Kontakt

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 857 30 71
e-mail: gci@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2022

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Uczniowie SP Mszczonów

Pokazać komunistyczną rzeczywistość

Poznając dawne dzieje, często zapomina się o historii najnowszej. Tej, która stała się udziałem naszych rodziców czy dziadków, ale której młodzi nigdy, na szczęście, sami nie doświadczyli. 9 grudnia 2021 roku w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odbyły się dwa spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Mszczonowie.

 • Grafika informująca o funkcjonowaniu GCI w okresie świątecznym

Komunikat

Funkcjonowanie Gminnego Centrum Informacji w okresie świątecznym:

 • 24 grudnia 2021 - nieczynne
 • 31 grudnia 2021 - czynne w godzinach 8:00 - 13:00
 • 07 stycznia 2022 - nieczynne
 • Zdjęcie: dziewczynki i chłopcy elegancko ubrani stojący przy choince

Muzyczna Kartka Bożonarodzeniowa

Uczestnicy zajęć umuzykalniających oraz pracownicy Gminnego Centrum Informacji przesyłają Państwu muzyczną Kartkę Bożonarodzeniową. Dziękujemy młodym muzykom, ich instruktorom a także rodzicom za pracę, jaką włożyli w przygotowanie kolędy.

 • Życzenia Bożonorodzeniowe

Życzenia

Życzenia Bożonarodzeniowe
 • Zdjęcie: Dwóch przedstawicieli Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego w mundurach stojący przed Izbą Pamięci

Mszczonowianie oddali hołd ofiarom stanu wojennego

W niedzielę, 12 grudnia, w kościele farnym w Mszczonowie została odprawiona Msza Święta w intencji Ofiar stanu wojennego. Eucharystię celebrował ks. dziekan Tadeusz Przybylski - proboszcz Parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela. We Mszy uczestniczyli m.in.: przedstawiciele gminnego samorządu, Zarząd Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego oraz członkowie miejscowego Klubu Seniora.

 • Czarna wstążka

W tych trudnych chwilach składamy wyrazy współczucia

Justynie Napierale

z powodu śmierci

Mamy

 • Plakat informujący o otwarciu okolicznościowej wystawy „Solidarność w okresie stanu wojennego, czyli jak walczono o wolność...

Wystawa okolicznościowa „Solidarność w okresie stanu wojennego, czyli jak walczono o wolność i godność narodu” w IPRM

Gminne Centrum Informacji zaprasza na otwarcie okolicznościowej wystawy „Solidarność w okresie stanu wojennego, czyli jak walczono o wolność i godność narodu”, 12 grudnia 2021 roku.

 • Zdjęcie przedstawiające las

Ruszyła pomoc na inwestycje w lasach prywatnych

W poniedziałek 22 listopada 2021 r. ARiMR rozpoczęła przyjmowanie wniosków od zainteresowanych inwestowaniem w lasy. Pomoc dostępna w ramach „Wsparcia na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska” finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020 i można się o nią starać do końca roku.

 • Grafika informująca o naborze na zajęcia umuzykalniające

Zapraszamy do nauki gry na keyboardzie!

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na bezpłatne zajęcia umuzykalniające, które odbywają się w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Obecnie prowadzimy nabór uzupełniający na naukę gry na keyboardzie. Rekrutacja trwa od 18.11.2021 do 24.11.2021 do godziny 15:00.  Zapewniamy profesjonalnych pedagogów i miłą atmosferę podczas lekcji. Serdecznie zapraszamy!  

 • Zdjęcie: Uczniowie siedzący na krzesłach, w tle prezentacja zagadnień dotyczących Cichociemnych

Porozmawiajmy o Cichociemnych

O historii Cichociemnych (a w zasadzie Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej) nie mówi się zbyt wiele. Może dlatego, że ci polscy żołnierze służby specjalnej byli szkoleni w Wielkiej Brytanii i Włoszech. Może dlatego, że Cichociemni działali w konspiracji, nie mieli zwartego oddziału, sztandaru, barw ani patrona. Pomimo to byli prawdziwą elitą Polski Walczącej.
 • Grafika promująca kampanię dot. zastrzegania dokumentów

Co zrobić w przypadku utraty dokumentów?

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji związanych z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych.
 • Obłoki-śmierci

Darmowe seanse filmu „Obłoki śmierci – Bolimów 1915”!

Czy wiedzieliście, że pod Bolimowem w czasie I wojny światowej doszło do pierwszego w historii ataku z użyciem broni chemicznej? Jeśli jesteście ciekawi, co się wówczas wydarzyło, to zapraszamy 11 listopada do kina MOK na sfinansowane z budżetu gminy Mszczonów darmowe seanse o godz. 17:00 i 19:00.

 • Zdjęcie: młodzież z Zespołu Szkół i dwie nauczycielki stojące przed budynkiem Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

Niecodzienna wizyta w GCI

W październiku Gminne Centrum Informacji gościło uczniów Zespołu Szkół w Mszczonowie. Wizyta odbyła się w ramach realizacji projektu „Korespondencja biznesowa w języku angielskim z elementami promocji regionu” koordynowanego przez nauczycieli ZS Aleksandrę Zabost, Annę Nowak i Bartłomieja Karlińskiego.
 • Plakat z informacją o wystawie „Archiwalne wydania Merkuriusza Mszczonowskiego, 1994 – 2001 rok” w IPRM.

Wystawa „Archiwalne wydania Merkuriusza Mszczonowskiego, 1994 – 2001 rok” w IPRM

Gminne Centrum Informacji  zaprasza serdecznie na nową wystawę czasową prezentowaną w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów w dużej sali wystawienniczej przy ul. Kościuszki 1 w Mszczonowie. „Archiwalne wydania Merkuriusza Mszczonowskiego, 1994 – 2001 rok”

 • Plakat promujący konkurs

II Ogólnopolski konkurs testowy z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym - Rola rolnika by upadku unikał

Placówka Terenowa KRUS w Żyrardowie zaprasza rolników do udziału:

II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TESTOWYM Z ZAKRESU BEZPIECZNEJ PARCY W GOSPODARSTWIE ROLNYM- ROLA ROLNIKA BY UPADKU UNIKAŁ
 • Logo Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziału Nauk Ekonomicznych

Bezpłatne szkolenie Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego pragnie zaprosić osoby pełnoletnie z całej Polski na bezpłatne szkolenia:

Osoby realizujące projekty na rzecz tworzenia i promocji ofertyzwiązanej ze społecznością lokalną na kursy w obszarze marketingu inicjatyw lokalnych (każdy moduł to oddzielny kurs – prosimy o zapisywanie się na jeden moduł):
 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Startuje wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW

18 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2021 rok.
 • Grafika informująca o spotkaniu on-line dla rolników

Webinar dla rolników

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 20 i 21 października zaprasza rolników 🚜na drugie w tym roku spotkanie online💻, podczas którego eksperci ARiMR; KOWR, KRUS, NFOŚiGW przybliżą dostępne programy pomocowe.
 • Grafika przedstawiająca starszą osobę na wózku i obok kucającego wolontariusza

Szlachetna Paczka pilnie poszukuje wolontariuszy!

Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby blisko 8 tysięcy wolontariuszy, skala pomocy w Paczce będzie w tym roku zdecydowanie mniejsza. To już ostatni moment, by się zgłosić. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.superw.pl.
 • Grafika promująca Spis Powszechny

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań dobiega końca !

Aby umożliwić wszystkim spisanie się, mszczonowskie Biuro Spisowe zaprasza na specjalny dyżur. Jest to część ogólnopolskiej akcji "Noc Spisowa" organizowanej przez GUS.
 • Logo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Sprawdź swoją wiedzę o wygraj jedną z 100 hulajnóg ufundowanych przez KRUS

PT KRUS w Żyrardowie zachęca dzieci rolników urodzone w latach 2007-20015 do udziału  w kursie e-learningowym pt.,, Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych i uczy poprawnych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.
 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

ARiMR ogłosiła nabór wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”

Od 20 października do 30 listopada 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Po raz dziesiąty grupy i organizacje producentów będą mogły starać się o dofinasowanie z budżetu PROW 2014-2020. Nabór wniosków rozpocznie się 20 października i potrwa do 30 listopada 2021 r.
 • Seniorki podczas spotkania w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewczów

Seniorki w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

15 września gościliśmy w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów członkinie mszczonowskiego Klubu Seniora. Po ekspozycji grupę oprowadziła Barbara Gryglewska - Radna Rady Miejskiej w Mszczonowie oraz współzałożycielka Izb, która w interesujący sposób przedstawiła historię Rodu oraz zaprezentowała najciekawsze ze zgromadzonych pamiątek. 
 • Barbara Gryglewska - Radna Rady Miejskiej w Mszczonowie

Jak to dawniej w szkole było...

Izby Pamięci zapraszają do odbycia sentymentalnej podróży po  wspomnieniach ze szkolnych lat Barbary Gryglewskiej - Radnej Rady Miejskiej w Mszczonowie. Film powstał z dedykacją dla uczniów i nauczycieli z okazji początku roku szkolnego 2021/2022.

 • Plakat zapraszający na wstawę fotografii „Wojenny Mszczonów” w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Wystawa fotografii „Wojenny Mszczonów” w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na wstawę fotografii „Wojenny Mszczonów”, która pokazuje wygląd miasta w 1939 r. za pomocą biało-czarnych kadrów. Wystawa dostępna jest w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów w godzinach jej otwarcia lub w innym terminie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 • Artyści z zespołu Sonanto podczas występów z okazji obchodów 82. rocznicy Bitwy Mszczonowskiej

Wspomnienie Bohaterów Mszczonowskiego września`39

Obchody 82. rocznicy zwycięskiej Bitwy Mszczonowskiej (która miała miejsce 11.09.1939 r.) rozłożone zostały na cały weekend - 11 i 12 września. Ich inicjatorem było Gminne Centrum Informacji, które do współpracy przy organizacji patriotycznego wydarzenia zaprosiło: Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne, Warszawskie Towarzystwo Strzeleckie, Mszczonowski Klub Strzelecki oraz Mszczonowski Ośrodek Kultury. We wrześniowym święcie uczestniczyli ponadto harcerze Hufca ZHP Mszczonów a także strażacy z Orkiestry Dętej OSP.

 • Grafika promująca Spis Powszechny

Sąsiedzie, czy już się spisałeś?

Jeśli masz już za sobą udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, to bardzo dobrze - zyskałeś Ty i Twoja gmina. Jednak dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby w Twoje ślady poszli wszyscy inni mieszkańcy gminy. Dlatego podczas pogawędek z sąsiadami i znajomymi warto pytać, czy też już wywiązali się z tego obowiązku.

 • Grafika promująca Spis Powszechny

Jak spisać się szybko?

Już wrzesień, a Ty wciąż się nie spisałeś? Sprawdź, jak możesz wypełnić obowiązek spisowy szybko, bezpiecznie i wtedy, kiedy chcesz.

 • Banknoty i monety

Startuje nabór wniosków o wsparcie dla KGW

Od 1 września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy finansowej. Nabór będzie trwać do 30 września bądź do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację programu.

 • Plakat informujący o spotkaniu Dobry Start

Dobry Start - pomoc w złożeniu wniosku

W dniu 17 września w godzinach 15:00-17:00 w Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie będzie można spotkać się z Pracownikiem ZUS, który pomoże Państwu złożyć wniosek o DOBRY START.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

eWoP – startuje nowa aplikacja ARiMR

31 sierpnia 2021 r. ARiMR uruchomiła nową aplikację eWoP, która umożliwia rolnikom składanie przez internet wniosków o wypłatę pomocy przyznanej na działania inwestycyjne i premiowe finansowane z budżetu PROW 2014-2020.

 • Plakat Impreza plenerowa „Z pieśnią przez wojenny wrzesień”

Impreza plenerowa „Z pieśnią przez wojenny wrzesień”

O historii można opowiadać na wiele sposobów – za pomocą słów, obrazów, a nawet… dźwięków. Tegoroczną rocznicę Bitwy Mszczonowskiej z 11 września 1939 r. postanowiliśmy uczcić muzyką. Piosenki, które towarzyszyły walczącym, doskonale oddają atmosferę tamtych wydarzeń. Z jednej strony ich grozę, a z drugiej – nadzieję, która pozwalała wierzyć, że wolność w końcu nadejdzie.

 • Grafika informująca o spisie

Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc! Nie czekaj do ostatniego dnia września!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30 września. Zostało już naprawdę niewiele czasu, aby wypełnić obowiązek spisowy.

 • Dziewczynki piszące na ścianie czerwony napis - "please no more war love".

Rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 1939 r. Dzień, w którym zapłonął świat. Zapłonął nienawiścią, nietolerancją, fanatyzmem… Naprzeciwko tego płomienia stanęli ci, którzy kochali. Swoją Ojczyznę, swoją rodzinę, swoich przyjaciół. Zło starło się z dobrem, które przez długie lata wykrwawiało się, by nad światem przestały panować złowrogie cienie.

 • Grafika promująca Spis Powszechny

Spis nie wyklucza osób z niepełnosprawnością!

Narodowy Spis Powszechny 2021 to jedyne badanie, które pozwoli poznać liczbę osób dotkniętych niepełnosprawnością oraz ich sytuację życiową. Aby ułatwić im udział w spisie, przygotowano szereg udogodnień: wsparcie tłumaczy Polskiego Języka Migowego, pomoc infolinii spisowej oraz możliwość obsługi formularza spisowego przez osoby niewidome.

 • Plakat informujący o zajęciach umuzykalniających

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia umuzykalniające!

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na bezpłatne zajęcia umuzykalniające, które odbywać się będą w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów! Zgłoszenia przyjmowane są od 25.08.2021 do 07.09.2021! 

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Modernizacja gospodarstw rolnych dłużej – wnioski do 20 września

Jeszcze przez ponad miesiąc rolnicy zainteresowani modernizowaniem gospodarstw mogą składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach wszystkich obszarów poddziałania

 • Rekonstruktorzy przebrani w stroje z epoki PRL

W kolejce do „ogórka” i… po wspomnienia

Kilkanaście lat temu Juliusz Machulski wyreżyserował komedię „Ile waży koń trojański?”, której bohaterka niespodziewanie przenosi się z czasów współczesnych do rzeczywistości Polski Ludowej. 

 • Grafika promująca Spis Powszechny

Spis powszechny to szansa, a nie inwigilacja

Pierwszy spis powszechny odbył się w Polsce równo 100 lat temu. Zarówno wtedy, jak i dziś, celem było i jest poznanie sytuacji polskiego społeczeństwa, aby potem prowadzić skuteczne działania wspierające jego rozwój.

 • Plakat promujący imprezę plenerową Wspomnienie PRL

Atrakcje imprezy „Wspomnienie PRL-u”

Już w niedzielę, 22 sierpnia, Gminne Centrum Informacji zaprasza na imprezę „Wspomnienie PRL-u”. Rozpoczynamy o godz. 12:00 w parku przy ul. Sienkiewicza w Mszczonowie.

 • Grafika przedstawiająca w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy

Konkurs pt. „Akcja Reanimacja i Moc Ratowania”

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje konkurs pt. „Akcja Reanimacja i Moc Ratowania”, który kierowany jest do ratowników z Zespołów Ratownictwa Medycznego (dalej: ZRM) i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej (dalej: OSP)  z obszarów wiejskich.

 • Plakat promujący wydarzenie Wspomnienie PRL

Impreza plenerowa „Wspomnienie PRL-u”

Pamiętacie jeszcze czasy Polski Ludowej? A może urodziliście się już w czasach demokratycznych? Sentyment, ciekawość, chęć „przeniesienia się w czasie”. Jakie by nie były Wasze powody naprawdę warto przyjść na imprezę plenerową Gminnego Centrum Informacji i powspominać!

 • Grafika promująca Spis Powszechny

Mieszkają z Tobą cudzoziemcy lub ich zatrudniasz? Pomóż im!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to jedyna szansa, by policzyć wszystkich cudzoziemców mieszkających w Polsce. Taka okazja zdarza się raz na 10 lat. Jeśli zatem znamy lub zatrudniamy obcokrajowców, warto im pomóc wypełnić ten obowiązek.

 • Grafika promująca Spis Powszechny

Dlaczego w spisie powszechnym są pytania o mieszkanie?

Każdy zdaje sobie sprawę, że mieszkania nie są zwykłym towarem czy dobrem konsumpcyjnym. Warunki, w jakich mieszkamy, mają ogromny wpływ na nasze życie rodzinne i zawodowe. Dlatego informacje o mieszkaniach zbierane były we wszystkich spisach powszechnych w naszym kraju już od 100 lat!

 • Wystawa plenerowa „W hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego”

Wystawa plenerowa „W hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego”

Gminne Centrum Informacji zaprasza do obejrzenia wystawy plenerowej „W hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego”, która została wyeksponowana na ogrodzeniu Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie.

 • Prośba o usunięcie aut z Pl. Piłsudskiego w Mszczonowie

Upamiętnienie 1 sierpnia

Serdecznie zapraszamy na upamiętnienie 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, przygotowane przez grupę „Legia-Mszczonów”. Uroczystość rozpocznie się 1 sierpnia (niedziela) o godz. 17:00 na Pl. Piłsudskiego w Mszczonowie. Zwracamy się też z prośbą o usunięcie samochodów z Placu Piłsudskiego w Mszczonowie.

 • Czołówka rozpoczynająca film o historii odpustów na Ziemi Mszczonowskiej - tytuł i loga.

Historia odpustów na Ziemi Mszczonowskiej

Jeszcze nie tak dawno temu odpusty parafialne, odbywające się w małych miasteczkach lub na wsiach, były nie lada wydarzeniami. Dzień, w którym czczono patrona danej świątyni, był niezwykle ważny dla całej społeczności wiernych. Współczesne odpusty zatraciły swój charakter a związane z nimi tradycje powoli zanikają.

 • Podsumowanie zajęć umuzykalniających

Podsumowanie zajęć umuzykalniających odbywających się w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Gminne Centrum Informacji, podsumowując zajęcia umuzykalniające, odbywające się w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów dziękuje uczestnikom, ich rodzicom, a także instruktorom za pracę, jaką włożyli w naukę gry na instrumentach. 

 • Uczestnicy wakacyjnych warsztatów "Huty szkła w okolicach Mszczonowa" w IPRM,

Porozmawiajmy o… szkle!

Trudno sobie chyba wyobrazić dzisiejszy świat bez szkła. Z tego materiału zbudowane są przecież nie tylko szyby w oknach, ale także szklanki, soczewki okularów czy ekologiczne butelki. Skąd jednak bierze się szkło?

 • Grafika promująca spis

Nie czekaj do września, spisz się już teraz!

Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). 

 • Plakat promujący spis

Nakręć się na spis !

Już niewiele czasu zostało, aby  wziąć udział w konkursie i wygrać super nagrody. Wystarczy telefon, tablet lub kamera i…dobry pomysł! Zadanie konkursowe polega na wykonaniu filmu za pomocą dowolnego urządzenia, w dowolnej technice, który w sposób oryginalny, kreatywny, ciekawy i przyciągający uwagę odbiorcy będzie zachęcać do udziału w NSP 2021. 

 • Eksponat lipca - gdańskie meble: komoda, kredens, krzesła.

Meble gdańskie, druga połowa XIX wieku

Meble gdańskie dzięki swojej budowie oraz tradycji są symbolem najlepszego rzemiosła, w którym wielką uwagę zwracano zarówno na formę, jak i materiał, z którego były wykonywane. Wyróżniają się bogatą dekoracją rzeźbiarską oraz szlachetnymi proporcjami.

 • Plakat promocyjny Zlotu Pojazdów Zabytkowych

VII ½ Zlot Pojazdów Zabytkowych w Mszczonowie

Jedni wspominają te czasy z nostalgią, inni odetchnęli, że już minęły a jeszcze inni… w ogóle ich nie pamiętają. Wszystkich, którzy chcą poczuć ducha Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej zapraszamy 22 sierpnia 2021 r. do parku przy ul. Sienkiewicza w Mszczonowie na imprezę „Wspomnienie PRL-u”. Zlot Pojazdów Zabytkowych  będzie jedną z jej atrakcji.

 • Praca wykonana w ramach konkursu dot. bezpieczeństwa na wsi

Wystawa ,,Bezpieczeństwo na wsi widziane oczami dziecka”

PT KRUS w Żyrardowie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na wystawę prac plastycznych przesłanych do XI Ogólnopolskiego konkursu  ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy ”

 • Grafika informująca o spisie

Półmetek spisu - zaczyna się wyścig z czasem  

Miłośnicy piłki nożnej wiedzą, że druga połowa meczu jest znacznie ważniejsza i bardziej emocjonująca. Podobnie jest z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021).

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

15 i 16 lipca – ogólnopolski webinar – Dotacje dla rolników

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapraszają rolników do udziału w darmowym internetowym webinarium, które odbędzie 15 i 16 lipca 2021 r o godz. 11.00.

 • Plakat promujący spis

Nakręć film o spisie i wygrywaj!

Taka historia zdarza się raz na 10 lat! Przygotuj krótki maksymalnie dwuminutowy film zachęcający do udziału w spisie powszechnym. Masz szanse na atrakcyjne nagrody, w tym telewizyjną emisję Twojego dzieła!

 • Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa

XII edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski  Komitet ds. UNESCO. 

 • Gramofon odtwarzający muzykę z płyty winylowej, podczas zajęć wakacyjnych w Izbie Pamięci.

Od gramofonu do MP3

Taki tytuł nosiły jedne z wakacyjnych zajęć, które dla dzieci i młodzieży przygotowało Gminne Centrum Informacji. W prowadzonej przez GCI Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów uczestnicy mogli prześledzić historię odtwarzania muzyki, którą opowiedziała Aleksandra Kacprzak.

 • Wystawa plenerowa "Mszczonów dawniej i dziś".

Zapraszamy na plenerową wystawę fotografii!

Gminne Centrum Informacji zaprasza na wyjątkową, plenerową wystawę fotografii „Mszczonów dawniej i dziś”, która już od dziś jest wyeksponowana na ogrodzeniu przykościelnego parku miejskiego.

 • Plakat promujący konkurs fotograficzny

Konkurs dla Młodzieży z KRUS „Moja wizja Zero - Rolnik Liderem Bezpieczeństwa”      

Już po raz III startuje ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży z KRUS Moja wizja Zero - Rolnik Liderem Bezpieczeństwa”. Tegoroczna edycja konkursu związana jest z 30-leciem funkcjonowania KRUS-u  a patronat honorowy objął nad nim Minister Rolnictwa.

 • Plakat z informacją o zajęciach organizowanych w ramach wakacji z Izbami Pamięci.

Wakacje 2021 z Izbami Pamięci

Od gramofonu do MP3

Podczas warsztatów porozmawiamy o rozwoju nośników dźwiękowych oraz urządzeń służących do ich odtwarzania.

Posłuchamy muzyki z gramofonu, zaprojektujemy okładki do płyt winylowych oraz zajmiemy się recyklingiem zniszczonych winyli.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Rusza modernizacja: aż pięć naborów wniosków w jednym terminie

Od 21 czerwca 2021 r. można ubiegać się o wsparcie finansowe na "Modernizację gospodarstw rolnych", i to we wszystkich pięciu jej obszarach. Wnioski Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje do 19 sierpnia 2021 r.

 • Plakat promujący program bezpłatnej pomocy psychologicznej

Rusza program bezpłatnej pomocy psychologicznej dla mieszkańców województwa mazowieckiego

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą teraz bezpłatnie uzyskać wsparcie psychologiczne w ramach dedykowanej dla nich grupy wsparcia, dostępnej na platformie GrupaWsparcia.pl. Projekt jest wynikiem współpracy Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Fundacji ADRA Polska. Z pomocy będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec województwa potrzebujący wsparcia i chcący zadbać o swoją kondycję psychiczną.

Konkursu fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu”

Już po raz szesnasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 • Rachmistrzowie ruszają w teren - grafika promująca spis

Rachmistrzowie ruszają w teren!

Pomimo że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) trwa od 1 kwietnia, praca rachmistrzów terenowych była wstrzymana. Powód był oczywisty – pandemia.

 • Ostatnia Szansa na nagrody w loterii - grafika promująca Spis Powszechny

To ostatnia szansa! Spisz się i wygraj samochód w Loterii NSP 2021!

Spisując się przez Internet w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) nie tylko wypełniasz ciążący na Tobie obowiązek, ale dajesz też sobie szansę na atrakcyjne nagrody (w tym samochód!).

 • Grzywna za brak udziału w spisie - grafika promująca udział w spisie

Spisz się, jeśli nie chcesz zapłacić grzywny!

Obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) jest nałożony na Ciebie mocą ustawy. Jeśli uporczywie będziesz odmawiać spisania się, grozi Ci kara grzywny w wysokości nawet do 5 tys. złotych! Już trwają przygotowania pierwszych wniosków do sądu.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Zmiany w zasadach przyznawania płatności ONW

Zgodnie z informacjami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w 2021 roku wprowadzono zmiany w zasadach przyznawania płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami w stosunku do roku 2020. Jedną z nich jest brak możliwości wnioskowania o płatność przejściową – strefa ONW10* (Polska nie zdecydowała się na przedłużenie stosowania płatności przejściowej dla ONW w 2021 i 2022 roku).

 • Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Mszczonowie podczas wizyty Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Muzyczna podróż po świecie Maklakiewiczów

We wtorek, 15 czerwca, Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów wraz ze swoją wychowawczynią Wiolettą Dąbrowską, odwiedziła klasa II a z mszczonowskiej szkoły podstawowej. W murach historycznej kamienicy czekała na nich muzyczna podróż po świecie słynnego rodu, który kiedyś zamieszkiwał właśnie ten budynek.

 • Łąka z kwiatami

GCI zaprasza po nasionka kwiatów!

W ramach współpracy z Kwietną Fundacją otrzymaliśmy pakiety startowe nasion roślin kwiatowych, które pozwolą na założenie własnej nanołączki w dużej donicy lub skrzynce balkonowej.

 • Ul z pszczołami

Ruszyła pomoc dla pszczelarzy

Od 28 maja do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy. Można to zrobić osobiście, z wykorzystaniem wrzutni, za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej.

 • Pole kukurydzy

Rolnicy, którzy ponieśli w 2020 r. straty w uprawach spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, mogą składać wnioski o pomoc

od 7 do 30 czerwca br. producenci rolni, którzy w swoich gospodarstwach ponieśli szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2020 r. niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogą składać wnioski o udzielenie pomocy.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Ostatnie dni na ubieganie się o dopłaty bezpośrednie za 2021 r. - biura powiatowe będą czynne dłużej

17 czerwca mija podstawowy termin na składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych PROW za 2021. W związku z tym od 14 do 17 czerwca br.  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłuża godziny otwarcia swoich biur powiatowych.

 • Plakat promujący spis powszechny

Dzwoni numer 22 828 88 88?  Odbierz, to rachmistrz spisowy!

Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na razie tylko przez telefon. Niestety wiele osób ignoruje połączenia od nich lub boi się je odebrać. Należy pamiętać, że rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów: 22 828 88 88 oraz za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99.

 • Plakat promujący spis powszechny

Myśl samodzielnie i nie bój się spisu! To nie boli

Nie chcesz się spisać? Uważasz, że spis jest niepotrzebny? Twierdzisz, że to nielegalna inwigilacja i państwo chce znać twój majątek albo wykorzystać zebrane dane do celów podatkowych? Jeśli masz opory, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), przeczytaj, dlaczego warto to zrobić. Dowiedz się, co zyskasz uczestnicząc w spisie, a co stracisz odmawiając udziału.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Modernizacja gospodarstw: pięć naborów wniosków w jednym terminie

Od 21 czerwca 2021 r. można ubiegać się o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych”, i to we wszystkich pięciu jej obszarach. Wnioski Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała do 19 sierpnia 2021 r.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Rusza pomoc dla pszczelarzy

Od 28 maja do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy. Można to zrobić osobiście, z wykorzystaniem wrzutni, za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej.

 • Grafika informująca o tym, że Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie jest nieczynne w dniu 04.06.2021

Informujemy, że w dniu 04.06.2021 Gminne Centrum Informacji będzie nieczynne.

 • Kobieta w żółtej bluzce, trzymająca telefon komórkowy, promująca odbieranie telefonu od numeru z którego dzwoni rachmistrz...

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy!

Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym.

 • Plakat Informujący o prowrocie do zajęć umuzykalniających w formie stacjonarnej

Informacja dla Uczestników Zajęć Umuzykalniających

Drodzy Uczestnicy Zajęć Umuzykalniających???????? Od 31 maja wracamy do zajęć stacjonarnych w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów ???? Plan pozostaje bez zmian ☺️ Instrukorzy czekają na Was ????????????????
 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Weź pieniądze i posadź las – wkrótce ruszy nabór wniosków

Rolnicy gospodarujący na gruntach o słabszej jakości, które nie zapewniają odpowiednich plonów, mogą posadzić na nich las i uzyskać na ten cel dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O „Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych” finansowane z budżetu PROW 2014-2020 można się będzie starać od 1 czerwca do 2 sierpnia 2021 r.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw – wnioski do 30 czerwca

Termin przyjmowania wniosków w ramach dwóch poddziałań finansowanych z budżetu PROW 2014-2020 z ostał wydłużony o miesiąc. Do 30 czerwca o bezzwrotną premię mogą ubiegać się młodzi rolnicy, a także osoby zainteresowane restrukturyzowaniem małych gospodarstw.

 

 • Rachmistrz nie powinien chodzić po domach

Seniorze, rachmistrzowie nie chodzą po domach!

Na początku maja 2021 roku do mieszkania 78-letniej seniorki z Łobza (województwo zachodnio-pomorskie) zapukała około 50-letnia kobieta, która podała się za rachmistrza spisowego. Oszustka zmanipulowała seniorkę, aby ta wpuściła ją do mieszkania, prosząc o szklankę wody.

 • Grafika z zaproszeniem na wystawę

Majowy tydzień kultury i historii

Pierwsza połowa maja jest na Ziemi Mszczonowskiej co roku świętem kultury i historii. Właśnie w tym czasie przeprowadzane są bowiem dwie, ogólnopolskie akcje, do których przyłączają się także lokalne instytucje. Pierwsza z nich to Tydzień Bibliotek, w który zaangażowana jest również miejska „skarbnica książek” a druga – Noc Muzeów, którą co roku Gminne Centrum Informacji organizuje w prowadzonych przez siebie Izbach Pamięci.

 • Plakat informacyjny nt. otwarcia Galerii w IPRM z okazji Nocy Muzeów 2021

Noc Muzeów 2021 - Otwarcie Galerii w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Tegoroczną Noc Muzeów zakończymy filmem z symbolicznego otwarcia Galerii w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, w której obejrzeć można wystawę „Mszczonów na starej fotografii” - ukazującą historię naszego miasta w czarno-białych kadrach. 

 • Plakat informacyjny nt. Quizu "Co wiesz o historii Mszczonowa?" z okazji Nocy Muzeów 2021

Noc Muzeów 2021 - QUIZ „Co wiesz o historii Mszczonowa?”

Następnym punktem naszej wirtualnej Nocy Muzeów jest QUIZ „Co wiesz o historii Mszczonowa?”

Kilka pytań sprawdzi Waszą wiedzę na temat historii naszego miasta, a po każdej udzielonej odpowiedzi, czeka na Was krótka ciekawostka historyczna.

 • Plakat informacyjny nt. Questu "Spacer z historią Mszczonowa w tle" z okazji Nocy Muzeów 2021

Noc Muzeów 2021 - QUEST "Spacer z historią Mszczonowa w tle"

Noc Muzeów rozpoczynamy od QUESTU „Spacer z historią Mszczonowa w tle”.

Wierszowane wskazówki oprowadzą Was po historycznych miejscach naszego miasta.

 • Grafika z napisem sprawdź tożsamość rachmistrza spisowego

Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz!

Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów.

 • Grafika kobiety rozmawiającej przez telefon z napisem Rachmistrz telefoniczny sprawdź, o co może zapytać i czy można...

Rachmistrz telefoniczny – o co zapyta i czy można odmówić rozmowy?

Osobom, które nie spisały się jeszcze w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), pomogą rachmistrzowie telefoniczni. Od początku maja zaczną dzwonić do mieszkańców z nr telefonu 22 828 88 88.

 • Logo z napisem Stypendium Pomostowe

Stypendia pomostowe dla tegorocznych maturzystów

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Na zdolnych, ambitnych tegorocznych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną studia dzienne, czeka ponad 500 stypendiów pomostowych na I rok nauki.

 • Plakat z informacją o wydarzeniach w ramach "Nocy Muzeów 2021".

Noc Muzeów 2021

W sobotę, 15 maja, Gminne Centrum Informacji wraz z Izbami Pamięci zaprasza na WIRTUALNĄ NOC MUZEÓW!

W czasie lockdownu Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów poszerzyła swoją stałą ofertę dla zwiedzających o Galerię, w której będzie można obejrzeć wystawę „Mszczonów na starej fotografii” - ukazującą historię naszego miasta w czarno-białych kadrach.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Pomoc na start dla grup producentów – wnioski tylko do końca maja

Jeszcze tylko do 31 maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Pomoc, jaką mogą otrzymać rolnicy decydujący się na wspólne działanie, wynosi nawet 100 tys. euro rocznie.

 • Plakat przedstawiający planetę Ziemię, promujący konkurs ekologiczny

Konkurs z okazji Dnia Ziemi

Firma DSM Nutritional Products z siedzibą w Mszczonowie organizuje konkurs z okazji Dnia Ziemi, o tematyce ekologicznej.

Hasło tegorocznej edycji: Przywróć naszą Ziemię ♻️

 • Plakat informujący o działaniach Gminnego Centrum Informacji

W czym możemy pomóc Mieszkańcom Gminy?

Dla Mieszkańców działamy – w różnych sprawach pomagamy!

 • Logo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, pierwsze litery nazwy w kolorze zielonym

ZUS organizuje bezpłatne webinaria

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych webinariach prowadzonych online

 • Kobieta i informacja o tym, że rachmistrzowie rozpoczynają spisywać od maja

Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę w maju

Najważniejsze metody Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to samospis internetowy i spis przez telefon. Spisywaniem mieszkańców Polski będą się też zajmować rachmistrzowie.

 • Loteria Spisu Powszechnego - z autem

Spisz się przez Internet i wygraj samochód!

Biorąc udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) przez Internet, nie tylko realizujesz obywatelski obowiązek, ale również masz szansę na spełnienie motoryzacyjnego marzenia!

 • Dłonie kilku młodych ludzi nałożone na siebie jako promocja konkursu Małe Granty

Konkurs Równać Szanse - Małe Granty

15 kwietnia ruszył nabór wniosków w konkursie Równać Szanse - Małe Granty! Jego celem jest wsparcie projektów, które będą rozwijały kompetencje społeczne i emocjonalne młodych ludzi z małych miejscowości.

Jak przygotować się do spisu, aby był on bezpieczny, szczególnie dla osób starszych?

Po pierwszych dwóch tygodniach Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) można już  zdiagnozować najczęstsze pomyłki popełniane przez osoby korzystające z samospisu przez Internet.

 • Logo Gminnego Centrum Informacji składające się z pierwszych liter nazwy, informacja o tym, że 4 maja 2021 Gminne Centrum...

4 maja 2021 Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie będzie nieczynne

Zgodnie z decyzją Dyrektora Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie, odbiór dnia wolnego w zamian za dzień świąteczny- przypadający w sobotę tj. 1 maja 2021 r. nastąpi w dniu pracy przypadającym w dniu 4 maja 2021 r. (tj. wtorek).

 • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej możliwe przez ePUAP

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że na platformie e PUAP została udostępniona usługa  Zgłoszenia wypadku przy pracy rolniczej oraz wniosku o jednorazowe odszkodowanie.

 • Grafika promująca spis powszechny przedstawiająca seniorów, kobietę i mężczyznę

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń.

 • Plakat promujący zgłoszenie do projektu

XVIII Ogólnokrajowy Konkurs,, Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”????

Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz rozpowszechnianie informacji dotyczących zapobieganiu wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym.

 • Grafika promująca spis przez telefon, mężczyzna trzymający w ręku telefon

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu?

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Trwa kampania dopłat 2021 - przypominamy: wnioski TYLKO PRZEZ INTERNET

Przypominamy, że od tego roku wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW można złożyć wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.

 • Okładka książki, mężczyzna siedzący na kamieniu w tle drzewa

Książka o Henryku Kotońskim

Gminne Centrum Informacji, jako instytucja prowadząca lokalne Izby Pamięci, pielęgnuje i promuje tradycje Ziemi Mszczonowskiej oraz pamięć o zasłużonych dla niej postaciach.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

ARiMR przypomina - wypalanie traw grozi utratą dopłat

Wiosną rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR.

 • Grafika czerwono biała informująca o wcześniejszym umówieniu wizyty w Urzędzie Skarbowym i załatwianiu spraw przez e-urząd

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

Trwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., w czasie której miliony podatników składają swoje roczne zeznanie podatkowe. Najprościej zrobić to przez internet korzystając z usługi Twój e-PIT lub z systemu e-Deklaracje.

 • Kobieta, dwóch mężczyzn i dziewczynka biorące udział w Spisie powszechnym

Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich?

Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz  podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw – wystartowały nabory

31 marca ARiMR rozpoczyna przyjmowanie wniosków w ramach dwóch poddziałań finansowanych z budżetu PROW 2014-2020.

 • Logo Budżetu Obywatelskiego składające się z kolorowych pierwszych liter nazwy

Budżet Obywatelski Mazowsza

6 kwietnia ruszyła druga edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza (BOM).

 • Mikrofon

Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!

Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Trwa kampania dopłat 2021 - przypominamy: wnioski tylko przez internet

15 marca ruszył nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r. Od tego roku rolnicy mogą składać je jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Tworzenie krótkich łańcuchów dostaw - grupy EPI mogą starać się o wsparcie

Rusza pierwszy nabór wniosków o wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw w ramach działania "Współpraca". Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020.

 • Galeria dawnych Pocztówek Wielkanocnych

Galeria dawnych pocztówek wielkanocnych

Zwyczaj wysyłania kartek świątecznych sięga czasów starożytnego Egiptu. Kiedy ludnością zamieszkującą deltę Nilu władali faraonowie, życzenia spisywano na papirusie.

 • Rodzina: kobieta, mężczyzna i dziewczynka biorący udział w Spisie

Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?

Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

 • Logo GCI składające się z pierwszych liter nazwy, drewniana miseczka w kształcie serca wypełniona kolorowymi pisankami

Życzenia Wielkanocne

 • Kobieta, dwóch mężczyzn i dziewczynka biorący udział w Spisie

Policzmy się dla Polski! Rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny 2021

Od 1 kwietnia będzie trwać największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą będzie samospis internetowy.

 • Grafika z logo Gminnego Centrum Informacji składająca się z pierwszych liter nazwy i informacji o pracy w dniu 2 kwietnia...

Ważny komunikat

Informujemy, że w dniu 02.04.2021 Gminne Centrum Informacji jest czynne w godzinach 8:00 - 13:00.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Posadziłeś las ze wsparciem ARiMR? Złóż wniosek o dwie premie

Od 15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie premii pielęgnacyjnej i zalesieniowej w ramach poddziałania Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych finansowanego z PROW 2014-2020. Można je złożyć tylko za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

 • Logo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Komunikat KRUS

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce, mając na uwadze dobro beneficjentów i pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 22 marca do 9 kwietnia 2021 r. wprowadziliśmy następujące rozwiązania

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

31 marca 2021 r. upływa termin na zakup komputera ze wsparciem ARiMR

Przypominamy rolnikom, którzy otrzymali z ARiMR pomoc na zakup sprzętu komputerowego, a jeszcze tego nie zrobili, że mają na to czas tylko do 31 marca 2021 roku.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

31 marca ruszają dwa nabory wniosków z PROW 2014-2020 

Już 31 marca 2021 r. o bezzwrotną premię w wysokości 150 tys. zł będą mogli ubiegać się młodzi rolnicy. Tego samego dnia rusza nabór wniosków o przyznanie 60 tys. zł bezzwrotnej pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw". Oba nabory potrwają do 29 maja 2021 r. i są finansowane z budżetu PROW 2014-2020.

 • Tadeusz Wojciech Maklakiewicz na zdjęciu

25. rocznica śmierci Tadeusza Wojciecha Maklakiewicza

21 marca br. mija 25 lat od śmierci Tadeusza Wojciecha, najmłodszego z dzieci Rozalii i Jana Nepomucena Maklakiewiczów. Z tej okazji przypominamy sylwetkę tego urodzonego w Mszczonowie kompozytora, pedagoga, prawnika i działacza muzycznego.

 • Plakat informujący o rządowym programie, przekazywania maseczek dla mieszkańców z grafiką maseczki

Maseczki dla mieszkańców gminy Mszczonów

Informujemy, że  w ramach rządowego programu Gmina Mszczonów otrzymała maseczki dla Mieszkańców. Od 19 marca  w godzinach 8:00 -15:00 maseczki będą do pobrania dla mieszkańców miasta

 • Gospodyni w fartuszku kuchenny z rękawicami kuchennymi

Bitwa Regionów 2021- kulinarny konkurs dla KGW

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje w tym roku 6 edycję konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest dedykowany Kołom Gospodyń Wiejskich.

 • Plakat z traktorem informujący o braku możliwości składania oświadczeń o braku zmian względem roku poprzedniego

Ważna informacja dla rolników

Rolniku w tym roku nie złożysz oświadczenia o braku zmian w stosunku do roku poprzedniego, wnioski można złożyć tylko przez internet, korzystając z aplikacji eWniosekPlus, dostępnej na stronie www.armir.gov.pl.

 • Plakat informujący o wsparciu technicznym dla rolników przy składaniu wniosków o płatności bezpośrednie

Wsparcie techniczne dla rolników przy składaniu wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich

Rolniku, wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r. od tego roku ARiMR przyjmuje  jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus w terminie do 17 maja 2021 (15 maja przypada w sobotę).

 • Pakiet jakie będą pytania, z prawej stronie zdjęcie idących ludzi

Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania?

Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy. Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem.

 • Plakat informujący o projekcie

Szkolenia dla przedsiębiorców i ich pracowników

MDDP spółka akcyjna Akademia Biznesu sp.k realizuje program współfinansowany ze środków unijnych. W ramach programu oferują  szkolenia i doradztwo z zakresu podnoszenia kompetencji w obszarach tematycznych rekomendowanych w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom koronawirusa. Szeczegółowe informacje dostępne na plakacie dostępnym w formacie pdf.

 • Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF: wnioski od 11 marca

Rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, od czwartku 11 marca 2021 r. mogą składać w ARiMR wnioski o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Nabór wniosków o przyznanie pomocy na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw

Od 29 marca do 12 maja ARiMR będzie przyjmować wnioski o pomoc w ramach działania „Współpraca” na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw. Pomoc finansowana jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 • Życzenia dla organizacji pozarządowych

Dzień Organizacji Pozarządowych

Czasem trudno jest ich zauważyć w codziennej gonitwie do i z pracy czy szkoły. Żyją jednak obok nas; może mieszkają pod tym samym dachem a może nawet sami nimi jesteśmy. Cisi bohaterowie współczesnego świata.

 • Logo Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich - Grafika przedstawia pierwsze litery nazwy organizacji

Badanie obywatelskiej aktywności na wsi

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich prowadzi projekt badawczy pn. „Obserwatorium obywatelskiej aktywności wsi”, którego celem jest pogłębienie i zaktualizowanie wiedzy na temat aktywności obywatelskiej na obszarach wiejskich – w szczególności identyfikacja dobrych praktyk oraz określenie najważniejszych wyzwań i problemów, stojących przed organizacjami pozarządowymi.

 • Grafika promująca e-pit

Twój e-PIT 2020 czeka na ciebie od 15 lutego na e-US

„Usługę Twój e-PIT udostępniamy podatnikom już po raz trzeci, ale w tym roku jest ona częścią e-Urzędu Skarbowego, czyli internetowego serwisu Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej.

 • Logo Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

Konkursy ofert na realizację zadań Województwa Mazowieckiego przez organizacje pozarządowe w 2021 roku

Delegatura w Żyrardowie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie uprzejmie informuje, że Samorząd Województwa Mazowieckiego ustalił oraz podał do publicznej wiadomości planowane terminy ogłaszania otwartych konkursów ofert na realizację zadań Województwa Mazowieckiego przez organizacje pozarządowe w 2021 roku.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Są pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników 

8 lutego 2021 r. na internetowej platformie aplikacyjnej ARiMR udostępnione zostały współpracującym bankom na 2021 r. limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do kredytów preferencyjnych.

 • Plakat Ubankowienie

Kampania ZUS – „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”

Osobisty rachunek bankowy to coraz powszechniejsze udogodnienie. Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób można otrzymać świadczenie, zapłacić rachunki czy zrobić zakupy. Dodatkowo te elektroniczne narzędzia zapewniają bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne, co jest szczególnie ważne właśnie teraz – w czasie pandemii.

 • Plakat promujący ogólnopolski konkurs dla dzieci organizowany przez KRUS. Plakat przedstawia słońce z promykami w kształcie...

Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2021 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiające zachodzące słońce nad polami.

Dopłaty do materiału siewnego płyną na konta rolników

Ponad 14,3 mln zł wypłaciła do tej pory Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach dopłat do materiału siewnego za rok 2020. Dla sześćdziesięciu procent z 63 tys. rolników, którzy ubiegali się o te płatności, wydano już decyzje o przekazaniu środków.

 • Informacja o projekcie Uniwersytetu Warszawskiego

Bezpłatne kursy z języka angielskiego

Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Ekonomicznych realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Trzecia Misja Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego”. W ramach tego projektu  organizowane są bezpłatne kursy dla:

 • Plakat z okazji 153. rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego z informacjami o grze "Powstańcza mogiła"

Gra „Powstańcza mogiła”

Z okazji 158. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego Gminne Centrum Informacji wraz z Izbą Pamięci Ziemi Mszczonowskiej, zaprasza do udziału w grze „Powstańcza mogiła”.

 • Tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa dla organizacji pozarządowych

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej chętnie pomoże  lokalnym organizacjom pozarządowym w uzyskaniu wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej COVID-19. 

 • Zdrój przy ulicy Grójeckiej

Mszczonów coraz bardziej zielony

Pewnie każdy mieszkaniec miasta chciałby, żeby w jego okolicy znajdowało się jak najwięcej elementów przyrody. Oczywiście, miejska zieleń nigdy nie zastąpi wyprawy na łono natury, jednak w jej otoczeniu czas spędza się nie tylko przyjemniej, ale także zdrowiej.

Sprawdz serwis - linki

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

15675

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Gminne Centrum Informacji
Ul. Żyrardowska 4, 96-320 Mszczonów

pokaż na mapie
Centrala tel.: +48 46 857 30 71

fax: 46 857 11 99

e-mail: gci@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 08.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - GCI Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.