odbędzie się 2 czerwca na skwerze i placu zabaw przy ul. Północnej. Początek o godzinie 13.

 • Ostrzeżenie meteo.

Burze, ulewy i grad

Do godziny 21, we wtorek (21.05) mogą potrwać burze z gradem i silnymi porywami wiatru na terenie powiatu żyrardowskiego. IMGW szanse na wystąpienie takich zjawisk szacuje na 80 procent. Opady mogą wynieść do 20 mm a lokalnie nawet 30 mm na metr kwadratowy. Porywy wiatru mogą sięgać 65 km na godzinę.

 • Konkurs fotograficzny "Polska smakuje".

Konkurs Fotograficzny „Polska smakuje”

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz drugi organizuje ogólnopolski konkurs fotograficzny. Celem Konkursu „Polska smakuje” jest promowanie produktów rolnych i żywnościowych, w tym szczególnie ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich.

 • Noc Muzeów w Mszczonowie.

Muzyczna Noc Muzeów 2019 w Mszczonowie

Tegoroczna, szesnasta już edycja Nocy Muzeów, odbyła się w sobotę, 18 maja. Tradycyjnie już do ogólnopolskiej akcji przyłączyło się Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie, które prowadzi dwie lokalne izby pamięci.

 • Noc Muzeów w Mszczonowie.

Noc Muzeów w Mszczonowie

Dron, głośnik bezprzewodowy czy lodówka USB – to niektóre z nagród, które można wygrać podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Mszczonowie. Zapraszamy do zabawy. Start w sobotę (18.05) w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Szczegóły na plakacie.

 • Wyróżnienie marszałka dla wina z Dwórzna.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Wino z czarnej porzeczki Winnicy Dwórzno, z terenu gminy Mszczonów znalazło się wśród wyróżnionych produktów w XII edycji konkursu Laur Marszałka. Do konkursu zgłoszono 150 produktów z terenu Mazowsza. Jury wybrało 24 najlepsze, z których osiem otrzymało wyróżnienia.

 • Tydzień Bibliotek.

Tydzień Bibliotek w Mszczonowie

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie. W ramach Tygodnia Bibliotek odbywają się spotkania autorskie i warsztaty. Wydarzenia potrwają do 15.05. Szczegóły na plakacie.
 • Rajd rowerowy - Śladami Chełmońskiego.

Rowerami w ślad za Chełmońskim

Śladami Chełmońskiego – pod taką nazwą, po raz kolejny odbędzie się rajd rowerowy, którego organizatorem są Termy Mszczonów. Start w niedzielę (19.05) o godzinie 8.30. Na uczestników czeka około 50kilometrowa trasa. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Karta zgłoszenia oraz regulamin w załączonych plikach

 • Święto Konstytucji 3 Maja.

Święto Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy na Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Początek uroczystości o godzinie 9.30 na Pl. Piłsudskiego. Szczegóły na plakacie.

 • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Do KRUSu nie w czwartek

Dnia 2 maja 2019 r. (czwartek) PT KRUS w Żyrardowie będzie nieczynna. Placówka będzie otwarta w dniu 11 maja 2019r. (sobota).

 • Gminne Centrum Informacji.

Informacja

Informujemy, że w dniu 2.05.2019 roku Gminne Centrum Informacji będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Motylki w GCI.

Motylki „przyfrunęły” do GCI

W środę, 17 kwietnia, do Gminnego Centrum Informacji „przyfrunęły” Motylki. Oczywiście, nie takie prawdziwe, ale przedszkolaki, które są wychowankami Publicznego Przedszkola „Bajkowa Kraina”.

 • Przedszkolaki w GCI.

GCI przemieniło się w Bajkową Krainę

W środę, 10 kwietnia, siedzibę Gminnego Centrum Informacji odwiedzili niecodzienni goście. Jedna z mszczonowskich instytucji powitała bowiem w swoich progach grupę czterolatków z Publicznego Przedszkola „Bajkowa Kraina”.

 • Cyfrowa majówka.

Cyfrowa majówka – konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności

Trzydniowa majówka? Dla nas to za mało. W tym roku organizujemy majówkę, która potrwa osiem dni! Chcesz grilla? Niech będzie grill. Chcesz leżaki? Niech będą leżaki. A może kino pod chmurką? Pewnie! Ważne żebyście pamiętali też o… cyfryzacji!

 • Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych.

Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych

Ochotnicza Straż Pożarna w Zbiroży zaprasza na Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Mszczonowa – 27 kwietnia od godz. 9:00 na mszczonowskim boisku „Orlik”.

 • Startuj z Mazowsza.

„STARTUJ Z MAZOWSZA” – RUSZYŁ NABÓR DLA STARTUPÓW

Nabór dla kreatywnych i innowacyjnych przedsiębiorców z Mazowsza rozpoczęty. Samorząd województwa mazowieckiego już po raz drugi inspiruje młode firmy wspierając mazowieckie startupy. Jeśli masz ciekawe rozwiązanie technologiczne, rozwijasz swój startup i możesz pochwalić się innowacyjnymi produktami i usługami, zawalcz o nagrody finansowe o łącznej wartości 60 tys. zł. Nabór trwa do 31 maja br..

 • INFORMACJA

INFORMACJA

W dniu 18 kwietnia 2019 r. Gminne Centrum będzie czynne do godz. 14:00 a w dniu 19 kwietnia 2019 r. do godz. 12:00. Za utrudnienia przepraszamy!

 • Egzaminy odbędą się w terminie.

Światłowód będzie robiony etapami

Odbyło się spotkanie władz gminy z przedstawicielami Orange oraz firmy wykonującej sieć światłowodową na terenie gminy Mszczonów. W pierwszej kolejności do sieci podłączone zostaną szkoły na terenie gminy oraz 855 gospodarstw zgłoszonych w projekcie. Kolejni abonenci będą mogli przyłączyć się do sieci światłowodowej dopiero po jego zakończeniu.

 • Wypalanie traw.

STOP POŻAROM przeTRAW to

Około tysiąca pożarów traw dziennie. To bilans ostatnich dni w Polsce. Na terenie powiatu żyrardowskiego w ubiegłym tygodniu doszło do 39. pożarów traw i 3 pożarów młodnika. Sytuacja jest dramatyczna.

 • Stop wypalaniu traw.

STOP WYPALANIU TRAW

Wiosenne wypalanie traw to plaga, z którą strażacy w całej Polsce zmagają się od lat. Niestety pomimo licznych apeli sytuacja się powtarza każdego roku. W tym roku, na skutek wypalania traw zginęły już w kraju cztery osoby.

 • Ostrzeżenie o złej jakości powietrza.

Ostrzeżenia o złej jakości powietrza

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10. Jako główne źródła wskazuje się spalanie paliw w sektorze bytowo-gospodarczym, transport samochodowy, źródła przemysłowe. Niekorzystne warunki mogą utrzymać się do północy.

 • 5 mln zł na pracownie informatyczne i językowe.

5 mln zł na pracownie informatyczne i językowe

Rusza Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych – wnioski można składać do 30 kwietnia br. W puli jest 5 mln zł.

 • Strajk nauczycieli.

Strajk nauczycieli - komunikat

Zawiadamiamy, że jeśli w dniu 5 kwietnia br. strona rządowa i organizacje związkowe nie dojdą do porozumienia – w szkołach i placówkach przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Mszczonów z dniem 8 kwietnia 2019 r. do odwołania rozpocznie się akcja strajkowa. W tym czasie nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne.

 • Konkurs literacki.

Konkurs na opowiadanie "Stulecie polskiego kryminału"

Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Komendą Główną Policji ogłaszają konkurs literacki na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne „Stulecie polskiego kryminału”. Konkurs jest przeznaczony dla osób od 16 roku życia. Prace należy przesyłać do 15 czerwca 2019.

 • Dni Otwarte w Zespole Szkół w Mszczonowie.

Dni Otwarte Zespołu Szkół

Zespół Szkół w Mszczonowie zaprasza na Dni Otwarte.  Goście będą mogli m. in. zwiedzić szkołę oraz zapoznać się z ofertą dydaktyczną. Atrakcje będą dostępne w godzinach 9-14. Szczegóły na plakacie.

 • Spotkania w sprawie zagrożeń dopalaczami.

O narkotykach i dopalaczach

Jeden z najlepszych ekspertów w kraju w zakresie przestępczości narkotykowej odwiedzi Mszczonów. Aspirant sztabowy Robert Bretner spotka się z uczniami oraz ich rodzicami i wszystkimi chętnymi mieszkańcami Mszczonowa. Spotkaniom będą towarzyszyć indywidualne konsultacje. Podczas spotkań poruszana będzie tematyka zagrożeń młodzieży dopalaczami, narkotykami, alkoholem oraz innymi substancjami psychoaktywnymi.

 • Urząd Skarbowy pomoże w złożeniu e-PITu.

Urząd Skarbowy pomoże w złożeniu e-PITu

Przez trzy dni kwietnia (6, 8 i 15) pracownicy Urzędu Skarbowego w Żyrardowie będą pomagać w złożeniu zeznania podatkowego drogą elektroniczną.

 • KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

W okresie wakacji 2019 roku, KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy, których wypoczynek będzie połączony z programem rehabilitacji leczniczej. Dla OR KRUS   w Warszawie  przewidziane są dwa turnusy

 • Wspracie dla sołectw.

14 milionów dla sołectw

Nowe boiska, parki, place zabaw czy remonty gminnych bibliotek, a także rozwój i promocja twórczości folklorystycznej. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców mazowieckiej wsi samorząd województwa także w tym roku uruchomił program wsparcia dla sołectw. Na jego realizację przeznaczonych zostało blisko 14 mln zł. Wnioski można składać do 17 kwietnia.

 • Jarmark Wielkanocny w Żabiej Woli.

Przedsiębiorący mile widziani

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” zaprasza do udziału w Jarmarku Wielkanocnym w dniach 17-19 kwietnia w Żabiej Woli. Udział jest bezpłatny. Szczegóły na plakacie.

 • Ostrzeżenie przed silnym wiatrem.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem i burzami

Zimowa aura nie odpuszcza. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Porywy mogą sięgać 80 km/h. Możliwe są też burze.

 • Konkurs dla szkół.

Wygraj wyjazd do Brukseli!

Z problematyką ekologiczną zmierzą się uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. „Adaptacja do zmian klimatu według mnie” – to hasło nowego konkursu samorządu Mazowsza. Do wygrania m. in. wyjazd do Brukseli. Na zgłoszenia czekamy do 20 kwietnia.

 • Konkurs plastyczny dla przedszkolaków.

Konkurs ekologiczny dla przedszkolaków

„Chroń naturę – nic wielkiego zrób dla ziemi coś dobrego” – z takim hasłem zmierzą się najmłodsi mieszkańcy Mazowsza w kolejnej już edycji konkursu ekologicznego. Zadaniem małych miłośników przyrody jest wykonanie pracy plastycznej. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 kwietnia.

 • Kurs ratownika wodnego.

Kurs ratownika wodnego

Osoby zainteresowane zdobyciem uprawnień ratownika wodnego mają okazję je zdobyć. Rusza kurs. Szczegóły na plakacie.

 • Oferta pracy.

Oferta pracy

Urząd Miejski w Mszczonowie poszukuje osoby do sprzątania. Szczegóły w ogłoszeniu.

 • Ulubiona opowieść biblijna – konkurs.

Ulubiona opowieść biblijna – konkurs

Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela" i wydawnictwem Ewerro sp. z o.o. organizuje VII edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna".Prace konkursowe należy przesyłać do 30 kwietnia.

 • Spotkanie w sprawie dofinansowania.

Dofinansowania do solarów i fotowoltaiki

We wtorek (9.04) w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy PROMAG. Tematem spotkania będzie dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej oraz instalacje solarne do podgrzewania wody użytkowej. Początek spotkania o godzinie 17.

 • Badania GUS.

Jak bada GUS?

Media z terenu Mazowsza piszą o wątpliwościach mieszkańców co do danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Zapytania dotyczą przede wszystkim autentyczności badań oraz możliwości weryfikacji tożsamości ankietera. Przez kolejnym badaniem GUS wyjaśnia w jaki sposób pozyskuje dane.

 • Konferencja dla menedżerów.

Konferencja dla menedżerów

W Warszawie, w dniach 30-31.05 odbędzie się forum menedżerów ośrodków innowacji i przedsiębiorczości. To XXX doroczna konferencja Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce. Szczegóły na plakacie oraz stronie www.2019.konferencja-sooipp.pl.

 • Energetyczna 10-tka.

Energetyczna 10-tka po raz czwarty

Wielkimi krokami zbliża się IV Bieg Przełajowy DSM „Energetyczna 10-tka”. Impreza odbędzie się w sobotę (11.05). Zgłoszenia do biegu będą przyjmowane wyłącznie poprzez wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego, dostępnego na stronie http://chronotex.pl/.

 • Spotkania motywacyjne.

Zmotywuje do działania

„Jest wiele do zdobycia wybierz aktywny tryb życia!”. Pod takim hasłem w poniedziałek (25.03) w trzech Mszczonowskich szkołach odbędą się spotkania motywacyjne. Z dziećmi i młodzieżą spotka się Kacper „KACPA” Lachowicz, asystent Marcina Gortata.

 • IV Turniej Koszykówki o Puchar Dyrektora OSiR.

Powalczą pod koszem

Po raz czwarty odbędzie się Turniej Koszykówki o Puchar Dyrektora OSiR. Impreza odbędzie się z okazji 20-lecia ośrodka. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny. Mszczonów będzie reprezentował UKS Olimpijczyk 2008. Turniej odbędzie się w niedzielę (31.03). Początek o godzinie 9.30. Szczegóły na plakacie.

 • UKS Olimpijczyk zaprasza.

Szukają następców Gortata

UKS Olimpijczyk organizuje zajęcia mini koszykówki. Do udziału zaprasza dzieci szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu na hali sportowej w Mszczonowie. Chętni proszenie są o kontakt pod nr tel. 663 723 107.

 • Ostrzeżenie przed silnym wiatrem.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Podmuchy mogą sięgać 80 km/h. Szczegóły w grafice.

 • Konkurs na „Najaktywniejszą Liderkę Wiejską w województwie mazowieckim”.

Aktywne kobiety poszukiwane

Samorząd województwa mazowieckiego po raz szósty organizuje konkurs na „Najaktywniejszą Liderkę Wiejską w województwie mazowieckim”. Kandydatury można zgłaszać do 30 sierpnia br. Pula nagród w konkursie wynosi 20 tys. zł.

 • WKU.

Ruszyła wojskowa komisja kwalifikacyjna

W poniedziałek (11.03) w powiecie żyrardowskim ruszyła kwalifikacja wojskowa. Potrwa do 29 marca.

 • Konferencja dla przedsiębiorców.

O przyszłości Mazowsza w Żyrardowie

Z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika, już w najbliższy piątek, 15 marca, Żyrardów, będzie gospodarzem subregionalnej konferencji, poświęconej gromadzeniu informacji niezbędnych do aktualizacji Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza, która z kolei wyznaczać będzie priorytety w nowej perspektywie finansowej 2021 – 2027. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00, w żyrardowskiej Resursie.

 • Floriany 2019.

Strażackie Oscary

Jeszcze tylko do północy 15 marca br. ochotnicze straże pożarne mogą zgłaszać prospołeczne projekty zrealizowane w latach 2017-2018 do Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019.

 • Konkurs dla sołectw.

Ruszył konkurs dla sołectw

To już trzecia edycja konkursu na „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”. Pula nagród to 30 tys. zł. Sołectwa można zgłaszać do 2 sierpnia br.

 • Ostrzeżenie przed silnym wiatrem.

Będzie mocno wiało

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Porywy mogą sięgać 75 km/h. Wiać będzie głównie z północnego zachodu i zachodu. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 20.

 • Życzenia z okazji Dnia Kobiet.
 • W 2021 roku odbędzie się kolejny spis powszechny.

Będzie kolejny spis powszechny

Główny Urząd Statystyczny przygotowuje się do przeprowadzenia kolejnego spisu powszechnego. Ma ruszyć jesienią 2021 roku. Potrwa od początku września do końca listopada. Sprawdzony zostanie stan na 31 sierpnia 2021 roku.

 • Bezpłatna pomoc prawna.

Nieodpłatna pomoc prawna

Od 1 stycznia 2019 r. do uzyskania pomocy prawnej uprawniona jest każda osoba fizyczna, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej i która złoży stosowne oświadczenie. Wykaz punktów nieodpłatnej pomocy prawnej funkcjonujących na terenie Powiatu Żyrardowskiego na załączonej grafice.

 • Szkolenie zielarskie.

Szkolenie zielarskie

Jak wykorzystać zioła w kuchni i lecznictwie? Tajniki tej sztuki będzie zdradzał Mirosław Angielczyk, właściciel firmy zielarskiej „Dary Natury” oraz pierwszego w Polsce ziołowego, prywatnego ogrodu botanicznego. Szkolenie odbędzie się 13 kwietnia w Domu Kultury w Żabiej Woli. Zapisy przyjmowane są do 5 kwietnia. Szczegóły na plakacie.

 • Konkurs PAP.

Konkurs PAP. Pula nagród to 13 tysięcy złotych

„All you need is vote” – to hasło konkursu Polskiej Agencji Prasowej na najciekawsze prace mobilizujące do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do wygrania jest w sumie 13 tysięcy złotych.

 • Konkurs dla rolników.

Konkurs dla rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 29 marca.

 • Bezpłatna pomoc dla przedsiębiorców.

Pomogą bezpłatnie przedsiębiorcom

Uruchomiono bezpłatne usługi dla przedsiębiorców, którzy przechodzą trudności w prowadzeniu swojego biznesu lub szukają pomysłu na dalszy rozwój. Usługi świadczą doświadczeni konsultanci i mentorzy w ramach projektu Early Warning Europe, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundację Firmy Rodzinne.

 • Ostrzeżenie o złej jakości powietrza.

Powietrze słabej jakości

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza dla pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5. Alert obowiązuje  dziś (19.02) do północy.

 • VIII edycja Amatorskich Mistrzostw w Hokeju na Lodzie o Puchar Dyrektora OSiR Mszczonów

Hokejowe zmagania

Wielkimi krokami zbliża się VIII edycja Amatorskich Mistrzostw w Hokeju na Lodzie o Puchar Dyrektora OSiR Mszczonów. Swój udział w turnieju do tej pory zapowiedziało 10 drużyn. Turniej odbędzie się 3 marca. Zapraszamy do udziału lub kibicowania. Wstęp wolny.

 • Z „Uśmiechem Dziecka” przez dwie dekady.

Z „Uśmiechem Dziecka” przez dwie dekady

Dwadzieścia lat przez świat wspólnie podążają rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Uśmiech Dziecka”. Swój okrągły jubileusz organizacja hucznie obchodziła 14 lutego w sali kinowej Mszczonowskiej Ośrodka Kultury.

 • Kondolencje

Kondolencje

 

 

 

Wyrazy głębokiego współczucia

Krzysztofowi Millerowi

z powodu śmierci

Ojca

składają

Dyrektor i Pracownicy Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie

 • Młodzi artyści na start.

Młodzi, kreatywni artyści na start

Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza utalentowanych, pełnych pasji i zaangażowanych młodych twórców do udziału w konkursie Nagroda Twórcza. Wyłonionych zostanie trzech laureatów, którzy otrzymają nagrody w wysokości 9 tys. zł. Nabór wniosków potrwa do 12 marca.

 • Koncert walentynkowy w MOK

Koncert walentynkowy w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Miłość niejedno ma imię” – 17 lutego 2019 r. o godz. 15:00  w sali kinowej MOK. Wystąpią członkowie Grupy wokalnej „Voice”.

 • Koncert w MOK

Koncert w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Zaczarowani muzyką” – 13 lutego 2019 r. o godz. 18.00  w sali kinowej MOK. Wystąpią Grupa wokalna Wokaliza i Grupa tańca Jazz.

 • Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Edytą Świętek20 lutego, godz. 18:00. Pisarka jest autorką bestsellerowej sagi „Spacer Aleją Róż” oraz powieści „Nowe czasy”.

 • Logo LGD

LGD „Ziemia Chełmońskiego” zachęca do wypełnienia ankiety!

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” zachęca do wypełnienia ankiety badającej ocenę warunków życia w miejscowości zamieszkania. Gmina Mszczonów jest jednym z 10 samorządów, które są członkami Stowarzyszenia, dlatego Państwa opinia jest szczególnie ważna.

Poniżej link do anonimowej ankiety:

https://www.survio.com/survey/d/A4I9L3F8B0E5O7Z9X?fbclid=IwAR2FLdF5dxoeT68VraO4LHexg7cTtJpBNBx873Lm3tIHhkJtmJ1ZZRy-96Q

 • 120-lecie narodzin Jana Adama Maklakiewicza

120-lecie narodzin Jana Adama Maklakiewicza

24 listopada 1899 roku w Chojnacie, niewielkiej miejscowości nieopodal Skierniewic, urodził się Jan Adama Maklakiewicz – kompozytor, pedagog i dyrygent. W tym roku społeczność Ziemi Mszczonowskiej obchodzić będzie więc 120. rocznicę narodzin znanego mieszkańca tego terenu - autora słynnego tanga „Siedem czerwonych róż” i patrona lokalnej szkoły podstawowej.

 • Podatki.

Chcecie przyczynić się do rozwoju gminy? Zostawcie swoje podatki w Mszczonowie!

Zapłacenie podatku dochodowego jest obowiązkiem każdego obywatela. To jednak każdy z nas decyduje, w jakim miejscu zostaną one wykorzystane. Jeżeli jesteś mieszkańcem gminy Mszczonów i zależy Ci na jej rozwoju, rozlicz PIT w Urzędzie Skarbowym w Żyrardowie a wtedy Twój podatek zasili budżet Twojej „małej ojczyzny”.

 • Czujniki jakości powietrza.

Nowe czujniki jakości powietrza

W Mszczonowie zainstalowano nowe czujniki mierzące jakość powietrza. On-line każdy może sprawdzić dane dotyczące pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 oraz PM1. Dodatkowo czujniki podają temperaturę, ciśnienie oraz wilgotność powietrza. Dane znajdują się na stronie głównej Gminy Mszczonów www.mszczonow.pl.

 • Ferie z muzyką.

Ferie z muzyką

Czy na perkusję są nuty? Co to są janczary? Kto mieszkał w budynku, w którym odbywają się zajęcia umuzykalniające? O tym wszystkim dowiedzieli się dziś uczestnicy zajęć, które na okres ferii przygotowało Gminne Centrum Informacji.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu.

Konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 5 lutego 2019r. pod hasłem: "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!". Z tej okazji przygotowano konkurs, który ma zachęcić do współtworzenia twórczego i bezpiecznego środowiska online.

 • Uwaga - gołoledź.

Uwaga oblodzenia

Do jutra (29.01) do godziny 8 w ocenie IMGW utrzymają się na drogach oblodzenia. Szanse na wystąpienie gołoledzi meteorolodzy wyliczają na 90 procent. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków.

 • PIT - nie trzeba go wypełniać samemu.

Skarbówka wypełni za ciebie PIT

Od 15 lutego osoby składające rozliczenia roczne PIT-37 oraz PIT-38 nie muszą własnoręcznie wypełniać deklaracji. Ministerstwo Finansów uruchomi na Portalu Podatkowym (www.finanse.mf.gov.pl) nową e-usługę „Twój e-PIT”. Szczegóły na plakacie.

 • Lokalny Portal Mapowy.

Logotypy po zmianach

W związku z wewnętrznymi regulacjami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie zmianie uległy logotypy Mazowieckiego Systemu Informacji Przestrzennej i serwisu Wrota Mazowsza oraz logotyp portali mapowych Partnerów Projektu Bazy Wiedzy.

 • Bezpieczne ferie.

Bezpieczne ferie

Rozpoczęła się zimowa przerwa w nauce. Zadbajmy by dla wszystkich była bezpieczna. Warto zapoznać się z podstawowymi zasadami, których warto przestrzegać.

 • Szkolenia w ZUS.

ZUS oferuje szkolenia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza  na bezpłatne jednodniowe szkolenia. Osoby zainteresowane szkoleniami proszone są o zgłoszenie swojego udziału pod numerem telefonu 46 854 04 40; liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Doradztwo i szkolenia dla przedsiębiorców.

Doradzą menadżerom

Akademia Menadżera Innowacji  (AMI) to autorski program doradczo-szkoleniowy, skoncentrowany na nabyciu przez firmę i jej menadżerów kluczowych kompetencji niezbędnych do rozwoju i wdrażania innowacji. AMI to szansa na nowoczesność i wzrost rentowności firmy. Oferujemy pakiet ukierunkowanych działań, których rezultatem będą m.in. poprawa efektywności pracy oraz wzmocnienie przewagi konkurencyjnej na rynku. Rekrutacja trwa do końca stycznia.

 • Ferie z muzyką.

Zapraszamy na „Zimę w mieście 2019”!

Mszczonowskie instytucje zapraszają, by ferie zimowe spędzić właśnie z nimi! Na warsztaty muzyczne,  różnorodne zajęcia, zabawy sportowe i na lodowisko zapraszają Gminne Centrum Informacji, Mszczonowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Miejska Biblioteka Publiczna wraz ze swoją filią w Osuchowie.

Nie nudźcie się w domu – spędźcie wolne dni aktywnie i artystycznie!

 • -
 • Ostatnie pożegnanie śp. Grzegorza Kozłowskiego.

Ostatnie pożegnanie śp. Grzegorza Kozłowskiego

Pełen poświęcenia samorządowiec, profesjonalista, mentor, współtwórca wielu sukcesów Ziemi Mszczonowskiej a przede wszystkim wspaniały człowiek – tak najkrócej można by opisać śp. Grzegorza Kozłowskiego. W sobotę, 19 stycznia, pożegnano człowieka, który przez dwanaście lat pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Mszczonowa.

 • Wielcy Ludzie, Wielcy Samorządowcy…

Wielcy Ludzie, Wielcy Samorządowcy…

W piątek, 18 stycznia, przed mszczonowskim ratuszem zapłonęły znicze, które zostały ułożone w kształt serca. W ten symboliczny sposób lokalna społeczność chciała upamiętnić dwóch wyjątkowych ludzi, którzy zmarli w ostatnich dniach. Śp. Grzegorz Kozłowski i śp. Paweł Adamowicz -  Wielcy Ludzie, których śmierć jest ogromną stratą dla polskiej samorządności…

 • Ostatnie pożegnanie.
 • Grzegorz Kozłowski, Zastępca Burmsitrza Mszczonowa.

Z ogromnym bólem i w poczuciu wielkiej straty żegnamy

 

Zastępcę Burmistrza Mszczonowa śp. Grzegorza Kozłowskiego

 

Wybitnego Samorządowca

Zasłużonego dla Ziemi Mszczonowskiej

Męża, Ojca, Dziadka i Wspaniałego Człowieka

 

Śp. Grzegorz Kozłowski

 samorządowiec, ekonomista, działacz społeczny,

współtwórca rozwoju Ziemi Mszczonowskiej i jej największych sukcesów,

wieloletni Zastępca włodarza gminy, który przez dwanaście lat piastowania tego stanowiska swoimi kompetencjami, poświęceniem i zaangażowaniem w funkcjonowanie lokalnego samorządu na zawsze zapisał się na kartach jego historii


Wstrząśnięci tą tragiczną śmiercią i zjednoczeni w bólu

Rodzinie

składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia

 

Dyrektor Gminnego Centrum Informacji wraz z Pracownikami

 • Ferie na sportowo.

Ferie zimowe z OSiR

Co robić podczas ferii zimowych? Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do spędzenia ich na sportowo. Do dyspozycji czekają – hala sportowa oraz lodowisko. Szczegóły na plakacie.

 • Karta Dużej Rodziny.

Karta Dużej Rodziny na nowych zasadach

Wszyscy rodzice, również zastępczy, którzy w przeszłości wychowali co najmniej troje dzieci, mają od nowego roku prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny. To system zniżek na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, bezpłatny wstęp do parków narodowych czy ulgi w ponad 20 tys. miejsc w całej Polsce. Od 1 stycznia 2018 r. użytkownicy KDR mogą korzystać również z jej wersji mobilnej. Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

 • Najlepsze smaki Mazowsza.

Wybieramy najlepsze smaki Mazowsza

Ruszyła kolejna edycja konkursu na najsmaczniejsze wyroby wytwarzane przez mazowieckich producentów. Naturalne sery, zdrowotne nalewki czy tradycyjne wędliny to produkty, które mają szansę na wyróżnienie Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego. O tym, jakie smakołyki znajdą się w gronie laureatów, przekonamy się już niebawem. Właśnie ruszyła XII edycja konkursu. Nabór trwa do 28 lutego.

 • Zagłosuj na dzielnicowego

Zagłosuj na dzielnicowego

Po raz kolejny w powiecie żyrardowskim odbywa się plebiscyt na Najpopularniejszego Dzielnicowego. Bierze w nim udział 11 mundurowych. Trzech z nich jest z Komisariatu Policji w Mszczonowie. Są to - asp. szt. Sławomir Zieliński, sierż. sztab. Arkadiusz Wójcik oraz st. sierż. Łukasz Drdzeń. Głosy na kandydatów można oddawać do końca stycznia.

 • Cegiełki na budowę pomnika w Radomiu.

Cegiełki na budowę pomnika w Radomiu

Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu chce uczcić pamięć policjantów II RP pomordowanych w 1940 roku przez Sowietów. W tym celu trwa sprzedaż cegiełek na budowę pomnika ku pamięci 12 tysięcy zamordowanych funkcjonariuszy. Cegiełki (o wartości 50 i 100 zł) można nabyć m. in. w Komisariacie Policji w Mszczonowie. Zainteresowani mogą dzwonić pod numer 605 722 784.

 • 27 Finał WOŚP.

Kolejny Finał WOŚP w Mszczonowie

Po raz 27 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał odbędzie się w niedzielę (13.01). Atrakcje czekają już od soboty, od godziny 10. (szczegóły na plakacie). Jak co roku zabawę zakończy „Światełko do nieba”, które zabłyśnie o godzinie 20. Zebrane podczas tegorocznego finały pieniądze powędrują na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Muzyczna podróż do krainy Bożego Narodzenia.

Muzyczna podróż do krainy Bożego Narodzenia

W niedzielę, 6 stycznia, mszczonowski kościół pw. św. Jana Chrzciciela ponownie wypełnił się bożonarodzeniową muzyką. Najpiękniejsze kolędy i pieśni świąteczne licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali uczestnicy zajęć umuzykalniających prowadzonych w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów przez Gminne Centrum Informacji.

 • Produkty regionalne.

Łatwiej kupimy od rolnika

Od 1 stycznia tego roku obwiązują nowe przepisy, które ułatwiają rolnikom bezpośrednią sprzedaż swoich produktów. Teraz mogą je sprzedawać nie tylko pośrednikom ale również lokalnym restauracjom czy stołówkom.

Sprawdz serwis - linki

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

22206

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów

pokaż na mapie
Centrala tel.: +48 46 857 30 71

fax: 46 857 11 99

e-mail: gci@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 08.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - GCI Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.