2022

 • Plakat informujący o odsłonięciu pomnika

Odsłonięcie pomnika poświęconego Bohaterom Powstania Styczniowego

Przewodniczący Rady Miejskiej w Mszczonowie, Burmistrz Mszczonowa, Gminne Centrum Informacji i Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne serdecznie zapraszają na uroczyste odsłonięcie pomnika poświęconego pamięci Bohaterów Powstania Styczniowego z terenu Ziemi Mszczonowskiej, 

 • Godziny otwarcie GCi w okresie Świąteczno Noworocznym

Godziny pracy Gminnego Centrum Informacji w okresie świąteczno-noworocznym:

23.12.2022    8:00-13:00

30.12.2022    8:00-13:00

 • Kartka z życzeniami bożonarodzeniowymi

Życzenia Bożonarodzeniowe

Prawdziwie świątecznego czasu Bożego Narodzenia z ciepłem domowego ogniska i śniegiem na zewnątrz, dni opromienionych miłością najbliższych i dających ukojenie, radości w sercu i optymizmu w duszy, nadziei towarzyszącej wierze i dobra płynącego z ludzkich serc życzą

 • Zdjęcie: osoby odwiedzające wystawę

Wystawa rocznicowa

Wystawa „Solidarność w okresie stanu wojennego - czyli jak walczono o wolność i godność narodu” została udostępniona dla zwiedzających w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów w dniach 10-11 grudnia. Ukazuje ona zbiór pamiątek z okresu stanu wojennego, a także konspiracji solidarnościowej, aż do czasu obalenia reżimu komunistycznego. Jej organizatorem jest Gminne Centrum Informacji. 

 • Plakat informujący o spotkaniu

Przedsiębiorco załóż profil na Platformie PUE ZUS

Gminne Centrum Informacji  zaprasza 13 grudnia 2022 r. w godz. 9:00 - 12:00 na spotkanie z pracownikiem ZUS, który pomoże założyć profil na  Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS (na spotkanie należy zabrać dowód osobisty).
 
Od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek, ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. 
 • Plakat z programem

„W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE”- Mszczonowski Jarmark Bożonarodzeniowy

Już w najbliższy weekend 10 -11 grudnia 2022 zapraszamy wszystkich do Parku Miejskiego na  Jarmark Bożonarodzeniowy „W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE”.

 • Plakat informujący o wystawie

Wystawa „Solidarność w okresie stanu wojennego, czyli jak walczono o wolność i godność narodu”.

Gminne Centrum Informacji zaprasza do Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów na okolicznościową wystawę „Solidarność w okresie stanu wojennego, czyli jak walczono o wolność i godność narodu”.
 
10 i 12 grudnia w godzinach 14.00 – 19.00
 • Komunikat dot. awarii telefonu

Awaria telefonu Gminnego Centrum Informacji

W dniu 2 grudnia 2022 telefon Gminnego Centrum Informacji może być nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Plakat informujący o warsztatach

Warsztaty Bożonarodzeniowe w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Gminne Centrum Informacji zaprasza na bezpłatne WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE na których uczestnicy zapoznają się z historią świąt Bożego Narodzenia oraz wykonają tradycyjne wianki świąteczne.

Warsztaty odbędą się w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, ul. Kościuszki 1, 21 grudnia br. w godz.: 13.00 - 15.00.
Zajęcia przewidzenie są dla dzieci i młodzieży z gminy Mszczonów od 6 lat.

 • Opaska w kolorach flagi państwowej z napisem SOLIDARNOŚĆ

Wystawa – wspomnienie stanu wojennego

Od 7 listopada, Gminne Centrum Informacji zaprasza do Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów na okolicznościową wystawę „Solidarność w okresie stanu wojennego, czyli jak walczono o wolność i godność narodu”.

 • Zdjęcie: uczniowie oglądajacy film podczas wizyty w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Nietypowa podróż po kartach historii

Przez miesiąc, od końca września do końca października, odwiedzający prowadzoną przez GCI Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów (IPRM) mogli podziwiać wystawę czasową „Pojazdy, samoloty i okręty z II wojny światowej - seria historycznych klocków Cobi”. Ekspozycja zgromadziła modele, które pozwoliły choć na chwilę przenieść się do tamtego okresu.