Kontakt

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 857 30 71
e-mail: gci@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2022

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Logo Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie

Godziny otwarcia Gminnego Centrum Informacji w dniu 31.12.2020

Informujemy że w dniu 31.12.2020 Gminne Centrum Informacji jest czynne w godzinach 8:00-13:00. 

 • Plakat promujący konkurs "Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

Recykling zaczyna się od selektywnej zbiórki odpadów!

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym. Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt.  „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII.

 • Życzenia Gminnego Centrum Informacji

Życzenia Świąteczne

Wkrótce na niebie pojawi się Pierwsza Gwiazdka i zasiądziemy do wigilijnej kolacji a kilka dni później powitamy Nowy Rok oraz podsumujemy ten mijający.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Wnioski na małe przetwórstwo i RHD do czwartku, a osobiście tylko do środy

24 grudnia tego roku będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku o wsparcie finansowe przez tych rolników, którzy chcą rozwijać małe przetwórstwo lub rolniczy handel detaliczny.

 • Okładka folderu

Folder „50 lat Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mszczonowie”

W tym roku obchodziliśmy 50-lecie powstania mszczonowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

 • Plakat promujący Klub Seniora +

Nabór do Klubu Seniora +

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszczonowie ogłasza nabór uczestników do Klubu Senior +

 • Komunikat o zamkniętym Gminnym Centrum Infotrmacji w dniu 24 grudnia 2020
 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Pieniądze na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.

 • Logo Fundacji Batorego

Aktywni Obywatele – rusza kolejny konkurs dotacyjny dla organizacji społecznych

Prawie 10,5 mln EUR czeka na organizacje społeczne w II konkursie na projekty tematyczne w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

 • Plakat z ofertami pracy

Uwaga – praca szuka człowieka!

Jeśli szukasz zatrudnienia jako technik/starszy technik  infrastruktury odwiedź nasz Kiosk z pracą! Może ta oferta jest skierowana właśnie do Ciebie?!

 • Baner - z lewej strony logo Solidarności z informacją o wystawie, z prawej logo Gminnego Centrum Informacji i informacja o...

Wystawa poświęcona rocznicy wybuchu stanu wojennego

Z okazji przypadającej w tym roku 39. rocznicy wybuchu stanu wojennego w Polsce zapraszamy na okolicznościową wystawę „Solidarność w okresie stanu wojennego, czyli jak walczono o wolność i godność narodu” w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

 • Wystawa z okazji rocznicy wybuchu stanu wojennego

Wystawa z okazji rocznicy wybuchu stanu wojennego

W niedzielę, 6 grudnia, w kościele farnym w Mszczonowie zainstalowana została wystawa pn. „Solidarność w okresie stanu wojennego, czyli jak walczono o wolność i godność narodu”.

 • Logo JEREMIE

Pożyczka "Mazowsze - Jeremie 2"

Fundusz TISE udziela pożyczek ze środków UE dla przedsiębiorców z woj. mazowieckiego POŻYCZKA „MAZOWSZE - JEREMIE 2”. Kwota pożyczki: do 250.000,00 zł. Okres spłaty: do 60 miesięcy. Całkowity koszt: od 0,19% do 1,19% w skali roku, bez żadnych prowizji i dodatkowych opłat.

 • Dziękujemy! Spis rolny to nasz wspólny sukces! - grafika

Dziękujemy! Spis rolny to nasz wspólny sukces!

Koniec Powszechnego Spisu Rolnego 2020 to okazja do podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali to przedsięwzięcie i przypominali rolnikom o obowiązku spisowym. Najważniejszego badania polskiego rolnictwa nie udałoby się skutecznie przeprowadzić bez zaangażowania lokalnych społeczności i instytucji.

 • Zdjęcie nagród w konkursie „Ze spisaniem nie czekajcie i gadżety otrzymajcie!”

Konkurs „Ze spisaniem nie czekajcie i gadżety otrzymajcie!”

Drogi Rolniku,

dopełniłeś już obowiązku spisowego? Jeśli nie a masz z tym problem, zapraszamy do Gminnych Punktów Spisowych – zadzwoń i umów się, by uzyskać wsparcie. Na osoby, które każdego dnia zgłoszą się pierwsze, czekają gadżety spisowe w ramach konkursu „Ze spisaniem nie czekajcie i gadżety otrzymajcie!”.

 • Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych - plakat

Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych

Do końca Powszechnego Spisu Rolnego zostało już niewiele czasu, a wciąż część rolników nie wywiązała się z obowiązku spisowego. Dla polskiego rolnictwa znaczenie ma KAŻDY wypełniony formularz spisowy, dlatego warto o tym przypominać w gronie swoich sąsiadów i znajomych.

 • Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie Prezesa GUS - plakat

Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie Prezesa GUS

Główny Urząd Statystyczny zaprasza rolników do wsparcia swoich lokalnych społeczności w konkursie na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale SAMOSPISU INTERNETOWEGO.

 • Plakat dotyczący Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Nie czekaj ze spisem rolnym, aż nastanie noc. Spisz się szybko i wygraj koc!

Atrakcyjne nagrody czekają na rolników z województwa mazowieckiego, którzy szybko spiszą swoje gospodarstwo rolne korzystając z samospisu internetowego. W pierwszej turze akcji „Najszybsi w PSR każdego dnia” do zwycięzców trafią wygodne i praktyczne koce piknikowe.

 • Plakat dotyczący Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Masz problem ze spisem rolnym? Dzwoń na infolinię!

Dostępna pod numerem 22 279 99 99 infolinia spisowa służy pomocą w każdej sprawie dotyczącej Powszechnego Spisu Rolnego. Warto skorzystać z tego wsparcia możliwie jak najszybciej.

 • Wykonawcy utworu "Przybyli ułani pod okienko"

Z piosenką i ułanami „pod okienkiem”

Utworem „Przybyli ułani pod okienko” zamykamy nasz tydzień z pieśniami patriotycznymi, które wykonali uczestnicy zajęć umuzykalniających prowadzonych przez Gminne Centrum Informacji w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Pieśń Legionów zabrzmiała w domu Maklakiewiczów - zdjęcie młodych artystów

Pieśń Legionów zabrzmiała w domu Maklakiewiczów

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczestnicy zajęć umuzykalniających prowadzonych przez GCI w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów wykonali dla nas utwór „My, Pierwsza Brygada”, czyli tradycyjną pieśń I Brygady Legionów Polskich, dowodzonej przez Józefa Piłsudskiego. Od 2007 r. utwór ten jest oficjalną Pieśnią Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

 • Uczestniczki Zajęć Umuzykalniających

Z pieśnią patriotyczną w Izbie Maklakiewiczów

Jeszcze w październiku na Facebooku „Merkuriusza Mszczonowskiego” pokazywaliśmy Wam zdjęcia z naszego „studia nagraniowego” i obiecywaliśmy muzyczną niespodziankę. Tak naprawdę wyszły nam aż cztery! Rozpoczynamy więc tydzień z pieśnią patriotyczną.

 • Apel Burmistrza Mszczonowa związany ze Spisem Rolnym

Apel Burmistrza Mszczonowa związany ze Spisem Rolnym

Drodzy Mieszkańcy,

Tylko do końca listopada potrwa Powszechny Spis Rolny. To dla naszej gminy bardzo ważne badanie – dzięki danym zebranym w spisie będziemy wiedzieć, ilu mamy rolników, jakie są ich potrzeby i jak możemy im pomagać. Dlatego bardzo liczę na to, że każdy użytkownik gospodarstwa rolnego mieszkający w naszej gminie podejdzie do tego obowiązku poważnie i spisze swoje gospodarstwo rolne.

 • Grafika - Rolniku, spisz się i daj wygrać sobie, swojej gminie i polskiemu rolnictwu!

Rolniku, spisz się i daj wygrać sobie, swojej gminie i polskiemu rolnictwu!

Spis rolny jest obowiązkiem i każdy użytkownik gospodarstwa rolnego MUSI się z niego wywiązać! Warto to zrobić tym bardziej, że przy okazji można wziąć udział w licznych konkursach spisowych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

 • Grafika - Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne?

Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne?

Rolnikom zostało już naprawdę niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spisowego. Warto więc skorzystać z metody, która pozwala to zrobić możliwie szybko, bezpiecznie i wygodnie. Samospis internetowy – bo o nim mowa – mimo niezaprzeczalnych zalet pozostaje na Mazowszu stosunkowo rzadko wybieraną opcją.

 • Grafika konkursu związanego ze Spisem Rolnym

Konkurs spisowy – spisz się i pomóż naszej gminie wygrać!

Drodzy Rolnicy,

poprzez udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 możecie przyczynić się do wygrania cennych nagród dla całej społeczności. Każda gmina województwa mazowieckiego bierze udział w specjalnym konkursie. Jego zwycięzcą zostanie gmina lub miasto z największym odsetkiem osób, które spisały się samodzielnie przez Internet.

 • Obowiązek spisowy - plakat

Płacisz podatki? Segregujesz śmieci? Jesteś rolnikiem? Weź udział w spisie rolnym! To taki sam obowiązek.

Udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest bardzo ważnym obowiązkiem! To wymóg wynikający z ustawy, a za jego nieprzestrzeganie przewidziane są prawne i finansowe sankcje. Do udziału w spisie rolników powinna też przekonać świadomość odpowiedzialności za polskie rolnictwo. Dane spisowe posłużą przecież do wspierania rolników.

 • Rolnik z miasta też się musi spisać! Plakat

Rolnik z miasta też się musi spisać!

Rolnicy mieszkający w miastach Mazowsza to wbrew pozorom spora społeczność liczona w tysiącach. Wielu z nich może nawet nie wiedzieć, że powinni wziąć udział w trwającym do końca listopada Powszechnym Spisie Rolnym.

 • TEST „CZY JESTEŚ ROLNIKIEM?” Plakat

TEST „CZY JESTEŚ ROLNIKIEM?”

Sprawdź, czy przypadkiem nie uchylasz się od obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, bo nie wiesz, że jesteś rolnikiem.

 • Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne! - Plakat

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne!

Rolnicy z naszej gminy, liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół!

 • Co by się stało, gdyby nie było spisu rolnego… - plakat

Co by się stało, gdyby nie było spisu rolnego…

Wielu rolników zapomina, jak ważny jest spis rolny - jak dotąd na Mazowszu z tego obowiązku wywiązał się zaledwie co trzeci użytkownik gospodarstwa rolnego. Jeśli ten wynik się znacząco nie poprawi, polskiemu rolnictwu grożą bardzo poważne konsekwencje w przyszłości.

 • Spis Rolny 2020 – telefony rachmistrzów - plakat

Spis Rolny 2020 – telefony rachmistrzów

Link do wykazu rachmistrzów telefonicznych z naszego województwa:

https://warszawa.stat.gov.pl/kontakt-z-rachmistrzami/

 • Plakat dotyczący Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Wyjaśnienia GUS do nierzetelnych informacji nt. Powszechnego Spisu Rolnego 2020

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi Powszechnego Spisu Rolnego 2020 informujemy, że:

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Dotacje na małe przetwórstwo i RHD

Od 26 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny.

 • Konkurs filmowy „Dlaczego liczy się rolnictwo?” - plakat

Konkurs filmowy „Dlaczego liczy się rolnictwo?” - plakat

Konkurs filmowy Dlaczego liczy się rolnictwo? Jest współorganizowany z TVP3 Warszawa. W Konkursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Zadanie konkursowe polega na nakręceniu telefonem komórkowym krótkiego, 1-minutowego filmiku pokazującego, dlaczego rolnictwo jest ważne.

 • Spis rolny – bezpieczeństwo ludzi i danych to priorytet! - plakat

Spis rolny – bezpieczeństwo ludzi i danych to priorytet!

Trwający Powszechny Spis Rolny to wyjątkowy czas próby dla statystyki publicznej. Aktualnie najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa rachmistrzom i rolnikom w czasach pandemii. Nie zapominamy również o gromadzonych danych.

 • Spis rolny – częściowo przywrócono wywiady bezpośrednie - plakat

Spis rolny – częściowo przywrócono wywiady bezpośrednie

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, a także gotowość znacznej części rachmistrzów do pracy w terenie w trudnych warunkach epidemicznych, od soboty 10 października w gminach na Mazowszu i w całej Polsce będzie możliwość spisania gospodarstwa rolnego podczas wywiadu bezpośredniego.

 • „Rolnik jak malowany” - konkurs plastyczny dla dzieci - plakat

„Rolnik jak malowany” - konkurs plastyczny dla dzieci

Serdecznie zapraszamy Was do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym „Rolnik jak malowany”, dedykowanego dzieciom w wieku od 4 do 9 lat oraz ich rodzicom/opiekunom.

 • Ulotka skierowana do rolników o Spisie Rolnym 2020

Drogi Rolniku!

Powszechny Spis Rolny potrwa do 30 listopada 2020 r.

Nie czekaj – udział w Spisie Rolnym jest OBOWIĄZKOWY!

Brak udziału w Spisie Rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej.

Zanim się na Spisie Rolnym spotkamy, na telefoniczne umówienie się w tej sprawie czekamy!

Jeśli nie możesz dokonać samospisu za pośrednictwem Internetu, umów się w jednym z Gminnych Punktów Spisowych i uzyskaj pomoc. Szczegółowe informacje na ulotce.

 • Plakat - Spis rolny – częściowo przywrócono wywiady bezpośrednie

Spis rolny – częściowo przywrócono wywiady bezpośrednie

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, a także gotowość znacznej części rachmistrzów do pracy w terenie w trudnych warunkach epidemicznych, od soboty, 10 października w gminach na Mazowszu i w całej Polsce będzie możliwość spisania gospodarstwa rolnego podczas wywiadu bezpośredniego.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF

Od 15 października 2020 r. rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mogą składać w ARiMR wnioski o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020.

 • Plakat na którym znajduą się dane kontaktowe i logo Gminnego Centrum Informacji oraz logo Głównego Urzędu Statystycznego

Uwaga Rolnicy!

Drogi Rolniku  ruszają dwa dodatkowe miejsca, w których możesz spisać swoje gospodarstwo rolne. Do spisania potrzebny jest numer PESEL i numer gospodarstawa nadany przez ARiMR. 

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Pomoc na start dla grup producentów

Za dwa tygodnie, 19 października, ruszy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nabór wniosków o  wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Pomoc, jaką mogą otrzymać rolnicy decydujący się na wspólne działanie, wynosi nawet 100 tys. euro rocznie.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Przekaż gospodarstwo i weź premię z PROW – nabór wniosków trwa

Do 29 października biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski o premię za przekazanie gospodarstwa. Program skierowany jest do rolników, którzy zakończą działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię oraz inwentarz innemu rolnikowi.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Nabór wniosków dla rolników poszkodowanych przez COVID-19 na finiszu

Środa jest dniem na złożenie w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosku o wsparcie gospodarstw szczególnie dotknięte kryzysem COVID-19.

 • Plakat – zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym

Ważna informacja dla rolników – zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie wyłącznie wywiadów telefonicznych przez rachmistrzów spisowych. Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października br.

 • Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z okazji i spisz gospodarstwo rolne!

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z okazji i spisz gospodarstwo rolne!

16 września pracę rozpoczęli rachmistrze telefoniczni Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Przez 6 dni w tygodniu dzwonią do użytkowników gospodarstw rolnych z propozycją spisania gospodarstwa rolnego. Warto skorzystać z tej metody spisowej – rachmistrz zadaje pytania i wprowadza odpowiedzi do formularza spisowego, rolnik musi mu tylko przekazać wymagane informacje.

 • Plakat konkursu związanego z Powszechnym Spisem Rolnym 2020

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne!

Rolnicy z naszej gminy, liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół!

Termalna Karta Mieszkańca

Przypominamy, że od 1 października 2020 r. wyłącznie posiadacze Termalnej Karty Mieszkańca będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty promocyjnej Kompleksu Basenów Termalnych. Szczegóły na ulotce.

 

 • Zajęcia umuzykalniające

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia umuzykalniające!

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na bezpłatne zajęcia umuzykalniające, które odbywać się będą w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów! Zgłoszenia przyjmowane są od 16.09.2020 do 25.09.2020!

 • Rozpoczął się spis rolny!

Rozpoczął się spis rolny!

Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020.

 • 1 września – początek Spisu Rolnego

1 września – początek Spisu Rolnego

W dniach 1 września – 30 listopada br. na terenie całej Polski przeprowadzany będzie Powszechny Spis Rolny 2020. Główną metodą pozyskiwania danych będzie samodzielne spisanie się przez każdego rolnika za pośrednictwem Internetu

81. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 1939 r. godziny poranne - na gdańskim półwyspie Westerplatte rozlegają się strzały z niemieckiego pancernika szkolnego Schleswig-Holstein. Jeszcze wcześniej zbombardowane zostały Wieluń i Tczew.

 • Dworek Gnojna

Dworek Gnojna - historyczne skarby gminy

W okolicach Mszczonowa znajduje się kilka miejscowości o dość bogatej przeszłości. Jedną z nich jest wieś Gnojna, znajdująca się w odległości 5 km od Mszczonowa. Przeszłość Gnojny sięga potopu szwedzkiego. Prawdopodobnie z tego też okresu pochodzi nazwa wsi. Z opowiadań najstarszych mieszkańców wsi wynika, że wywodzi się ona od bitwy stoczonej ze Szewdami.

 • Wirtualne zwiedzanie Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej cz. 2

Wirtualne zwiedzanie Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej, cz. 2

W drugiej części wirtualnego zwiedzania Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej poznamy salę poświęcona mszczonowskiemu rzemiosłu, które od wieków decydowało o kierunkach rozwoju Mszczonowa i stanowiło podstawę  jego gospodarki.

 • Wirtualne zwiedzanie Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej - Piotr Dymecki cz. 1

Wirtualne zwiedzanie Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej, cz. 1

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej, oprowadzać Państwa będzie Piotr Dymecki – współzałożyciel Izb.  W pierwszej części zwiedzimy  salę wrześniowo-okupacyjną, zawiera ona zabytki  i opracowania związane z najtragiczniejszym okresem w dziejach Mszczonowa, jakim była wojna obronna 1939 r. oraz okupacja hitlerowska.

 • Eksponat tygodnia

Eksponat tygodnia - lato z historią

Złoty zegarek i zdjęcie ostatniego przedwojennego burmistrza Mszczonowa Aleksandra Tańskiego; Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski przyznany pośmiertnie Aleksandrowi Tańskiemu przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

 • Kościół pw. Świętego Jana Chrzciciela

Kościół pw. Świętego Jana Chrzciciela - historyczne skarby gminy

Datę wybudowania pierwszej świątyni trudno ustalić bo brak jest odpowiednich źródeł historycznych. Pierwsze wzmianki o kościele we wsi książęcej Mszczonów znalazły się w aktach Archiwum Kapituły Poznańskiej w 1324 r. W tym też roku Książę Mazowiecki Ziemowit II zmienia grunty kościelne we wsi Gzdów na odpowiedni teren w Mszczonowie.

 • Konkurs fotograficzny.

Zrób zdjęcie i wygraj tablet

Lubisz jeść i fotografować? To konkurs dla Ciebie. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje otwarty konkurs fotograficzny pod hasłem „Polska smakuje”.

 • Uzupełniający nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych do Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Uzupełniający nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych do Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Burmistrz Mszczonowa i Gminny Komisarz Spisowy ogłaszają w dniach od 24 sierpnia 2020 r. do 26 sierpnia 2020 r. otwarty i konkurencyjny uzupełniający nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych do Powszechnego  Spisu Rolnego w 2020 r.

 • Kurtka Battle-dress Mariana Korpusa

Eksponat tygodnia - lato z historią

Kurtka Battle-dress, należała do Mariana Korpusa

Marian Korpus, syn Marcelego, ur. 28. 08. 1901r. w Mszczonowie, zmarł 20. 05. 1978r. w Żyrardowie. Mieszkał w Mszczonowie przy ulicy Zarzecznej 26. Z zawodu był szewcem. W roku 1920 jako ochotnik zgłosił się do wojska i uczestniczył w wojnie polsko-sowieckiej, w trakcie której odniósł ranę.

 • WINCENTY WNUK

Eksponat tygodnia - lato z historią

Hełm Adrian wz. 26, używany przez żołnierzy 3 pułku Grenadierów Śląskich, jakimi we Francji dowodził płk Wincenty Wnuk. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski przyznany pośmiertnie pułkownikowi Wincentemu Wnukowi (dowódcy 31 pSK) przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Replika odznak 31 pułku Strzelców Kaniowskich. 

 • 100. rocznica Bitwy Warszawskiej

100. rocznica Bitwy Warszawskiej, czyli jak Polacy uratowali Europę przed komunizmem

Bitwa Warszawska, która rozpoczęła się 13 sierpnia 1920 r. była jednym z tych wydarzeń w historii Polski, które zaważyły na przyszłości całego narodu. Przez lata istnienia PRL była ona jednak tematem zakazanym, dlatego tym bardziej warto przypomnieć sobie wydarzenia, które się wówczas rozegrały.

 • Orkiestra OSP Mszczonów

130 lat historii Orkiestry Dętej OSP Mszczonów

Genezy powstania Orkiestry Dętej w Mszczonowie doszukiwać się można w latach poprzedzający oficjalny rok jej założenia, czyli 1890. Początkowo zespół miał charakter prywatny i zrzeszał młodych ludzi, którzy swoją grą umilali mieszkańcom czas podczas zabaw, wesel czy lokalnych uroczystości. Po kilku latach działalności orkiestra postanowiła przyłączyć się do powstałej w 1880 r. mszczonowskiej OSP.

 • Pałac Wręcza

pałac we Wręczy - historyczne skarby gminy

Pierwsza wzmianka o Wręczy pojawia się w źródłach pisanych w wieku XVI. W 1579 roku Andrzej Wręcki opłacał podatki państwu od swoich gruntów znajdujących się we wsi Wręcza. To właśnie od rodu Wręckich pochodzi nazwa wsi, znajdującej się w zachodniej części obecnej gminy Mszczonów.

 • OSP Mszczonów

Eksponat tygodnia - lato z historią

OSP Mszczonów - Hełm strażacki, wykonany na bazie dzwonu hełmu wz. 31

Za datę powstania mszczonowskiej straży pożarnej przyjmuje się rok 1880. Jak wskazują jednak dokumenty źródłowe, zorganizowana działalność przeciwpożarowa miała miejsce już o wiele wcześniej. W encyklopedii Olgerbranda z 1865 roku odnaleźć można wzmiankę o tym, że w Mszczonowie po pożarze, jaki miał miejsce 9 października 1862 r.

 • Kapliczka Św. Anny

Kapliczka z figurą Św. Anny - historyczne skarby gminy

Na terenie stawów Świętej Anny, które znajdują się zaledwie 4 kilometry od Mszczonowa podziwiać można kapliczkę, której figura wznosi się nad większym z dwóch zbiorników, przedstawia ona Świętą Annę, matkę Najświętszej Maryi Panny. Do naszych czasów nie zachowały się informację kto i dlaczego właśnie tą Świętą wybrał na patronkę stawów.

 • Wirtualne zwiedzanie IPRM

Wirtualne zwiedzanie Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, oprowadzać Państwa będzie Barbara Gryglewska – współzałożycielka Izb. Zachęcamy do wysłuchania opowieści o najsłynniejszym, mszczonowskim rodzie.

 • „Gry i zabawy z dawnych lat”

Odkrywamy ślady przeszłości, część 2

Na sierpniowym warsztacie plenerowym „Gry i zabawy z dawnych lat” zapoznamy się z zabawami z czasów, kiedy w wielu domach nie było komputerów, kablówki a nawet telewizora.

 • RDK ułatwia kontakt urząd - petent.

RDK ułatwia kontakt urząd - petent

Jak załatwiać sprawy w urzędzie jednocześnie ograniczając w nim wizyty? Wystarczy przekazać swój numer telefonu i adres e-mail do Rejestru Danych Kontaktowych. W ten sposób urzędnik zamiast wysyłać pismo będzie mógł się skontaktować telefonicznie lub mailowo.

 • Inkubator organizacji pozarządowych

Spotkanie dla organizacji sportowych

Jeśli działasz w organizacji sportowej i chcesz dowiedzieć się skąd można pozyskać środki finansowe na podejmowane inicjatywy, a także jak prawidłowo wypełnić ofertę realizacji zadania publicznego, koniecznie weź udział w spotkaniu, które odbędzie się 18 sierpnia br. w Mszczonowie.

 • Konkurs literacki.

Więcej czasu na napisanie konkursowej pracy

Biuro Programu „Niepodległa” przedłuża termin składania prac w konkursie literackim upamiętniającym stulecie Bitwy Warszawskiej „1920”. W jury zasiądą znani autorzy powieści, a najlepsze prace ukażą się w pokonkursowej antologii — zysk ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na cele charytatywne.

 • Rolniku, przygotuj się do spisu!

Rolniku, przygotuj się do spisu!

Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

 • Wybiła godzina „W”.

Wybiła godzina „W”

1 sierpnia 1944 r. o godz. 17 wybuchło Powstanie Warszawskie – narodowowyzwoleńczy zryw, który z założenia miał trwać tydzień. Heroizm walczących, głównie ludzi młodych, sprawił, że walki z Niemcami o stolicę trwały 63 dni.

 • Kurtka Battle-dress, należała do Mariana Korpusa

Eksponat tygodnia - lato z historią

Pasiak oraz walizka, z jaką  Henryk Mroczkowski wrócił do domu po wyzwoleniu z obozu koncentracyjnego.

Henryk Mroczkowski urodził się w roku 1920, zm w 23.04.1994 r. W chwili wybuchu wojny miał lat dziewiętnaście. Wychował się w rodzinie robotniczej.

 • 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Serdecznie zapraszamy na Plac Piłsudskiego w Mszczonowie – 1 sierpnia o godz. 17:00, by wspólnie uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Cześć i chwała BOHATEROM!

 • Nabór wniosków w ramach działania „Premie dla młodych rolników” został przedłużony

Nabór wniosków w ramach działania „Premie dla młodych rolników” został przedłużony

Trwający od 3 czerwca 2020 r. nabór wniosków w ramach działania „Premie dla młodych rolników” został przedłużony. Młodzi rolnicy mogą je składać w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 17 sierpnia.

 • Kościół Parafialny pw. Świętej Trójcy w Lutkówce

Kościół pw. Świętej Trójcy w Lutkówce - historyczne skarby gminy

Atutem miejscowości Lutkówka, wsi położonej w odległości 18 kilometrów na wschód od Mszczonowa oprócz pięknych lasów jest zabytkowy modrzewiowy kościółek. XVIII wieczna świątynia w Lutkówce jest jednym z najpiękniejszych tego typu obiektów sakralnych na Mazowszu.

 • Szukasz pracy?

Szukasz pracy?

Suntago Wodny Świat poszukuje pracowników gastronomii. Szczegółowe informacje na stronie: http://www.kiosk.mszczonow.infocentrum.com.pl/.

 • -

Konkurs „Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!”

Kasa Rolniczego ubezpieczenia Społecznego ogłasza pierwszą edycję konkursu dla dzieci rolników na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym.

 • Prywatny las z dotacją z PROW

Prywatny las z dotacją z PROW

Od 3 sierpnia do 11 września 2020 r. biura powiatowe ARiMR będą przyjmowały wnioski o przyznanie pomocy na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska.

 • Drodzy Mieszkańcy!

Drodzy Mieszkańcy!

Zwracamy się z prośbą o usunięcie aut z terenu Placu Piłsudskiego w Mszczonowie do godz. 14:00 w dn. 1 sierpnia 2020 r. z uwagi na organizację przez grupę Legia-Mszczonów upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 • ARiMR: 300 tys. zł na odtworzenie potencjału gospodarstwa

ARiMR: 300 tys. zł na odtworzenie potencjału gospodarstwa

Rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mają czas do 31 sierpnia 2020 r., by złożyć wnioski i skorzystać ze wsparcia finansowego w ramach PROW na lata 2014-2020.

 • Komunikat

Komunikat

Burmistrz Mszczonowa informuje, że w związku z 76. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia (sobota) o godzinie 17.00 na terenie naszej gminy zostaną uruchomione syreny alarmowe, które wyemitują sygnał dźwiękowy ciągły, trwający 1 minutę.

 • Kolejne dotacje dla mszczonowskich sołectw

Kolejne dotacje dla mszczonowskich sołectw

Gmina Mszczonów otrzymała kolejne dofinansowania z programu Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw 2020, realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W poprzedniej edycji dotacja w wysokości 10 tys. zł pozwoliła na uporządkowanie stawu w miejscowości Zimnice. Beneficjentami obecnego programowania będą sołectwa Gąba i Grabce Józefpolskie.

 • Zapałki wyprodukowane w mszczonowskiej zapałczarni

Eksponat tygodnia - lato z historią

Zapałki wyprodukowane w mszczonowskiej zapałczarni - po lewej zapałki produkowane w latach 1919-1922, po prawej wytwarzane w latach 1923-1933

Z oficjalnych źródeł wynika, że fabryka zapałek w Mszczonowie istniała w latach 1879-1933. Data jej powstania wzbudza jednak pewne kontrowersje, gdyż w 1874 roku, a więc pięć lat wcześniej - w „Przeglądzie Guberni Warszawskiej” ... 

 • Nowy herb Mszczonowa.

Nowy herb Mszczonowa

Od 15 lipca br. Mszczonów ma nowy herb, którego wizerunek zawiera niedawno uchwalony statut gminy. Zmiana symbolu miasta jest podyktowana koniecznością dostosowania go do zasad heraldycznych.

 • Samorządowy #GaszynChallenge

Samorządowy #GaszynChallenge

Lipcowa, słoneczna pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Z tej okazji skorzystali także mszczonowscy samorządowcy w ramach ogólnopolskiej akcji #GaszynChallenge, którzy we wtorek, 7 lipca, spotkali się na Termach, by robić przysiady (kobiety) i pompki (mężczyźni).

 • Sprzątanie podwórek.

Zadbajmy o estetykę Naszej Gminy

Koszenie trawników, dbanie o czystość chodnika przylegającego do posesji czy uporządkowanie podwórka. To wszystko wpływa na estetykę i wizerunek Naszej Gminy. Pamiętajmy o powiedzeniu – „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”.

 • Męski mundur galowy członka Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ

Eksponat tygodnia - lato z historią

Męski mundur galowy członka Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ
 
Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ w Mszczonowie powstało w 1924 roku. Jego założycielami byli druhowie: Czesław Kacznorowski, Jan Gajewski, Alfons Grudzień, Aleksander Dębiński, Bronisław Siekierski, Wacław Żebrowski, Jan Lipka, Józef Jankowski, Czesław Szaliński i Józef Szustkiewicz.
 • Odkrywamy ślady przeszłości.

Odkrywamy ślady przeszłości

Wystawy on-line, filmy z opowieściami o lokalnej historii, najciekawsze miejsca Gminy Mszczonów. Zapraszamy na stronę Izb, GCI oraz FB „Merkuriusza Mszczonowskiego”.

 • Ośrodek Szkoleniowy ZUS w Osuchowie.

Park w Osuchowie otwarty dla zwiedzających

Jak co roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnia dla zwiedzających zespół pałacowo-parkowy w Osuchowie. Park można zwiedzać w niedziele, w godzinach od 11.00 do 21.00. 

 • Oczko wodne.

Pięć tysięcy na oczko wodne

Z początkiem lipca ruszył rządowy program „Moja Woda”. W jego ramach, na stworzenie przydomowych instalacji zatrzymujących wody opadowe można uzyskać 5 000 zł dotacji. W sumie Ministerstwo Klimatu zamierza dofinansować 20 000 przydomowych retencji.

 • Wakacje z GCI.

Wakacyjne atrakcje z Izbami

Przenosimy wakacje do sieci. Wkrótce na stronie GCI oraz FB „Merkuriusza Mszczonowskiego” będziemy odkrywać ślady przeszłości.

 • Konkurs KRUS.

Weź udział w kursie - wygraj hulajnogę

Placówka Terenowa KRUS w Żyrardowie zachęca dzieci rolników w wieku 6 - 14 lat do udziału w kursie e-learningowym „ Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy”.

 • Konkurs fotograficzny.

3 500 zł za zdjęcie

Ruszył konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu” organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Łączna pula nagród to 9 400 zł. Prace można przesyłać do końca lipca.

 • Czyste powietrze.

„Czyste Powietrze” na nowych zasadach

Trwa nabór do Programu Czyste Powietrze. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi zasadami przyzwania dofinansowań. Szczegóły na ulotce oraz na stronie www.czystepowietrze.gov.pl.

 • Piosenka.

Z piosenką poprzez czas kwarantanny

Czas społecznej izolacji oraz początkowej, przymusowej kwarantanny, był doskonałą okazją do wykorzystania kreatywności i rozwoju zdolności. Z uwagi na stan epidemii i postanowienia rządowe zawieszone zostały bezpłatne zajęcia umuzykalniające, które Gminne Centrum Informacji prowadzi w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Ważny komunikat

Ważny komunikat

W związku z trwającą pandemią koronawirusa wstrzymuje się przyjęcia interesantów w Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie oraz jego filii w Osuchowie do odwołania. Wszystkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie pod numerem: 46 857 30 71 lub e-mailowo: gci@mszczonow.pl.

 • Pożegnanie śp. Andrzeja Sobczaka

Pożegnanie śp. Andrzeja Sobczaka

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Drogiego Kolegi, śp. Andrzeja Sobczaka. Społecznika i pracownika samorządowego. Wieloletniego członka Orkiestry Dętej OSP Mszczonów, Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego i Grupy Rekonstrukcji Historycznej.

 • Uruchomienie miejskiego przedszkola.

Miejskie przedszkole wznawia działalność

Od środy (6.05) działalność wznowi Miejskie Przedszkole nr 1 w Mszczonowie. Będzie czynne tylko dla rodziców, którzy nie mogą zapewnić opieki dla dzieci i nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Rodzice proszeni są o telefoniczne poinformowanie pracowników przedszkola czy dziecko będzie korzystało z zacięć opiekuńczych. Szczegóły na plakacie.

 • Targowisko miejskie będzie otwarte.

Targowisko miejskie będzie otwarte

Od poniedziałku (4.05) ponownie otwarte zostanie targowisko miejskie. Dopuszczony zostanie handel wyłącznie artykułami spożywczymi oraz sadzonkami roślin. Sprzedający i kupujący proszeni są o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Szczegóły na plakacie.

 • Pomoc w pisaniu CV.

Pomoc w pisaniu CV

Jeśli szukasz pracy i nie wiesz jak napisać CV - zadzwoń. Pomożemy. Wzory CV oraz listów motywacyjnych znajdziesz też pod linkiem https://www.gci.mszczonow.pl/434,wzory-cv-listow-motywacyjnych.html

 • Nowe oferty pracy.

Nowe oferty pracy

Szukasz pracy lub planujesz ją zmienić? Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.kiosk.mszczonow.infocentrum.com.pl/ Znajdziesz tam aktualne oferty pracy z terenu Gminy Mszczonów. Obecnie rekrutację prowadzi ID Logistic/Pepsico.

 • Rozdawanie maseczek w Osuchowie.

Rozdawanie maseczek w Osuchowie

Akcję rozdawania maseczek potrzebującym przenosimy na tereny wiejskie – będzie je można odbierać w Osuchowie, przed filią Gminnego Centrum Informacji. Punkty odbioru w Mszczonowie będą zamknięte.

 • Obowiązek noszenia maseczek.

Obowiązek zakrywania ust i nosa

Przypominamy, że od czwartku (16.04) obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Dla osób najbardziej potrzebujących , które z różnych przyczyn nie są w stanie zaopatrzyć się samodzielnie w przepisowe zabezpieczenie darmowe maseczki zostały przygotowane w ramach społecznej akcji #MszczonowSzyjeDlamedykow. Szczegóły wraz z punktami odbioru na plakacie.

 • Kody kreskowe.

Kody nie na każdy worek

W związku z epidemią koronawirusa obwiązują nowe zasady dotyczące naklejania kodów kreskowych na worki z odpadami komunalnymi. Szczegóły na plakacie.

 • Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Co robić w trakcie epidemii koronawirusa? Jak zachować się w sklepie czy poza domem? Zachęcamy do przeczytania poradnika zawartego na plakacie. Szczegółowe informacje na stronie www.gov.pl/koronawirus.

 • #MszczonówSzyjeDlaMedyków

#MszczonówSzyjeDlaMedyków

Ponad 2 tysiące wielorazowych maseczek ochronnych powstało już w ramach społecznej akcji „Mszczonów szyje dla Medyków”. W wolontariackie przedsięwzięcie zaangażowanych jest wiele osób, nie tylko z terenu samego miasta, ale i całej gminy.

 • Rząd wprowadza kolejne obostrzenia.

UWAGA! Rząd wprowadził nowe obostrzenia!

W związku z coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem Rząd wprowadził kolejne ograniczenia dla mieszkańców Polski. Nowe obostrzenia wchodzą w życie o północy, z 31 marca na 1 kwietnia. Nie tracą mocy ograniczenia wprowadzone wcześniej. Złamanie zakazów lub niedostosowanie się do nich grozi karą grzywny do 30 tys. zł. Respektowanie ograniczeń kontrolować będą partole policyjne, których liczba zostanie zwiększona.

 • Otwieramy Wirtualny Targ w Mszczonowie!

Otwieramy Wirtualny Targ w Mszczonowie!

Brakuje Wam zakupów spożywczych na miejskim targowisku? Chcielibyście nadal sprzedawać swoje owoce i warzywa, ale nie macie jak? Jeśli tak, to strona Wirtualnego Targu w Mszczonowie jest właśnie dla Was: https://www.facebook.com/Wirtualny-Targ-Mszczon%C3%B3w-100876088242371/.

 • Wirtualne spacery.

Wirtualne podróże małe i duże

Marzyliście kiedyś, by rzucić wszystko i wyjechać… Może nie tylko w Bieszczady, ale gdzieś daleko i podróżować bez celu, poznając nowe miejsca i zwiedzając zabytki? Oczywiście, w obecnej sytuacji takie marzenia są nierealne, ale jak zawsze z pomocą przychodzi Internet, który oferuje nam ogromną ilość wirtualnych spacerów po miastach, zabytkach czy muzeach. Usiądźcie wygodnie w fotelu i zainspirujcie się poniższymi propozycjami – podróżujcie bez pieniędzy i granic!

 • Uwaga oszuści.

UWAGA na telefony od OSZUSTÓW!

Sytuacja epidemiologiczna, która sprawia, że ograniczamy wychodzenie z domu, jest idealną okazją dla wszelkiej maści oszustów. Policjanci na terenie gminy Mszczonów odbierają coraz więcej zgłoszeń o telefonach nieznajomych osób, które próbowały wyłudzić pieniądze, przede wszystkim od osób starszych.

 • Ważny komunikat.

Rząd wprowadził ograniczenia poruszania się!

W dniu dzisiejszym polski Rząd wprowadził kolejne obostrzenia dla mieszkańców Polski, związane z sytuacją epidemiologiczną. Nowe ograniczenia wchodzą w życie o północy, z 24 na 25 marca i będą obowiązywać do 11 kwietnia. Podobne obowiązują w większości państw europejskich.

 • Bezpłatna aplikacja „Kwarantanna domowa”

Bezpłatna aplikacja „Kwarantanna domowa”

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło bezpłatną aplikację „Kwarantanna domowa”, która ma przyspieszyć kontakt ze służbą zdrowia i poprawić opiekę nad osobami, które przymusowo nie mogą opuszczać swoich domów. Darmowe narzędzie można pobrać w sklepach Google Play i App Store.

 • Ostrzeżenie przed przymrozkami.

Ostrzeżenie przed przymrozkami

W najbliższych dniach musimy przygotować się na niższe niż do tej pory temperatury.  IMGW przewiduje, że spadki temperatury poniżej zera utrzymają się do czwartku (26.03). Szczegóły na grafice.

 • Mszczonów szyje dla medyków.

Mszczonów szyje dla medyków

Mszczonów przyłącza się  do ogólnopolskiej akcji #polskiekrawcowewakcji. Nasza grupa zgodnie z sugestią  pomysłodawców akcji nosi nazwę „Mszczonów szyje dla medyków”. Koordynują  ją  Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie we współpracy z   mszczonowskimi  STRZZELCAMI z KOMPONENTU 21 (Strzelcy Rzeczypospolitej).

 • #ZostańWDomu #Wolontariat #Odpowiedzialność

#ZostańWDomu #Wolontariat #Odpowiedzialność

Apelujemy – jeśli możecie, naprawdę zostańcie w domach. Seniorzy, skorzystajcie z pomocy oferowanej przez harcerzy i historyków, dane do kontaktu poniżej:

 • Akcja #ZostańWDomu.

Drodzy Uczestnicy Zajęć Umuzykalniających w IPRM!

#ZostańWDomu

Dla wszystkich nastały czasy nowe

Niestety, nie takie kolorowe

Chociaż do szkoły chodzić nie trzeba

Wiedza nie spada jak manna z nieba

 • Konkursy.

Kiedy musisz siedzieć w domu, stań do konkursu – nie tylko dla dyplomu!

Pozostawanie w domu, to świetna okazja, by sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Jak to zrobić? Na przykład biorąc udział w konkursie lub rozwiązując quizy. Jednych i drugich w Internecie jest naprawdę sporo. Czasem efektem wzięcia udziału będzie tylko satysfakcja, a czasem – może nim być naprawdę cenna nagroda.

 • Infomracja dla podatników.

Informacja dla podatników

Szanowny podatniku, jeśli jesteś posiadaczem bankowości elektronicznej możesz za jej pośrednictwem utworzyć profil zaufany (sprawdź czy już go posiadasz np. założyłeś go w celu skorzystania z rozliczenia PIT). Jest to tzw. środek identyfikacji elektronicznej, który pozwoli Ci załatwić sprawy urzędowe przez internet.

 • Webinaria.

Jak zdobyć wiedzę nie wychodząc z domu?

Wprowadzony stan zagrożenia epidemiologicznego oznacza, że większość dorosłych pozostaje w domu opiekując się dziećmi, pracując zdalnie lub na przymusowym urlopie. Wiele osób ma problem z zagospodarowaniem dużej ilości wolnego czasu, którą niespodziewanie zaczęli dysponować. Może warto wykorzystać ją na rozwijanie swoich kompetencji zawodowych lub pogłębianie pasji?

 • ARiMR

Uwaga rolnicy

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Żyrardowie informuje o nowych zasadach obsługiwania. Szczegółowe informacje można znaleźć pod linkami:

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/komunikat-dotyczacy-pracy-arimr.html

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/-c52d6d4f0d.html

 • Zasady działania mszczonowskiej poczty.

Nowe zasady działania oddziału Poczty Polskiej w Mszczonowie

Skrócony czas funkcjonowania, tylko jeden klient w oddziale oraz brak przyjmowania jakichkolwiek przesyłek zagranicznych. To zasady, które funkcjonują w oddziale Poczty Polskiej w Mszczonowie w związku z epidemią koronawirusa.

 • Apel do rodziców.

Rodzice zadbajcie o dzieci

To, że nie mamy objawów nie oznacza, że jesteśmy zdrowi. Rodzice zadbajcie o swoje dzieci i nie pozwalajcie im opuszczać domu bez powodu. Im więcej kontaktów z innymi osobami, tym większa szansa zarażenia się wirusem.

 • Pomoc dla Seniorów

Pomoc dla Seniorów i apel Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Koperskiego

Harcerze z Hufca ZHP Mszczonów oferują pomoc osobom starszym. Kto się przyłączy i odpowie na apel Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Koperskiego zamieszczony poniżej?

Zasady funkcjonowania przychodni lekarskich

 • Zasady funkcjonowania przychodni lekarskich.
 • Apel KRUS-u.

Apel KRUS-u

Ograniczona zostaje całkowicie możliwość osobistego załatwiania spraw w Placówkach Terenowych oraz Oddziale Regionalnym - jednostki te pracują bez kontaktu z interesantami. Szczegóły na plakacie.

 • Dodatkowe numery telefonów.

Dodatkowe numery telefonów

Ze względu na wyjątkową sytuację związaną z epidemią koronawirusa Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie informuje o dodatkowych numerach telefonów, pod którymi można kontaktować się z GCI. Jednocześnie przypominamy, że przyjmowanie interesantów w GCI zostało zawieszone.

 • Komunikat.

Drodzy Mieszkańcy,

Aktualne informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej znajdziecie na stronach internetowych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żyrardowie: http://zyrardow.psse.waw.pl oraz Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/koronawirus. Zachęcamy do uważnego śledzenia pojawiających się tam komunikatów.

Apel Józefa Grzegorza Kurka, burmistrza Mszczonowa

 • Apel burmistrza.
 • Zaknięcie gminnych obiektów i instytucji.

Gminne instytucje i obiekty nieczynne

Gminne instytucje i obiekty nieczynne do odwołania. Szczegóły na plakacie.

 • Wstrzymanie przyjęć interesantów w UM w Mszczonowie.

Wstrzymanie przyjęć interesantów w UM w Mszczonowie

Do odwołania wstrzymuje się przyjęcia interesantów w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie.

 • Komunikat US w Żyrardowie.

Komunikat US w Żyrardowie

Żyrardowska "skarbówka" zaleca ograniczenie wizyt.

 • Ważny komunikat.

Ważny komunikat

Filia w GCI w Osuchowie zamknięta.

 • Ważna informacja oświatowa!

Ważna informacja oświatowa!

W związku z decyzją Rządu od poniedziałku, 16 marca 2020 r., zamknięte zostaną wszystkie szkoły, przedszkola, oddziały, punkty przedszkolne, żłobki i kluby malucha na terenie gminy Mszczonów. Działalność placówek oświatowych zostaje zawieszona na dwa tygodnie, do 25 marca 2020 r. W czwartek i piątek (12 i 13 marca) szkoły będą otwarte, żeby umożliwić rodzicom przygotowanie się do nowej sytuacji. W tych dniach nie będą jednak prowadzone zajęcia edukacyjne, a jedynie zapewniana będzie pomoc opiekuńczo-wychowawcza.

Aktualne informacje dotyczące działalności placówek oświatowych znajdziecie Państwo na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowejhttps://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach.

 • Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Ważny komunikat

W związku z epidemią koronawirusa i decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o zamknięciu szkół, od dziś (11.03) odwołane zostają również zajęcia umuzykalniające w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • 1 procent podatku.

Podaruj 1% podatku lokalnym organizacjom pozarządowym!

Rozpoczął się czas rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Jak co roku, mamy możliwość przekazania 1% obowiązkowej wpłaty organizacjom pożytku publicznego. To nic nie kosztuje a wiele programów oferuje automatyczne uzupełnienie wymaganych pól.

 • Wnioski o płatności bezpośrednie.

Infomracja dla rolników

Rolnicy posiadający gospodarstwa mniejsze niż 10 hektarów nie muszą ponownie składać wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe. Wystarczy oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z poprzedniego roku. Oświadczenia przyjmowane będą w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 2 marca do 15 kwietnia.

 • Spotkanie w sprawie CPK.

Spotkanie informacyjne w sprawie konsultacji planów Centralnego Portu Komunikacyjnego

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące konsultacji społecznych dokumentu „Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego” - 9 marca 2020 r. (poniedziałek) godz. 18:00, sala kinowo-widowiskowa Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

 • BDO

Szkolenie z zakresu BDO

Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie wraz z Delegaturą w Żyrardowie zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz przedstawicieli innych jednostek organizacyjnych na jednodniowe szkolenie dotyczące: Opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (Rejestr – BDO) i bazy BDO”.

 • Milion dla aktywnych społecznie.

Milion dla aktywnych społecznie

Samorząd Mazowsza ogłasza nabór dla aktywnych społecznie wspólnot i społeczności lokalnych. To  szansa dla kół gospodyń wiejskich i innych organizacji pozarządowych na uzyskanie dofinansowania na zakup sprzętu i wyposażenia. Na ten cel z budżetu województwa przeznaczono ponad 1 mln zł. Wnioski można składać od 17 lutego do 20 marca br.

 • Szkolenie komputerowe.

Bezpłatne szkolenia z obsługi komputera

Zapraszamy osoby po 50 roku życia na bezpłatne szkolenia z obsługi komputera w zakresie podstawowym. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły na plakacie. Poniżej link do formularza zgłoszeniowego.

 • 6 MLN ZŁ NA MAZOWIECKIE ZABYTKI. RUSZYŁ NABÓR

6 milionów złotych na mazowieckie zabytki. Ruszył nabór

Mazowieckie zabytki – kościoły, cerkwie, przydrożne kapliczki, wiekowe klasztory oraz unikatowe dzwonnice – to prawdziwe perełki architektury i sztuki. Część z nich potrzebuje jednak renowacji, dlatego samorząd województwa na prace konserwatorskie, restauratorskie lub budowlane regionalnych zabytków przeznaczy w tym roku 6 mln zł. Nabór wniosków potrwa do 27 lutego 2020 r.

 • Spotkanie z kardiologiem.

Spotkanie z kardiologiem

Zapraszamy na spotkanie z kardiologiem - dr Jarosławem Kowalem w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Spotkanie odbędzie się w sobotę (1.02). Początek o godzinie 11.30. Wstęp wolny.

 • Wspomnienie śp. Rafała Wasilewskiego

Wspomnienie śp. Rafała Wasilewskiego

Trzy lata temu, w zimowy, styczniowy dzień odszedł na Wieczny Odpoczynek nasz Kolega, Rafał Wasilewski, dla przyjaciół po prostu „Wasyl”. Zawsze pogodny i bardzo zaangażowany w swoją pracę. Sumienny i rzetelny Redaktor, jakich coraz trudniej spotkać w rodzimych mediach. Świetny kolega, którego powiedzonka i żarty wspominamy do dziś. Przede wszystkim, odszedł jednak Wspaniały Człowiek, który zawsze miał dla swoich przyjaciół ciepły uśmiech i dobre słowo.

 • 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28. Zapraszamy na finał w Mszczonowie w niedzielę (12.01). Szczegóły wydarzeń na plakacie.

 • Koncert Świąteczny.

Koncert Świąteczny na szóstkę

Szóstka, to najwyższa ze szkolnych ocen, która jest przyznawana za perfekcyjne wykonanie zadania lub ogromną wiedzę. Na taką notę z pewnością zasłużył Koncert Świąteczny, który odbył się 6 stycznia, w Święto Trzech Króli, w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie. Do wspólnego kolędowania mieszkańców zaprosiło Gminne Centrum Informacji, a na scenie pojawili się młodzi uczestnicy bezpłatnych zajęć umuzykalniających, które instytucja ta prowadzi w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

Sprawdz serwis - linki

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

18853

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów

pokaż na mapie
Centrala tel.: +48 46 857 30 71

fax: 46 857 11 99

e-mail: gci@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 08.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - GCI Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.